Návrhy nových pravidel

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od Lukiz »

videofil píše:Tak co se mi nelíbí ze všeho nejvíc, je pravidlo, že se musíme řídit podle IMDB.
A kde se v pravidlech píše "že se musíme řídit podle IMDB." ? :?: :?:
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od videofil »

Lukiz: Říkají to tady přece všichni.
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od Lukiz »

Nojo, ale v pravidlech to není, takže se těžko bude měnit něco co v pravidlech není. Takže to spíše znamená pravý opak, vytvořit na to pravidlo, ale tm se ovšem nedocílí větší volnosti, ale spíše naopak víc se to utáhne.

Leda by se to formulovalo hodně obecně např.:
Při pojmenování profilů a kategorizaci děl se přihlíží k filmovým databázím a encyklopediím. Jsou-li pochyby, použije se opak než uvádí IMDB.
Tím by se zajistilo, že IMDB nemá rozhodující slovo, ale přihlíží se k více zdrojům.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od Newmy »

Lukiz píše:použije se opak než uvádí IMDB
Tím se taky řídíme podle IMDB, i když v opačném gardu :D :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
lucy125

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od lucy125 »

Nejsem tady sice dlouho, ale i tak si dovoluji navrhnout nějaká pravidla.
Jména dabérů bych psala za sebou podle replik, nikoliv podle IMDB.
Dále by bylo dobré psát všechny nedabující tvůrce a neměnit jejich profesi. U řady témat jsem si všimla, že někteří tvůrci nebyli uvedeni a nebo byly zaměněny jejich profese. Třeba místo vedoucí výroby bylo napsáno produkce a takových případů je víc. Myslím, že by jednotlivé profese měly být uvedeny přesně.
Pokud se uživatelé moderátorů na něco ptají, bylo by dobré na jejich dotazy reagovat a komunikovat s nimi. Všimla jsem si totiž, že často se uživatel třeba na něco zeptá a nikdo mu ani po delší době neodpoví.
Role v dabingu bych psala s koncovkou ová, pokud zazní, protože tak je to i ve filmu a my máme zachycovat dabing a v každé verzi postavě mohou říkat jinak.
Také bych zrušila pravidlo o Cinemaxu, protože se jedná o dabing pro HBO. Film může běžet i na HBO a pořád to bude ten stejný dabing, který běžel i na Cinemaxu. Pokud to tedy je dabing vyrobený pro HBO, mělo by to tak být i uváděno.
Uvádět aspoň dospod, kde daný dabing běžel.
Moderátor by měl vyhovět žádosti o anketu. Výsledky ankety by měly být jasně patrné a případně odůvodnit, proč to tak je v případě shody.
Odkaz na probíhající anketu bych dala na hlavní stránku, protože takhle ji uživatelé snadno přehlédnou.
Doplňovat informace co nejdřív. Dočetla jsem se, že je to práce moderátorů. Všimla jsem si, že u řady témat nejsou některé informace doplněné.
Název by měl být všude podle daného dabingu. V některých tématech názvy chybí a nebo jsou jiné. Občas je film s jiným dabingem uvedený pod jiným názvem. To by se mělo uvádět, když se objeví nový dabing pod jiným názvem.
Čítače titulků uvádět vždy, ale pokud ve filmu dabuje a má určitý počet replik, zahrnula bych ho normálně na patřičné místo do seznamu.
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od videofil »

lucy125: Dabéři se podle IMDB nepíšou, vždyť to ani nejde. Asi jsi myslela zahraniční herce, kterým dabéři propůjčují hlas. Tak samozřejmě že dabéři, kteří ve filmu dabují nejvíc, by měli být uváděni na předních místech. A uvádět dabéry, tak jak to šlo v titulcích, na tom bych tak nebazíroval. Mě se např. u filmu Požehnaná jistota stalo, že hlavní dabérka byla jmenována až na konci a Bohdan Tůma, kderý zde dabuje jednu z velkých vedlejěích postav, v titulcích nezazněl. Být to podle tebe, tak bych ho nemohl uvést vůbec. Řídit se titulky, to ano, ale bazírovat na jejich přesnosti, to asi zase tak úplně ne. ;) Protože potom by někdy nešlo udělat to, co by jsi tady chtěla prosadit - a to právě, aby dabéři s velkým počtem replik byli uvádění na prvních postech.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1309
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od Stanley Roe »

Takže to, že nejsou dabéři uváděni tak, jak byli přečteni, nepovažuješ videofile za ztížení zpětné kontroly? ... pro mě je to zbytečnost a práce navíc .. tady lidi potřebují vědět, který dabér měl ve filmu více replik? To si snad můžou odvodit lidi podle IMDB snad sami, pokud je mu přidělen herec ( postava ). Pokud mi řekneš nějaký jasný a rozumný důvod, proč měnit pořadí čtených dabérů, rád si ho vyslechnu. Nebazíroval bych řekněme na tvůrcích, tak k znepřehlednění tolik nedojde a zpětná kontrola je jednodušší. Každopádně si opět rýpnu, měly by se uvádět všechny profese, ne jak si to jeden zdejší moderátor vybírá .. pak s takovým tématem do koše, ne, pokud je záměrně neúplné .. jiným se to tak udělalo... no tady se neměří všem stejným metrem.
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od videofil »

Možná se špatně chápeme, ale kdo měl více replik odvodíš podle mě spíše podle toho, že dabéry budeš uvádět v pořadí, jak moc ve filmu dabovali a ne podle toho, jak jdou titulky. Co když dabér hlavní role, který je zároveň režisérem, který ještě čte závěrečné titulky, se uvede až na posledním místě. Mám to chápat tak, že daný člověk ve filmu zase moc nemluvil? Nebo jak to má chápat člověk, který si info o dabingu tady přečte. A jestli ti jde o přehled herců na IMDB, tak tam se někdy píšou herci podle abecedního pořadí. Ne vždycky, ale u spousty titulů ano.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od filip »

Není možné uvádět podle replik. Já přidávám kinodabingy a to měsíc i více před premiérou a tam opravdu nemohu tušit, kdo mluví nejvíce a kdo málo.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy nových pravidel

Příspěvek od videofil »

filip: No vidíš, a někteří jako kubík-dulík mi říkali, že se mají dabéři doplňovat podle toho, jak často ve filmu hovoří/kolik mají replik. Svým způsobem v tom má pravdu. A když film sleduješ, tak přece musíš vědět, kdo ve filmu dabuje více a kdo méně. K čemu je takové doplnění, o kterém potom hovoříš? :o :-?

P.S. pro všechny: Ke svým návrhům jsem nově přidal bod č. 6.
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“