Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvekod Franklin » 03 dub 2017 23:29

Tím, že se to dabuje hodně na poslední chvíli, nezbývá moc velký manévrovací prostor.
Franklin

Příspěvekod ocypuc » 04 dub 2017 00:10

Jirka007 píše:jinak doufám, že nikdo z dabéru nehodlá umřít.

Hláška roku :D
Oblíbené dabérky: Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Viktorie Taberyová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Pavel Tesař, Martin Stránský, Dalimil Klapka, Zdeněk Hruška, Libor Hruška
ocypuc

Příspěvekod valeda1 » 11 dub 2017 19:54

Psal jsem na fb stránce Prima COOL a ptal jsem se, proč změnili obsazení dabingu u postav, kde herci stále žijí a jinde dabují. Především v případě Barney - Saic. Odpověď byla: "Co se týče dotazu, nemáme k dabingovému oddělení tak blízko, abychom znali tyhle detaily, no ." Takže už nevím, kam napsat, aby to někdo zdůvodnil.
valeda1

Příspěvekod Jack_6428 » 11 dub 2017 21:25

Ne na jejich FB, ale web či ještě lépe mail...
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod DAN K. » 12 dub 2017 15:25

V případě Simpsonových si tyhle věci řídí Zdeněk Štěpán a je jedinou relevantní osobou ke zodpovězení tohoto dotazu, takže zcela neoficiálně - já jsem to pochopil tak, že oba zde vzpomínaní pánové (Dolanský, Saic) pobývají mimo Prahu a nechtělo se jim v jejich důchodovém věku dojíždět (na pár vět).
DAN K.

Příspěvekod cenda » 12 dub 2017 17:49

Jestli můžu laický názor k tématu - neviděl bych v tom nic komplikovanýho. Stačí se podívat kolik věcí pan Saic režíruje, dá se říct, že na člověka jeho věku je vytížený až dost. Navíc, ač nechci podceňovat produkci, ale sehnat dohromady deset dní před premiérou všechny herce dá asi fušku a jestli je stejný "tlak" i na pana Saice, jako na režiséra v jiných projektech, není divu, že se prostě nedokáže jen tak "urvat". No a co se týče pana Dolanského tak toho jsem v žádným novým dabingu neslyšel nejmíň tři roky, čili tady bych tipoval, že nastala stejná situace jako před lety s panem Bruderem a sice odchod do penze.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod ReDabér » 13 dub 2017 10:59

Do penze úplně ne. Z. Dolanský hraje v poměrně dost představeních MDP.
ReDabér

Příspěvekod Jelimán » 16 dub 2017 21:45

ocypuc píše:Já jsem spokojený. Určitě nejlíp zvolená náhrada ze všech změn, které během těch let v dabingu Simspnů nastaly..

Nejlépe zvolená náhrada byla IMHO u Krustyho. Lehký se na něho možná hodí ještě víc než pan Bruder. Přestože pan Bruder je dabér, naprosto jiné kvality, tak na arogantního, zlého Krustyho má moc milý hlas. I když ho daboval dobře. Jinak casting na nového Homera se taky vydařil. Přestože pravý Homer je jenom jeden. A to ten s hlasem pana Bedrny.

A já nevím jestli vadí, časté obsazování Meduny do epizodních rolí.. Jaromír Meduna je dabér, kterého si moc važím.. I když neumí moc měnit hlas, nevadí mi ho slyšet v Simpsnech často. Je to příjemnější, než poslouchat stále všudepřítomného Tůmu, který se mi už pomalu ozývá v obýváku. I když na Barneyho se snaží. Ale už tak s principu mi to vadí. Chci aby Barneyho daboval Terš. :D :D :D :D

AlCZ píše:Ahoj všichni !

Simpsonovi jsou má srdcovka - možná budu za kacíře ale řekl bych že to že pana Bedrnu před mnoha sezonami nahradil pan Zavřel je spíše plus. Homerovi je 38. S dabingem pana Bedrny zněl - odpusťte mi to - staře. Jako starší pán - ale Homer je ve středním věku - a originálu je hlas pana Zavřela bližší nežli pana Bedrny. A slečna Korolová zní místy stejně jako paní Štáchová, je jen víc "drzá a pubertální" ale to snad nevadí a originálu je fakt dost podobná. (Ale já nemám originál rád, protože čs. dabing je prostě lepší.)

No vida. A to já si vždycky říkal, že byl výkon pana Bedrny úchvatný i z toho důvodu, že i v 70 nezněl na Homera staře. Ba naopak. Byl čím dál lepší. V rozmezí 8-12 série dobedl Homera k absolutnímu stupni geniality. Uměl to skvěle podat a v jeho podání si Houmíčka musel zamilovat snad každý. Zavřelův dabing je fajn, ale přece jenom Bedrna je Bedrna. Ten také zvýraznil Homerovo dobré srdce a obětavost. Zavřel je někdy až moc hrubý, ale zase zní dokonale tupě. ;):) Jinak všichni známe slavnou Homerovu hlášku ,,ty jeden mrňavej´´ kterou doprovází škrcení Bárta. Mám ale pocit, že ta hláška se v dílech s Bedrnou neobjevovala. Vždycky tehdy zanělo pouze´něco jako ,,ty jeden, já tě.´´ Neujala se hláška ,,ty jeden mrnavej až s příchodem Zavřela? Docela po tom bádám. :-?
Jelimán

Příspěvekod Lukiz » 20 dub 2017 12:12

Úvodní příspěvek potřebuje aktualizovat obsazení minimálně hlavních rolí aktuální řady.
Lukiz

Příspěvekod mrx.friend » 21 dub 2017 12:19

Jelimán píše:Jinak všichni známe slavnou Homerovu hlášku ,,ty jeden mrňavej´´ kterou doprovází škrcení Bárta. Mám ale pocit, že ta hláška se v dílech s Bedrnou neobjevovala. Vždycky tehdy zanělo pouze´něco jako ,,ty jeden, já tě.´´ Neujala se hláška ,,ty jeden mrnavej až s příchodem Zavřela? Docela po tom bádám. :-?

Taky mi připadá, že se ta hláška ustálila až s hlasem Zavřela ;)
mrx.friend

PředchozíDalší

Zpět na Seriály