Grand Hotel / Gran Hotel

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvekod Krikri » 24 zář 2016 15:16

Na AXN White dávají od začátku 3. řadu. V ní si Martin Velda vzal na starost další vedlejší role. Konkrétně:
Roger Coma (otec Grau) + Carlos García (Ezequiel) + i nadále dabuje hospodského Sebastiána a čtení titulků.
Rovněž jsem postřehl, že Zuzana Mixová (samozřejmě mimo Angely) navíc dabuje i matku Javierovy manželky Laury. A Vojtěch Hájek, který (kromě již doplněného Bazána) i v této poslední řadě dabuje recepčního Matea je ovšem na této roli v některých scénách nesmyslně nahrazen jiným dabérem.
To je fakt bordel, většina dabérů tu má běžně tři až čtyři role a občas jsou vystřídání jinými dabéry. Taky je zvláštní, že v češtině nejsou jednotlivé díly seriálu už od začátku pojmenovány, zatímco v originále i v SK dabingu má každý díl svůj název. Ve 3. řadě, která je česky navíc dost debilně rozstříhána na konci dílů chybí tradiční ukázka na další díl, odflákli to jen černým obrazem s titulky.
Zlatý slovenský dabing, který je u tohoto seriálu skutečně grandiózní a měl by dostat nějaké ocenění.
Je neskutečná škoda, že odfláknutý český dabing tento vynikající seriál dost degraduje.:(
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod Krikri » 27 zář 2016 09:32

Na 99% tu únoskyni Alicie, co pracuje pro Cisnerose (herečka Laura Domínguez) dabuje Regina Řandová, ve včerejším dílu měla více mluvených pasáží, tak bylo konečně možné ji poznat. Akorát mě mate, že podle IMDB i podle této stránky http://gran-hotel-serie-de-television.w ... 22Rubia%22 se ta postava v originále jmenuje Rubia, kdežto v CZ i SK dabingu je pojmenována Clara. Přičemž jedna epizodní postava jménem Clara (bývalá přítelkyně Javiera) se ve 3. řadě taky objeví, tak aby se to nepletlo.

A teď jsem si všiml, že ve 3. řadě Alfreda dabuje Jiří Ployhar, ale nevím, jestli je tomu tak v celé 3. řadě nebo jde o krátkodobý záskok za Pavla Tesaře.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Krikri » 24 pro 2017 00:23

Na nedávno vzniklé stanici Epic Drama dávají Grand Hotel. Mohl by někdo zkontrolovat, jestli to tam běží s dabingem z AXN nebo si vyrobili vlastní dabing? A nějak podezřele tam ty díly rozkouskovali, v programu je na jeden díl vyhrazeno vždy jen 45 minut, přitom správně má každý díl v průměru něco kolem hodiny a čtvrt. Tohle už mě začíná dost štvát, jak si každá země rozkouskovává a rozstříhává epizody seriálů, jak se jim to hodí.:evil: Kdo se pak v tom má vyznat, jaký ve skutečnosti běží díl? Vlastníci práv by si to měli lépe hlídat a případně zakročit.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Mark LS » 06 pro 2018 13:26

Od 12.1. v premiéře na Prima Love, ví někdo, jestli Prima koupila dabing AXN?
Mark LS

Příspěvekod Krikri » 07 pro 2018 18:59

Takže v programovém oddělení Primy se po patnácti letech koukli na mapu světa a s údivem zjistili, že mimo Německa a Ameriky existují i jiné země schopné točit seriály.:lol: Tak to jsem zvědav, jak to vyřeší se třetí řadou, jestli epizody taky tak debilně rozkouskují po 45 minutách jako na AXN (čímž uměle navýšili počet dílů) nebo je odvysílají o správné délce hodiny a čtvrt, jak je to v originále a odvysílali to takhle i na STV.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Mark LS » 07 pro 2018 19:43

Krikri píše:
Takže v programovém oddělení Primy se po patnácti letech koukli na mapu světa a s údivem zjistili, že mimo Německa a Ameriky existují i jiné země schopné točit seriály.:lol:

:D :D :D

Prima Love bude vysílat Grand Hotel po skončení opět španělského hitu Velvet, nemluvě o tom, že právě Prima Love vysílá kvalitní věci i z jiných zemí už od dubna.
Mark LS

Příspěvekod Krikri » 07 pro 2018 20:11

A víš jistě, že koupili zrovna ten původní španělský Grand Hotel? Pokud vím, i jiné země natočili svoji verzi, třeba Italové a dokonce i Mexikánci pod názvem "El hotel de los secretos", což je více telenoveloidní a tudíž bych spíš tuhle verzi tipoval pro Primu. :P A pokud koupili opravdu ten španělský, doufám, že k němu alespoň vyrobili vlastní dabing, protože ten z AXN, kde jeden dabér namlouvá tři, čtyři i více postav a ještě se u některých postav dabéři střídají je strašný a diváky od sledování tohoto seriálu spíš odrazuje. Každopádně já i tak zůstanu věrný skvělému slovenskému dabingu z STV, ten je nepřekonatelný.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Mark LS » 07 pro 2018 20:19

Podle odpovědi z fb jde opravdu o tento španělský Grand Hotel.
Mark LS

Příspěvekod brecht » 07 pro 2018 20:22

Krikri píše:A pokud koupili opravdu ten španělský, doufám, že k němu alespoň vyrobili vlastní dabing, protože ten z AXN, kde jeden dabér namlouvá tři, čtyři i více postav a ještě se u některých postav dabéři střídají je strašný a diváky od sledování tohoto seriálu spíš odrazuje.

Prima si ten dabing pro AXN nekoupila, vyrábí si vlastní :)
brecht

Příspěvekod TmavyCyklista » 07 pro 2018 20:36

Možná je v tom dabingu míň dabérů pro vedlejšáky, ale hlavní postavy jsou podle mě obsazeny výborně. I ty alternativy ve třetí řadě se mi líbí.
Nejoblíbenější dabér, dabérka - Jiří Dvořák, Jitka Ježková
Seznam česky dabovaných her
TmavyCyklista
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Seriály