Manuela / Manuela

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14176
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Manuela / Manuela

Příspěvek od Mark LS »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB | SZ | Znělka | Ukázka TV Prima | 1.ukázka TV Praha | 2.ukázka TV Praha

1.DABING: Premiéra

V českém znění: Eva Spoustová - Grecia Colmenares (Manuela Verezza Salinas / Isabela Guerrero Salinas), Pilar Masciocchi / Vita Escardó (znetvořená Isabela Guerrero Salinas), Fabiana González Roth (Celesta), Libor Terš - Jorge Martínez (Fernando Salinas), Fabián Pizzorno (Leopoldo + Titulky), Blanka Zdichyncová - María Rosa Gallo (Bernarda Maurelli), Nelly Prono (Gabriela), Filip Jančík - Gabriel Corrado (Rudy Verezza), Gustavo Guillén (Emilio Acosta), Dagmar Čárová - Manuela González Bird (Elisa), Cristina Murta (Mercedes Verezza), Silvia Kutika (Mariana Verezza), Marita Ballesteros (Teresa Salinas), Verónica Lercari (Cella), Liliana Lavalle (Dorothy), Vita Escardó (Anaís Acosta), Ivan Richter - Eduardo Sapac (Art Wilson), Gabriel Corrado (Rudy Verezza), Viktor Vrabec - Pachi Armas (Dr. Pintos) a další

Dále spolupracovali: Jakub Janeček, Hugo Markes, Zbyněk Pitro a Rudolf Dörl

Vyrobila: Společnost Bär pro TV Premiéra a.s. v letech 1993 - 1994

2.DABING: Prima

V českém znění: Jitka Ježková - Grecia Colmenares (Manuela Verezza Salinas / Isabela Guerrero Salinas), Pilar Masciocchi / Vita Escardó (znetvořená Isabela Guerrero Salinas), Filip Jančík - Jorge Martínez (Fernando Salinas), Hana Talpová - María Rosa Gallo (Bernarda Maurelli), Jiří Valšuba - Gabriel Corrado (Rudy Verezza), Daniela Bartáková - Cristina Murta (Mercedes Verezza), Jitka Moučková - Silvia Kutika (Mariana Verezza), Ljuba Krbová - Marita Ballesteros (Teresa Salinas + Titulky), Michal Jagelka - Gustavo Guillén (Emilio Acosta), Bohuslav Kalva - Aldo Braga (Corrado Verezza), Maurice Jouvet (Benigno - Počáteční epizody), Jan Schánilec - Pachi Armas (Dr. Pintos), Irena Hrubá - Vita Escardó (Anais Acosta), Liliana Lavalle (Dorothy), Marcela Nohýnková - Graciela Gómez (Adelaida), Susana Monetti (Amanda de la Vega), Jiří Dvořák - Eduardo Sapac (Art Wilson), Tereza Duchková - Manuela González Bird (Elisa), Jaroslav Horák - Carlos Mena (Lorenzo), Nikola Votočková - Fabiana González Roth (Celesta), Magali Moro (Rosario), Ivana Měřičková - Verónica Lercari (Chela), Radka Malá - Nelly Prono (Gabriela), Lita Soriano (Amelia), Maria Silvia Varela (Felisa), Hilda Bernard (madam Guerrerová), Jana Páleníčková - Andrea Bonelli (Silvina), Roxana Testa (Marcia), Michal Michálek - Fabián Pizzorno (Leopoldo), Alena Procházková - Tina Helba (paní Barnettová), Clotilde Borella (Carlotta), Bohdan Tůma - Giorgio Mastrota (Marcello), Alberto Lago (Gustavo), Kateřina Březinová - Andrea Politti (Luisa), Eva Miláčková - Nya Quesada (Jacinta), Roman Hájek - Jean Pierre Noher (Antonio Moreno), Jaroslav Kaňkovský - Joaquin Bouzas (Dr. Villa), Horacio Denner (Rafael), Blanka Zdichyncová - ? (vizážistka), Viktor Vrabec - ? (detektiv), Antonín Kaška, Barbora Henslová, Ludvík Král, Radovan Vaculík a další

Překlad: Alena Sekerová, Lenka Benešová
Zvuk: Ing. Luděk Hensl
Produkce: Jana Prášilová
Režie: Zbyněk Bartoš ml.
Vyrobila: Společnost Bär pro FTV Premiéra s r.o. TV Prima v roce 2001
Naposledy upravil(a) Mark LS dne 30 lis 2023 22:36, celkem upraveno 83 x.
Angus MacGyver
Příspěvky: 366
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuela / Manuela

Příspěvek od Angus MacGyver »

Ona Grecia tak trošku jakoby mutuje, resp. má 2 polohy hlasu, vyšší (víc podobná Jitce Ježkové) a nižší (víc podobná Evě Spoustové)... Schválně, až narazíš na pasáž, kdy Grecia něco říká s despektem, v klidu, darebácky, to je opravdu jak Eva Spoustová... když dělá vyděšenou, ubulenou, tak mňouká jako Jitka Ježková.

