Cena za lidskost / Being Human (US)

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Cena za lidskost / Being Human (US)

Příspěvek od Slipio »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. SÉRIE
V českém znění: [obsazeni]:Marek Holý - :Sam Witwer (Aidan), :Libor Bouček - :Sam Huntington (Josh), :Tereza Bebarová - :Meaghan Rath (Sally Malik), :Petr Burian - :Gianpaolo Venuta (Danny), :Igor Bareš - :Mark Pellegrino (Bishop), :Jitka Ježková - :Sarah Allen (Rebecca Flynt), :Jiří Valšuba - :Vincent Leclerc (Marcus), Jana Páleníčková - :Kristen Hager (Nora [do 1x11]), Eliška Nezvalová - :Kristen Hager (Nora [1x12, 1x13]), Tereza Chudobová - Angela Galuppo (Bridget)

Epizodní role: :Kristina Jelínková - :Alison Louder (Emily), Marika Šoposká - Katy Breier (Cara), Filip Švarc - Dan Jeannotte (Tony DiPaulo), Otakar Brousek ml. - Andreas Apergis a John Maclaren (Ray a Neil Levison), Michal Michálek - Eric Davis (kněz), Tereza Chudobová - Cindy Sampson (Cindy Lanham), Jindřich Žampa - Jason Spevack (Bernie Lanham), Petr Burian - Pat Kiely (Nick Fenn a další), Zuzana Skalická - Jennifer Morehouse, Lena Kleine a Ellen David (Ellen, Jane a Alannah Myersová), Marek Libert - Paul Hopkins a Terry Kinney (Garrity a Hegeman), Bohuslav Kalva - Vlasta Vrana (Douglas a další), Regina Řandová - Nathalie Breuer a Laurence Leboeuf (Celine a mladá Celine), Klára Sochorová, Jan Szymik, Ivo Hrbáč a další.[/obsazeni]

Překlad: Milada Martínková, Jana Děžínská
Zvuk: Martin Václavík, Milan Blažek, Dušan Matuška
Produkce: Ondřej Černý
Dialogy: Jiří Kvasnička, Eva Macková, Zlata Částková, Klára Sochorová
Režie: Jiří Kvasnička, Michal Michálek
Vyrobilo: SDI Media v roce 2011

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. SÉRIE
V českém znění: [obsazeni]:Marek Holý - :Sam Witwer (Aidan), :Oldřich Hajlich - :Sam Huntington (Josh), :Ivana Korolová a Michal Holán [posednutá Sally - počítačem upravený hlas] - :Meaghan Rath (Sally Malik), Jana Páleníčková - :Kristen Hager (Nora), Terezie Taberyová - Dichen Lachman (Suren), Kristýna Valová - Susanna Fournier (Zoe Gonzalesová), Pavel Tesař [2x04] a Vojtěch Hájek [od 2x05] - Kyle Schmid (Henry), Michal Holán - Dusan Dukic (Smrťák)

Epizodní role: Igor Bareš - Mark Pellegrino (Bishop), David Štěpán - Robert Naylor (Stevie Atkins), Daniel DiVenere (Kluk posedlý Walterem), Pavel Tesař - Kyle Gatehouse (Atlee), Daniel Brochu (Tommy), Martin Thibaudeau (Dr. Tim Forest), Graham Cuthbertson (Gerry Patterson), Jonah Carson (Phil - Trčák 2x09), Bohdan Tůma - Terry Kinney (Hegeman), Sean Tucker (gangster), Petra Jindrová - Deena Aziz (Matka), Olunike Adeliyi (Cecilia), Lois Dellar (Tracy), Rahnuma Panthaky (Rena Malik), Terezie Taberyová - Erin Agostino (Diane Alcottová), Holly O'Brien (Detektiv Sherwoodová), Petr Neskusil - Zack Peladeau (Dylan), Patrick John Costello (Duch), Jon Cor (Connor McLean), Kent McQuaid (Mickey Dorris), Jay Baruchel (Stu), Vojtěch Hájek - Jonah Carson (Phil -Trčák), Pat Kiely (Nick Fenn), Kyle Switzer (Jesse a závěrečné titulky), Irena Máchová - Natalie Brown (Julia), Tracy Spiridakos (Brynn McLeanová), Anna Nemčoková - Keyanna Fielding (Darla), Michal Holán - Sebastien Roberts (Will), Kristýna Valová - Alison Louder (Emily), Amber Goldfarb (Janet Hinesová), Petr Gelnar - Gianpaolo Venuta (Danny), Harry Standjofski (Detektiv Raimes), Milan Slepička - Chip Chuipka (Walter), Mike Paterson (Přednášející seminář), Svatopluk Schuller - Nick Baillie (Armádní doktor), Andreas Apergis (Ray), Jiří Schwarz (titulek názvu seriálu)

Překlad a dialogy: Drahomíra Kočová
Zvuk: Jiří Bartoš
Produkce: Daniel Walter
Dialogy: Luděk Koutný
Režie: Marek Tomažič
Vyrobilo: pro AXN BTI studio 2012
Naposledy upravil(a) Slipio dne 21 zář 2012 22:05, celkem upraveno 24 x.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Cena za lidskost / Being Human (US)

Příspěvek od oberon »

