Manuela / Manuela

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Manuela / Manuela

Příspěvekod Mark LS » 26 úno 2011 17:33

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB | Znělka | | Ukázka TV Prima | Ukázka TV Praha

1.DABING: Premiéra

V českém znění: Eva Spoustová - Grecia Colmenares (Manuela Verezza Salinas / Isabela Guerrero Salinas), Pilar Masciocchi (Znetvořená Isabela Salinas), Silvia Kutika (Mariana Verezza), Fabiana González Roth (Celesta), Libor Terš - Jorge Martínez (Fernando Salinas), Fabián Pizzorno (Leopoldo + Titulky), Blanka Zdichyncová - María Rosa Gallo (Bernarda Maurelli), Nelly Prono (Gabriela), Filip Jančík - Gabriel Corrado (Rudy Verezza), Gustavo Guillén (Emilio Acosta), Dagmar Čárová - Manuela González Bird (Elisa), Cristina Murta (Mercedes Verezza), Marita Ballesteros (Teresa Salinas), Verónica Lercari (Cella), Liliana Lavalle (Dorothy), Ivan Richter - Eduardo Sapac (Art Wilson), Gabriel Corrado (Rudy Verezza), Viktor Vrabec - Pachi Armas (Doktor Pintos) a další

Dále spolupracovali: Jakub Janeček, Hugo Markes, Zbyněk Pitro a Rudolf Dörl

Vyrobila: Společnost Bär pro TV Premiéra a.s. v roce 1994

2.DABING: Prima

V českém znění: Jitka Ježková - Grecia Colmenares (Manuela Verezza Salinas / Isabela Guerrero Salinas), Pilar Masciocchi (Znetvořená Isabela Salinas), Filip Jančík - Jorge Martínez (Fernando Salinas), Hana Talpová - María Rosa Gallo (Bernarda Maurelli), Jiří Valšuba - Gabriel Corrado (Rudy Verezza), Daniela Bartáková - Cristina Murta (Mercedes Verezza), Jitka Moučková - Silvia Kutika (Mariana Verezza), Ljuba Krbová - Marita Ballesteros (Teresa Salinas + Titulky), Michal Jagelka - Gustavo Guillén (Emilio Acosta), Bohuslav Kalva - Aldo Braga (Corrado Verezza), Maurice Jouvet (Benigno - Počáteční epizody), Jan Schánilec - Pachi Armas (Doktor Pintos), Irena Hrubá - Vita Escardó (Anais Acosta / znetvořená Isabela Guerrero Salinas), Liliana Lavalle (Dorothy), Marcela Nohýnková - Graciela Gómez (Adelaida), Jiří Dvořák - Eduardo Sapac (Art Wilson), Tereza Duchková - Manuela González Bird (Elisa), Jaroslav Horák - Carlos Mena (Lorenzo), Nikola Votočková - Fabiana González Roth (Celesta), Magali Moro (Rosario), Ivana Měřičková - Verónica Lercari (Cella), Radka Malá - Nelly Prono (Gabriela), Lita Soriano (Amelia), Maria Silvia Varela (Felisa), Hilda Bernard (Madam Guerrero), Jana Páleníčková - Andrea Bonelli (Silvina), Roxana Testa (Marcia), Michal Michálek - Fabián Pizzorno (Leopoldo), Alena Procházková - Tina Helba (Paní Barnettová), Clotilde Borella (Carlotta), Bohdan Tůma - Giorgio Mastrota (Marcello), Alberto Lago (Gustavo), Kateřina Březinová - Andrea Politti (Luisa), Eva Miláčková - Nya Quesada (Jacinta), Roman Hájek - Jean Pierre Noher (Antonio Moreno), Jaroslav Kaňkovský - Joaquin Bouzas (Doktor Villa), Horacio Denner (Rafael), Antonín Kaška, Barbora Henslová, Blanka Zdichyncová, Ludvík Král, Radovan Vaculík, Viktor Vrabec a další

