Kassandra / Kassandra

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14286
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Kassandra / Kassandra

Příspěvek od Mark LS »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB | Znělka | Ukázka

V českém znění: Miriam Chytilová - Coraima Torres (Andreina Arocha Rangel / Kassandra Rangel Arocha Tamayo Ayala Contreras), Martin Zounar - Osvaldo Ríos (Luis David Contreras / Ignacio Contreras), Gustav Bubník - Henry Soto (Randú), Jiří Plachý - Raúl Xiqués (Alfonso Arocha), Irena Hrubá - Carmencita Padrón (Ofelia Alonso), Helena Friedrichová - Nury Flores (Herminia María Alcala Arocha), Eva Klepáčová - Esperanza Magaz (Dorinda), Dilia Waikaran (vypravěčka), Zdeněk Maryška - Alexander Milic (Matías Osorio), Mário Kubec - Carlos Arreaza (Tomás), Jitka Ježková - Hylene Rodríguez (Lilia Rosa Alonso), Jiří Čapka - Iván Tamayo (Héctor Quintero), Lucie Juřičková - Loly Sánchez (Rosaura Osorio), Michal Pavlata - Fernando Flores (Simón), Regina Řandová - Verónica Cortez (Yaritza), Miloslav Mejzlík - Juan Frankis (Marcelino), Dana Černá - Erika Medina (Isabel "Chabela" Arocha Contreras), Jan Dolanský - Rafael Romero (Glinka), Ljuba Krbová - Cecilia Villarreal (Gema Salazar Alonso Méndez), Martin Sobotka - Roberto Moll (Manrique Alonso Méndez), Jana Šulcová - Mimi Sills (Elvira Méndez Alonso), David Matásek - Manuel Escolano (Roberto Alonso Méndez), Michal Jagelka - Miguel de León (Ernesto Rangel), Zbyšek Pantůček - Saúl Martínez (Ricardo), Lucie Svobodová - Nelly Prigoryan (Verushka), Lucie Benešová - Lupe Barrado (Isa), Alena Štréblová - Margarita Hernández (Norma de Castro), Daniel Rous - Juan Ramón (Juan Ramón), Věra Kubánková - María Hinojosa (Lázara), Martin Kolár - Pedro Durán (Calunga), Martin Velda - Edgar Gómez (Raul), Bohdan Tůma - Luis Betancor (Julio), Dana Syslová - Vicky Franco (Margarita), Jiří Valšuba - Carlos Omaña (Enrique Escobar), Jiří Kvasnička - José Oliva (Joaquín Olivera), Jiří Štrébl - Félix Landaeta (Carlos Carrión), Jiří Klem - Eduardo Gadea Pérez (Ulises Navarro), Václav Knop (Titulky), Barbora Fišerová, Bedřich Šetena, David Prachař, David Schneider, Eliška Kasanová, Ivana Měřičková, Jan Hanžlík, Jana Pelikánová, Jana Walterová, Jaroslav Horák, Jaroslav Kaňkovský, Jiří Knot, Libor Terš, Marie Horová, Martin Učík, Otto Rošetzký, Pavel Rímský, Pavel Šrom, Petra Lustigová, Radovan Vaculík, Roman Hájek, Stanislav Lehký, Tomáš Juřička, Viktorie Čermáková, Vladimír Kudla, Zdeněk Vencl a další

Překlad: Eva Kalábová
Zvuk: Petr Mandák, Vladimír Žďánský
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Václav Knop, Alena Sekerová, Mário Kubec, Lucie Svobodová, Helena Čížková, Elvíra Němečková, Ivana Měřičková, Jakub Saic, Hana Krtičková
Režie: Václav Knop
Vyrobila: Česká produkční 2000 pro CET 21 spol. s r.o. v letech 1999 - 2000
Naposledy upravil(a) Mark LS dne 15 črc 2023 21:41, celkem upraveno 58 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvek od Joe Black »

Dal jsem to sem hlavně kvůli velkému počtu hvězdně obsazených dabérů, kteří jsou všichni uvedeni v úvodních titulkách ve znělce - http://www.youtube.com/watch?v=_INILG2d3Z0. Mmo takhle si představuji znělku seriálu: hodně postav i se jmény dabérů a herců. :-D Video jsem zahrnul do úvodního příspěvku.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvek od Lukiz »

