Forma zápisu výrobce

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma zápisu výrobce

Příspěvek od Newmy »

Jelikož máme občas informace, které v titulkách nezazní, je dle mého lepší varianta používat heslovitý zápis, ve kterém lze uvést všechny informace, než doslovný, kór když do něj někdo dopíše něco, co nezazní.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9147
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Forma zápisu výrobce

Příspěvek od filip »

Tak mi někdo řekněte, proč, když se to takto objevilo poprvé už před rokem (nebyl jsem první, kdo to takto začal psát), tak proč jste se neozvali už tehdy?
Jestli mi to nikdo nedokáže vysvětlit, tak mi tato diskuze začně zavánět bohužel něčím jiným. Asi nepůjde o zápis něčeho, zřejmě půjde o něco jiného, prostě a jednoduše byste mě asi nejraději vykopli a zbavili se mě.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Forma zápisu výrobce

Příspěvek od Lukiz »

Myslím, že doslovný přepis je v pořádku, dokud je doslovný. Pokud jsou známy další údaje tak už asi je třeba trošku zaobalit, např. mě napadá, dát studio na vlastní řádek - Připravilo: studio blabla

---
A i když se zápis uvodí stylovým "Vyrobil*" tak to nemusí být žádná výhra. Tohle se tu taky vyskytuje:
Vyrobila: pro Next Era Films Saga TV, s. r. o., 2006
Vyrobilo: pro Magicbox Barrandov Studio, Dabing, 200x
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9147
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Forma zápisu výrobce

Příspěvek od filip »

Já se snažím dávat doslovné přepisy. U Novy vždy jen přehodím rok zprostředka na konec přepisu, aby ten rok pak někdo nehledal. U VSI doplňuji studio, protože tam ten údaj prostě chybí, ale u ostatních dávám pokud tam nic nechybí vždy doslovný přepis.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Forma zápisu výrobce

Příspěvek od James55 »

No doslovným přepisem titulků se moc argumentovat nedá, když se do profilů doplňuje např. studio, které ve výrobě nezazní nebo rok výroby, které některá studia neuvádějí. Ale dobře, jelikož se to už pár let uvádí hala bala, každý pes jiná ves, tak (doufám ke vší spokojenosti) se budou tolerovat obě formy zápisu. Tedy ta stará "Vyrobilo: Studio X pro Y" tak i ta tzv. "doslovná" "Ve studiu Y vyrobilo studio X".

Pravidla přidávání byla tímto aktualizována.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Forma zápisu výrobce

Příspěvek od Sen »

Nevím, zda píšu tak nesrozumitelně nebo je chyba na straně příjemce, ale ja nemám primárně problém s uvedením informací, které nebyly v titulcích, nýbrž s tím, že na tuto skutečnosti není nikde upozorněno (např. * či závorkami jako to dělá Lukiz). Pokud daný údaj (v tomto případě výroba) budí dojem doslovné citace titulků, vede to jen ke zbytečným dotazům a dohadům.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Santovo tajemství / Vánoce u Cartwrightů

Příspěvek od Michaela2 »

filip píše:Sen:
A ty máš taky halucinace, když jsi přidával dabingy ČT? Že ti tam chybělo tolik tvůrců? .
James55 píše:Bod 5 aktualizován, od nynějška je povinnost při vytváření díla uvádět všechny tvůrce dabingu.
toto pravidlo platí od 11.2.2014, do tohoto data bylo běžné uvádět jen některé funkce ( překlad, dialogy, režie, zvuk) takže před tímto datem rozhodně halušky neměl, spíše jde o neznalost pravidel uživatelů, jakje zde na foru zvykem :-)
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1130
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Forma zápisu výrobce

Příspěvek od puffy »

Preco sa predtym nemuseli uvadzat vsetci tvorcovia dabingu? A na zaklade coho sa rozhodlo, ze niektori su dostatocne dôleziti na to, aby sa uvadzali a ini nie su?
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1309
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Forma zápisu výrobce

Příspěvek od Stanley Roe »

Sen píše:Nevím, zda píšu tak nesrozumitelně nebo je chyba na straně příjemce, ale ja nemám primárně problém s uvedením informací, které nebyly v titulcích, nýbrž s tím, že na tuto skutečnosti není nikde upozorněno (např. * či závorkami jako to dělá Lukiz). Pokud daný údaj (v tomto případě výroba) budí dojem doslovné citace titulků, vede to jen ke zbytečným dotazům a dohadům.
Zatímco ke zbytečným dohadům chybějící údaje u dabingů ČT nevedou :D ... pokud máš problém s přidanými údaji v tématech, tak já a jsem si jistý že i spousta dalších máme problém s chybějícími údaji, které si v tématech vynechával ... proč u nich nemáš tedy označení kupříkladu *nebyli uvedeni všichni tvůrci českého znění* .. toto oznámení bych dal rozhodně na stejnou roveň jako o údajích přidaných navíc ... ale já zapomněl, že jen tvůj názor je ten správný ... chtěl bych tě aspoň jednou v životě potkat človíčku, protože dle mého názoru si neskutečně namyšlený a musí to být na tobě od pohledu poznat .. spousta tvých vyjádření zde na fóru zní tak nadřazeně, že nevěřím, že si člověk, se kterým se dá jednat, aniž by ti všichni lezli vítekam ;)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Forma zápisu výrobce

Příspěvek od Michaela2 »

puffy: dabingforum má svůj přirozený vývoj, na úplném počátku se pouze diskutovalo o dabingu, pak se postupně začli doplňovat info o českém znění a výslednou fazí je, že od 11.2.2014 je povinností vypsat veškeré dostupné informace :-)
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“