Tenhle seriál má výborný dabing, hlavně Sam Witwer tady chytil skvělého dabéra (Marek Holý mě na něj taky kdysi párkrát napadl, takže se mi v podstatě splnil sen :) ), už jsem na něj slyšel hodně dabérů, ale žádný mi k němu tak okamžitě neseděl...
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Cena za lidskost / Being Human (US)

Příspěvek od Slipio »

2. SÉRIE

Zatím jsem neviděl, tak nevím, kdo koho dabuje. Ale z hlavních postav zůstal jenom Marek Holý a vrátila se Jana Páleníčková. Libor je bohužel neustále v Polsku, tak asi dabovat nemohl. Ale snad mohli vybrat někoho podobnějšího než Hajlicha. Bebarová zase má děcko, tak ji to taky asi nevyšlo. Ale Korolová je prostě mimo. S Bebarovou podobnost žádná a k originálu ani nemluvím. Ten věkový rozdíl je hodně znát. To kdybych věděl, že to takto dopadne, tak na to nečekám půl roku. Kdyby to dali až v září a všechny dabéry sehnali, tak bych byl raději, ale to u AXN nehrozí. Pro mě docela velké zklamání. Na to, jak byla 1. řada pro mě skvěle nadabována, tak tohoto se vyloženě děsím. A zatím to vidím na zklamání roku. :vztek:
Naposledy upravil(a) Slipio dne 17 srp 2012 21:18, celkem upraveno 31 x.
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Cena za lidskost / Being Human (US)

Příspěvek od Slipio »

Tak jsem se konečně podíval na první díl. A doplnil jsem dabéry do mého příspěvku. Hegeman má taky změnu dabéra.

1. Ale co mi vyloženě trhalo uši, byl amatérsky odfláknutý výkon zvukaře. Do větší místnosti dal úplně divné echo (na srazu spolužáků a tam kde mluví matka). Znělo to úplně nepřirozeně, jak kdyby byli v nějaké jeskyni hodně daleko. V originále je takové malinké prostorové echo, že to skoro ani nejde poznat a u nás dají takový hrozný děs. Když to pán zvukař neumí, tak tam radši neměli dávat nic. Takto to rve uši.

2. To, že Libor B. a Tereza B., nedošli dabovat bych ještě přežil, když mají k tomu důvod. Ale mohli vybrat lepší dabéry, takto nám postavy omládly o 10 let, což u Sama Huntingtona, který je 82 ročník a Hajlich 92 ročník jde dost poznat. Libor byl lepší volba, jak věkově tak i projevem. A u Meaghan Rath je sice Korolová věkově blíže, ale hlasově úplně mimo. Na tuto roli se nehodí. I když byla Bebarová o 10 let starší, byla lepší volba.

Nevím, co je zač to BTI studio, ale nějak se mi jejich práce nelíbí. Od té doby, co SDI nědělá pro AXN, tak ta kvalita dabingu šla výrazně dolů
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6965
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Cena za lidskost / Being Human (US)

Příspěvek od Michaela2 »

Slipio píše: Nevím, co je zač to BTI studio, ale nějak se mi jejich práce nelíbí. Od té doby, co SDI nědělá pro AXN, tak ta kvalita dabingu šla výrazně dolů
no pod toto se podepisuju, sice netuším, o jaké studio jde, ale dělá i 7.řadu Internátu a je to neskutečná prasárna, taková, že se na to už vlastně nedívám (zlatej originál), nejlepší je, když Kožinová dabuje 16 letý holky :D
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Cena za lidskost / Being Human (US)

Příspěvek od oberon »

Jinak tohle je opravdu velké zklamání, 1.série byla výborná...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za lidskost / Being Human (US)

Příspěvek od DAN K. »

Michaela2 píše:
Slipio píše: Nevím, co je zač to BTI studio, ale nějak se mi jejich práce nelíbí. Od té doby, co SDI nědělá pro AXN, tak ta kvalita dabingu šla výrazně dolů
no pod toto se podepisuju, sice netuším, o jaké studio jde, ale dělá i 7.řadu Internátu a je to neskutečná prasárna, taková, že se na to už vlastně nedívám (zlatej originál), nejlepší je, když Kožinová dabuje 16 letý holky :D
Uz to tu bylo vysvetlovano jinde, jedna se v podstate o dw agenturu, ktera pretahla praci sdi tim, ze ty dabingy vyrabi za dumpingove ceny, sdi nasledne musela snizit ceny na jejich uroven a tim padem uz nikdy neuslysite na kabelove televizi zadny kvalitni dabing, alespon ne tam, kde je treba vice nez 15 hlasu, to je vsechno o tom, co si divaci nechaj libit, pokud se neozvete, bude se brzo vsechno dabovat jednim hlasem, blizi se konec dabingu v cechach...
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Cena za lidskost / Being Human (US)

Příspěvek od Slipio »

Aktualizován můj příspěvek.

Za Igora Bareše jsem rád. Jelikož k Bishopovi prostě patří. I kdybych opomenul výměnu dabérů hlavních postav, tak stejně nejsem spokojen. Ten divně znějící prostorový efekt je v každém díle a to ve velkých budovách, pod mostem :roll: , v minulosti a i vypravěči mluví tímto efektem. Docela mě to štve a vadími to. Jednou na to zapomněli a bylo to super. Někdy méně znamená více. Sice se pán zvukař snažil, ale je to úplně k ničemu a na obtíž :D
Odpovědět

Zpět na „Seriály“