Symbolicky pár tvůrců je zas v závěrečných titulcích: http://www.youtube.com/watch?v=fdeEfgByRhs
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvek od HonzaXXII »

Hlavně by to chtělo doplnit že Chytilová mluvila hlavně Kassandru, nejenom tu její máti, a Rios (a tím pádem i Zounar) měl taky dvojroli - jeden Ignacio a druhej Luis David.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvek od Angus MacGyver »

Já připojím jinou zajímavost -
jedna z instrumentálních melodií v Kassandře je původem od pánů hudebních skladatelů Petra Dvořáka a Pavla Růžičky (kteří si říkají Petr a Pavel ORM)

Viz
video z Kassandry
http://www.youtube.com/watch?v=54K5sEdVmZg
od času 2:28 do 4:15

a video Sanitky
http://www.youtube.com/watch?v=9kh4OgivYC0
od času 2:05 do 3:02
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvek od Joe Black »

Tak dobře to neznám (Sanitku vůbec), tak mě to ani nenapadlo, ale je to dcl zajímavý. Krásná hudba, asi se líbí i za hranicemi.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvek od Krikri »

Zřejmě jsem propadl masochismu :lol:, ale vzhledem k extrémní nudě jsem shlédl těch posledních pár dílů na Youtube, tak doplňuji dabéry:

Alena Štréblová - Margarita Hernández (Norma de Castro)
Martin Kolár - Pedro Durán (Calunga)
Jiří Klem - Eduardo Gadea Pérez (soudce)
Jiří Knot - ??? (obhájce)
Jiří Štrébl - ??? (státní zástupce)
Radovan Vaculík - ??? (zapisovatel u soudu)

Dále jsou v závěrečných titulcích jednoho dílu zmíněni: Vladimír Kudla, Martin Učík, Roman Hájek a Jana Pelikánová, ale role nevím.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvek od HonzaXXII »

Kri: Nemáš se za co stydět. Jak už před pár lety psali mně, nostalgie je sv**ě, navíc nás často s odstupem let vede k tomu, na co jsme v době premiéry plivali, kudy to šlo. Já si teď taky z nostalgické zvědavosti, nudy, i srandy (ano, možná i senility :D) dohromady sjíždím ještě šílenější Esmeraldu. A kdyby někdo konečně sehnal tady z Kassandry díly s mým oblíbencem Ignaciem, zhltnul bych je hned :D :D :D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvek od Krikri »

Honza: ano, je v tom hlavně nuda, senilita a taky trochu testování, jestli u toho vydržím i po těch letech.:) Ale na tu zelenou Mexikánku fakt nemám žaludek ani v dobách největší krize.:-> Jinak doporučuji z těch telenovel Kachorru, ještě donedávna jsem jí uděloval odpad, před měsícem jsem ze zvědavosti shlédl celý seriál na Youtube a musel jsem zvýšit až na 3 *, na telenovelu je to fakt sranda, zaručuji, že se u toho budeš bavit.:)

Ještě k té Kassandře, jak jsem napsal do komentáře na ČSFD, tenkrát jsem z ní viděl jen některé díly, hlavně ty poslední s tím soudem a umírající Herminii ve špitále, proto jsem si je chtěl připomenout. U tohoto seriálu je docela zvláštnost, že plno postav nechávají v úvodních titulcích až do konce, i když je nechali zemřít třeba už v polovině seriálu. Jo a mám dojem, že pár starších dílů, tedy asi ještě s tím Ignaciem se válí na Uložtu, akorát ne zrovna když ho Rosaura odpráskla, v tom ti na Youtube musí stačit originál znění s tuším jugoslávskými titulky.:mrgreen:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14286
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Kassandra / Kassandra

Příspěvek od Mark LS »

Krikri píše:
Ale na tu zelenou Mexikánku fakt nemám žaludek ani v dobách největší krize.:->
Dobrý vtip. :D :D :D Možná bys už mohl konečně pochopit, že právě jihoamerické telenovely (+ americké legendární seriály) jsou několikanásobně lepší než veškeré francouzské sitcomy i než veškeré příšerné anime. :-> A navíc právě jihoamerické telenovely a americké legendární seriály mají častokrát právem o několik tříd lepší dabingy než pouze tebou trapně vyvyšované žánry. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Seriály“