Dabéři in Memoriam

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Dabéři in Memoriam

Příspěvek od palg »

Myslím si, že by se tohle pravidlo mělo přehodnotit (min. 5 děl). Co se týče seriálů např. takový Karel Janský v Dallasu, nebo Miroslav Nohýnek v M*A*S*H-i, atd....a taky u ženských dabérek by se mělo zmenšit pravidlo v počtu děl in memoriam (viz Mary Wickes, nebo Bonnie Hunt). atd...
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabéři in Memoriam

Příspěvek od videofil »

Já naprosto souhlasím. ;) :-:
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabéři in Memoriam

Příspěvek od Newmy »

Děkujeme za návrh, ale chtělo by ho podpořit i nějakými argumenty ;)

Já si myslím, že 5 děl, je takový ideální kompromis. Dokázal bych si i dokonce představit stanovení podle počtu rolí. Protože právě různorodé role ukáží, zda se na herce nejvíce hodí (v případě In memoriam hodil) daný dabér. Pomineme-li herce, kteří hrají ve všech filmech stejně :D

Druhým argumentem, který tu kdysi někdě psal i Sen, je, že to zohledňuje i názory dabingových režisérů, protože co dílo, to většinou různý režisér. Zatímco u seriálů je nový režisér dalších dílů svázán předchozím obsazením.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabéři in Memoriam

Příspěvek od videofil »

Já si myslím, že není ani tak rozhodující počet titulů, ale jak kvalitně ten dabér dotyčného herce namluvil. Třeba Brian Keith v seriálu Hardcastle a McCormick. Zde ho daboval Jan Pohan a myslím si, že stačí říct název toho seriálu a všem se právě pan Pohan vybaví. Protože i u nás byl tento seriál populární.

Nebo herec Mitchell Ryan, kterého mnohokrát také Jan Pohan daboval. Když byl pan Pohan (kterého jsem měl velmi rád) mezi námi, skončil v anketě na 1. místě. Ale jako in memoriam musel žebříček opustit, protože mu chyběl pouze jeden titul. To si myslím taky není úplně fér. Minimálně v případech, kdy dotyčný obsadí 1. příčku, by se mohlo debatovat o udělení vyjímky.

A na konec ještě uvedu jako příklad Petra Haničince k Peteru Falkovi. Někdo vnímá jednotlivé díly Columba jako film (v tom případě podmínky pro in memoriam splňuje), ale někdo vnímá Columba jako seriál, tedy jeden titul (potom tedy podmínku nesplňuje). A oponovat tím, že se řídíme podle IMDB, by mě zvlášť v tomto případě připadalo hodně povrchní a snobské.
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Dabéři in Memoriam

Příspěvek od Lukiz »

Mě se hlavně se mi nelíbí to dělené 1. místo, což v některých případech jako třeba zmíněný Peter Falk vypadá dost nedůstojně - Petr Haničinec je tam zastrčen někde ve změti názvů uprostřed řádky.
Když už tak mimo žebříček 1-3 (tedy pod něj) by se mohl uvést zesnulý dabér, který má nejvíce děl.. a případně nějaký mnohadílný seriál, pokud je tím skutečně výrazně spojen.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1309
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Dabéři in Memoriam

Příspěvek od Stanley Roe »

Mimochodem.. Haničinec nedaboval Falka jen v Columbovi. ;)
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“