Nehodlám ti nic podsouvat, schválně, jestli někdo má slova "potvrdí" :D
Angus MacGyver
Příspěvky: 366
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuela / Manuela

Příspěvek od Angus MacGyver »

Omlouvám se za OT...

Tak já zase nejsem naměkko z pánů Balcárek, Švarc a Burian...

Je to logické, ty máš slabost pro pánské, já pro dámské hlasy... :D

Já oceňuju barvu hlasu třeba u Petra Kostky, Jaromíra Meduny, Jana Šťastného, Martina Stránského, Borise Rösnera...
Z dam se mi asi nejvíc líbí Dana Černá, Petra Tišnovská, Radka Přibyslavská, Tamara Komínková, Nikola Votočková...
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Manuela / Manuela

Příspěvek od HonzaXXII »

Přesně tak, my chlapi to máme naopak. Mně přijde Eva Spoustová sexy (hlasem, z jedný fotky a pár záběrů, navíc už starších, z Náhrdelníků a Kouzelnýho měšce si o tom jestli je sexy obrázek neudělám, byť to aspoň v 90kách určitě nebyla žádná Škopková :D ) a když promluví Filip Švarc, mám sto chutí vypnout zvuk.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Manuela / Manuela

Příspěvek od Džejňulka »

čarodejka Míša píše:jo, Eva Spoustová byla skvěla v seriálu Divoký Anděl, kde dabovala Linu :-: :-: tam jsem ji zbožnovala :)
mě teda trochu tahala za ouška, ale na tu roli se hodila :)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
bukajkalab
Příspěvky: 82
Registrován: 05 čer 2016 17:00
Bydliště: Jihočeský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuela / Manuela

Příspěvek od bukajkalab »

Který dabibng je podle vás lepší ?
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14176
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Manuela / Manuela

Příspěvek od Mark LS »

Samozřejmě, že lepší je primácký dabing, Ježková byla na Grecii fenomenální a i tehdy 27-letý Jančík se na tehdy 44-letého JM dal překousnout a je samozřejmě lepší a kvalitnější i díky většímu počtu dabérů.
tomkrr
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2017 20:40

Re: Manuela / Manuela

Příspěvek od tomkrr »

skutečně je to Hugo Markes, znal jsem ho osobně, jeho matka bydlela u nás v domě na Vinohradech.
Angus MacGyver
Příspěvky: 366
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuela / Manuela

Příspěvek od Angus MacGyver »

Doplnění k dabingu Premiéra: Dagmar Čárová - Vita Escardó (Anaís Acosta).

Oprava: Jitka Ježková - Vita Escardó (znetvořená Isabela Salinas), Irena Hrubá nedabovala Vitu Escardó, pokud Vita Escardó ztvárňovala Isabelu Salinasovou se znetvořenou tváří, a to hovoříme o epizodách 86 až 165.

Obě svá tvrzení mohu dokladovat videoukázkou, bude-li třeba.
Angus MacGyver
Příspěvky: 366
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuela / Manuela

Příspěvek od Angus MacGyver »

Poprosím doplnit k dabingu PRIMA - Marcela Nohýnková - Susana Monetti (Amanda de la Vega).

Ač je Viktor Vrabec čten Ljubou Krbovou občas v úvodních či koncových titulcích, v dabingu PRIMY na žádnou postavu obsazen nebyl.
Jediní dva dabéři, kteří dabovali v obou verzích Manuely jsou Filip Jančík, který daboval v prvním dabingu vedlejší mužské role (jen Jorge Martínez (Fernando Salinas) nikdy nepromluvil jeho hlasem), v druhém dabingu daboval právě Jorgeho Martíneze. Druhou dabérkou je Blanka Zdichyncová, která dabovala v prvním dabingu více postav, v druhém dabingu dabovala velmi drobnou roli vizážistky, která připravovala Manuelu na ne dokonce dotaženou svatbu s Rudym Verezzou.

Žádám tedy o odstranění jména Viktor Vrabec z dabingu Primy.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“