Překlad: Alena Sekerová, Lenka Benešová
Zvuk: Ing. Luděk Hensl
Produkce: Jana Prášilová
Režie: Zbyněk Bartoš ml.
Vyrobila: Společnost Bär pro FTV Premiera s r.o. TV Prima v roce 2001
Mark LS

Re: Manuela / Manuela

Příspěvekod Michaela » 26 úno 2011 17:35

téma jsem vytvářela na přání, sama jsem seriál viděla, tuším, 2 krát, takže předem se omlouvám, pokud byste našli nějaké dezinformace :mrgreen:
Michaela

Příspěvekod Vladajsoucna » 27 úno 2011 15:26

První dabing byl vyroben pro nebo přímo Televizí Premiéra v roce 1993 (vysíláno od září 1993 do cca. srpna 1994).
Vladajsoucna

Příspěvekod Angus MacGyver » 05 dub 2011 12:47

Poprosím o doplnění k dabingu PRIMA:

Jaroslav Horák - Carlos Mena (Lorenzo)
Nikola Votočková - Fabiana González Roth (Celesta)
Ivana Měřičková - Veronica Lercari (Cella)
Radka Malá - Nelly Prono (Gabriela)
Jana Páleníčková - Andrea Bonelli (Silvina)
Irena Hrubá - Liliana Lavalle (Dorothy)

edit:
Michal Michálek - Fabian Pizzorno (Leopoldo)
Angus MacGyver

Příspěvekod puffy » 10 dub 2011 04:31

Dabing Prima:
Zvuk: Ing. Luděk Henzel
Produkce: Jana Prášilová
Režie: Zbyněk Bartoš ml.
Vyrobila: Společnost Bär pro FTV Premiera s.r.o. Televize Prima 2001
18.11.2009 - 28.12.2016
puffy

Příspěvekod fofo16 » 10 dub 2011 14:26

Irena Hrubá teda dabovala Dorothy, alebo Anaís?
fofo16

Příspěvekod Angus MacGyver » 10 dub 2011 18:53

Fofo - bohužel obě. Oba dabingy Manuely bohužel trpí tím, že vedlejší postavy sdílejí hlasy.

Co mi přišlo komické, že zvukově je hlas Grecie Colmenaresové přesně na půli cesty mezi polohou hlasu Jitky Ježkové a Evy Spoustové.
Angus MacGyver

Příspěvekod Michaela » 12 dub 2011 19:17

no já pokračuju tady, aby Dinosauři nebyli zahlceni Manuelou :D

Manuela v puv.znění

já jsem si schválně pustila kousek s G.Colmenares ve španělštině, ale Evu Spoustovou tam neslyším ani omylem :D to už více tu Jitku Ježkovou...a v druhém dabingu 20 letý Jančík na 45 letého Martíneze, to si režisér zasluhuje taky potlesk :D
Michaela

Příspěvekod Angus MacGyver » 12 dub 2011 19:45

Ona Grecia tak trošku jakoby mutuje, resp. má 2 polohy hlasu, vyšší (víc podobná Jitce Ježkové) a nižší (víc podobná Evě Spoustové)... Schválně, až narazíš na pasáž, kdy Grecia něco říká s despektem, v klidu, darebácky, to je opravdu jak Eva Spoustová... když dělá vyděšenou, ubulenou, tak mňouká jako Jitka Ježková.

Nehodlám ti nic podsouvat, schválně, jestli někdo má slova "potvrdí" :D
Angus MacGyver

Příspěvekod Michaela » 12 dub 2011 20:05

ty mi ji tak podsouváš, že ji tam nakonec uslyším :D já ji tam vážně neslyším...mně se Spoustová v podáni Grecie fakt nelíbí ... je skvělá, pokud dabuje nějaké animované postavy, ale na sexy herečky á la Erika Eleniak, Grecia atd není ten typ ,ale tak to vnímám já, někomu její hlas může přijít naopak velmi sexy

OT:
ale já to mám tak, že zabarvení hlasu, které se mi libí u mužů (F.Švarc, P.Burian, M.Sobotka, J.Balcárek, J.Saic), tak se mi naopak příčí u žen ... Spoustová, Reifová atd
Michaela

Další

Zpět na Seriály