Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od sud »

abych přispěl se svou troškou do mlýna, tak i já považuji tento dabing za jeden z nejlepších, které za poslední dobu vznikly. Táborský má zaděláno na jeden ze svých životních výkonů, Hádek snad nikde lepší nebyl, velice mile překvapil Martin Sobotka a v neposlední řadě musím zmínit Martina Stropnického (doufám že se vrátil do dabingu na plný úvazek), který chvílemi zní jako Josef Větrovec za mlada ;) :-: . Když vezmu technickou stránku, pak zvuk je bezkonkurenční, dialogy se ostřejším slovům nevyhýbají, hlášky mají tu správnou údernost. Vím, každý máme jiný vkus, ale já osobně považuji (min. na poli seriálů) tento dabing spolu s ČT Sherlockem za nejlepší, který poslední dobou vznikl (alespoň z těch co jsem slyšel).
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od Eleanor »

Já se taky domnívám, že Mafie v Atlantic City má dobrý dabing. Zatím mám rozdívanou tedy jen první sérii, ale typově hlasy sedí naprosto přesně. Pan Táborský (jehož hlas mi přijde, narozdíl od minuskakabuse, příjemný) , Matěj Hádek, Martin Sobotka, Klára Issová... Taky jsem si nebyla jistá u Lindy Rybové (na Kelly Mcdonald by se mi hodila tak Jitka Ježková), ale nakonec tam sedí dobře a její projev je alespoň méně oposlouchaný. Navíc si u jejího hlasu nelze nevzpomenout na Sáru ze staré dobré herní Mafie, což mi vzhledem k námětu seriálu připadá jako vtipný odkaz. :D
Jedinou větší výtku bych měla k obsazení (tuším) Anny Remkové na postavu, jež má být matkou Jima Darmodyho. Tam to tedy věkově mírně hapruje... :-x
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od Ištván87 »

Já sice dabing zatím neviděl, ale Linda Rybová mi přijde jako poměrně vhodně vybraná dabérka. Kelly Macdonald mám naposlouchanou z filmu The Merry Gentleman, takže vím, že má hlas vysoký a jemňoučký, což u zde zmiňované Jitky Ježkové není, takže mi Linda Rybová přijde i přes svůj uplakaný tón přijde jako poměrně logická volba.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od bloom »

Tak i u letos nadabované 4. série se na dabingu překvapivě podíleli Vladimír Žďánský a Martin Stropnický.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od filip »

Doplní někdo někdy 3. a 4.sérii? Moc by mě zajímalo, jestli si SDI drží kvalitní dabingové zpracování tohoto seriálu.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od Jack_6428 »

Jj, právě to přidávám.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od filip »

Ok, velké díky.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od Jack_6428 »

Tak doplněno ;)
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od bloom »

U 5. série zůstávají režisér a z dabérů Miroslav Táborský, patrně ale jako jediný, nicméně většina hlavních postav se vrátí až ve 2. a 3. díle, takže informace o případném přeobsazení budou známé až později.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“