Kassandra / Kassandra

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Kassandra / Kassandra

Příspěvekod Mark LS » 13 úno 2011 02:41

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB | Znělka | Ukázka

V českém znění: Miriam Chytilová - Coraima Torres (Andreina Arocha Rangel / Kassandra Rangel Arocha Contreras), Martin Zounar - Osvaldo Ríos (Ignacio Contreras / Luis David Contreras), Gustav Bubník - Henry Soto (Randú), Jiří Plachý - Raúl Xiqués (Alfonso Arocha), Irena Hrubá - Carmencita Padrón (Ofelia Alonso), Helena Friedrichová - Nury Flores (Herminia Arocha), Eva Klepáčová - Esperanza Magaz (Dorinda), Delia Fiallo (Delia Fiallo), Zdeněk Maryška - Alexander Milic (Matías Osorio), Mário Kubec - Carlos Arreaza (Tomás), Jitka Ježková - Hylene Rodríguez (Lilia Rosa Alonso), Jiří Čapka - Iván Tamayo (Héctor Quintero), Lucie Juřičková - Loly Sánchez (Rosaura Osorio), Michal Pavlata - Fernando Flores (Simón), Regina Řandová - Verónica Cortez (Yaritza), Miloslav Mejzlík - Juan Frankis (Marcelino), Dana Černá - Erika Medina (Isabel "Chabela" Contreras), Jan Dolanský - Rafael Romero (Glinka), Ljuba Krbová - Cecilia Villarreal (Gema Salazar), Martin Sobotka - Roberto Moll (Manrique Alonso), Jana Šulcová - Mimi Sills (Elvira Alonso), David Matásek - Manuel Escolano (Roberto Alonso), Michal Jagelka - Miguel de León (Ernesto Rangel), Zbyšek Pantůček - Saúl Martínez (Ricardo), Lucie Svobodová - Nelly Prigoryan (Verushka), Lucie Benešová - Lupe Barrado (Isa), Alena Štréblová - Margarita Hernández (Norma de Castro), Martin Kolár - Pedro Durán (Calunga), Jiří Klem - Eduardo Gadea Pérez (soudce), Václav Knop (Titulky), Eliška Kasanová, Jana Pelikánová, Jiří Knot, Jiří Štrébl, Martin Učík, Radovan Vaculík, Roman Hájek, Vladimír Kudla a další

Překlad: Eva Kalábová
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Alena Sekerová
Režie: Václav Knop
Vyrobila: Česká produkční 2000 pro CET 21 spol. s r.o. v letech 1999 - 2000
Mark LS

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvekod Joe Black » 13 úno 2011 02:44

Dal jsem to sem hlavně kvůli velkému počtu hvězdně obsazených dabérů, kteří jsou všichni uvedeni v úvodních titulkách ve znělce - http://www.youtube.com/watch?v=_INILG2d3Z0. Mmo takhle si představuji znělku seriálu: hodně postav i se jmény dabérů a herců. :-D Video jsem zahrnul do úvodního příspěvku.
Joe Black

Příspěvekod Lukiz » 13 úno 2011 03:00

Symbolicky pár tvůrců je zas v závěrečných titulcích: http://www.youtube.com/watch?v=fdeEfgByRhs
Lukiz

Příspěvekod HonzaXXII » 13 úno 2011 12:09

Hlavně by to chtělo doplnit že Chytilová mluvila hlavně Kassandru, nejenom tu její máti, a Rios (a tím pádem i Zounar) měl taky dvojroli - jeden Ignacio a druhej Luis David.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Angus MacGyver » 25 úno 2011 00:15

Já připojím jinou zajímavost -
jedna z instrumentálních melodií v Kassandře je původem od pánů hudebních skladatelů Petra Dvořáka a Pavla Růžičky (kteří si říkají Petr a Pavel ORM)

Viz
video z Kassandry
http://www.youtube.com/watch?v=54K5sEdVmZg
od času 2:28 do 4:15

a video Sanitky
http://www.youtube.com/watch?v=9kh4OgivYC0
od času 2:05 do 3:02
Angus MacGyver

Příspěvekod Joe Black » 25 úno 2011 15:00

Tak dobře to neznám (Sanitku vůbec), tak mě to ani nenapadlo, ale je to dcl zajímavý. Krásná hudba, asi se líbí i za hranicemi.
Joe Black

Příspěvekod Krikri » 20 říj 2017 17:33

Zřejmě jsem propadl masochismu :lol:, ale vzhledem k extrémní nudě jsem shlédl těch posledních pár dílů na Youtube, tak doplňuji dabéry:

Alena Štréblová - Margarita Hernández (Norma de Castro)
Martin Kolár - Pedro Durán (Calunga)
Jiří Klem - Eduardo Gadea Pérez (soudce)
Jiří Knot - ??? (obhájce)
Jiří Štrébl - ??? (státní zástupce)
Radovan Vaculík - ??? (zapisovatel u soudu)

Dále jsou v závěrečných titulcích jednoho dílu zmíněni: Vladimír Kudla, Martin Učík, Roman Hájek a Jana Pelikánová, ale role nevím.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod HonzaXXII » 20 říj 2017 22:13

Kri: Nemáš se za co stydět. Jak už před pár lety psali mně, nostalgie je sv**ě, navíc nás často s odstupem let vede k tomu, na co jsme v době premiéry plivali, kudy to šlo. Já si teď taky z nostalgické zvědavosti, nudy, i srandy (ano, možná i senility :D) dohromady sjíždím ještě šílenější Esmeraldu. A kdyby někdo konečně sehnal tady z Kassandry díly s mým oblíbencem Ignaciem, zhltnul bych je hned :D :D :D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Krikri » 20 říj 2017 22:45

Honza: ano, je v tom hlavně nuda, senilita a taky trochu testování, jestli u toho vydržím i po těch letech.:) Ale na tu zelenou Mexikánku fakt nemám žaludek ani v dobách největší krize.:-> Jinak doporučuji z těch telenovel Kachorru, ještě donedávna jsem jí uděloval odpad, před měsícem jsem ze zvědavosti shlédl celý seriál na Youtube a musel jsem zvýšit až na 3 *, na telenovelu je to fakt sranda, zaručuji, že se u toho budeš bavit.:)

Ještě k té Kassandře, jak jsem napsal do komentáře na ČSFD, tenkrát jsem z ní viděl jen některé díly, hlavně ty poslední s tím soudem a umírající Herminii ve špitále, proto jsem si je chtěl připomenout. U tohoto seriálu je docela zvláštnost, že plno postav nechávají v úvodních titulcích až do konce, i když je nechali zemřít třeba už v polovině seriálu. Jo a mám dojem, že pár starších dílů, tedy asi ještě s tím Ignaciem se válí na Uložtu, akorát ne zrovna když ho Rosaura odpráskla, v tom ti na Youtube musí stačit originál znění s tuším jugoslávskými titulky.:mrgreen:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod Mark LS » 21 říj 2017 00:20

Krikri píše:
Ale na tu zelenou Mexikánku fakt nemám žaludek ani v dobách největší krize.:->

Dobrý vtip. :D :D :D Možná bys už mohl konečně pochopit, že právě jihoamerické telenovely (+ americké legendární seriály) jsou několikanásobně lepší než veškeré francouzské sitcomy i než veškeré příšerné anime. :-> A navíc právě jihoamerické telenovely a americké legendární seriály mají častokrát právem o několik tříd lepší dabingy než pouze tebou trapně vyvyšované žánry. :roll:
Mark LS

Další

Zpět na Seriály