Hawaii 5-0 / Havaj 5-0 / Hawaii Five-0

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Hawaii 5-0 / Havaj 5-0 / Hawaii Five-0

Příspěvekod tomas5566 » 31 bře 2015 18:09

Taky se mi ten dabing nelíbí. :vztek: Viděl jsem 2 díly 4. řady a na 3. díl už jsem se nedíval, protože když přeobsadí skoro všechny dabéry, tak se na to nedá dívat...
Nevím, jestli si Prima myslí, že si divák zvykne, ale z vlastní zkušenosti vím, že nezvykne.
Když jsem se díval na 1. díl 4.řady, tak jsem ani nepoznal, jestli mluví Steve nebo Danny. V 2. dílu už to bylo lepší, ale pořád jsem měl pocit, že to není Steve ani Danny.
Každý na to může mít jiný názor, ale mě se dabing Michala Dlouhého a Zdeňka Hrušky líbil víc než originál...
Napsal jsem do Primy email, jestli by bylo možné předabovat 4. řadu až se bude dabovat 5. řada. Zatim mi odpověděli, že můj email byl předán české verzi seriálu Hawaii 5-0. Podle informací, které jsem zjistil by rozpočet Primy na dabing mohl stačit na to, aby obsazovala i agenturní dabéry.
Mě ten seriál baví a chtěl bych se na něj zase dívat s dabingem, který je od 1-3. řady.

Kdyžtak napište Primě i svůj názor: http://www.iprima.cz/kontakty
tomas5566

Příspěvekod videofil » 31 bře 2015 18:27

Jak jsem již napsal, Prima za tuto situaci nemůže, Prima jí nezavinila. :!:
videofil

Příspěvekod tomas5566 » 31 bře 2015 18:57

Nezavinila, ale určitě by se to dalo nějak vyřešit, aby byly obě strany spokojeny.
Většinou je dabér přeobsazen jenom z toho důvodu, že je v agentuře. Nevím, jestli Prima nebo dabingové studio o tom rozhoduje.

Napsal sem email do http://www.chransvouprofesi.cz/ a odpověděl mi i Zdeněk Hruška a napsal, že ohledně Hawaii 5-0 nebyl ani kontaktován a dozvěděl se až z dabingfora, že byl přeobsazen.
tomas5566

Příspěvekod videofil » 01 dub 2015 18:06

Tak kdyby se mezi sebou nějak domluvili, bylo by to určitě nejlepší. Jinak já jsem kdysi už na facebook Primy napsal, že i když se mi přeobsazování seriálů nelíbí, tak že je chápu a že je vlastně podporuji.
videofil

Příspěvekod Budy » 01 dub 2015 18:23

Dva brněnští herci v hlavních rolích v pražském dabingu. :)
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod Zdeněk Hruška » 09 dub 2015 18:04

Herecká asociace několikrát v prosinci a v lednu žádala písemnou formou vedení TV Prima o setkání, kde by se mohla znovu otevřít a řešit celá situace. Odpověď vedení televize byla, že je to bezpředmětné. :( Z.H.
Zdeněk Hruška

Příspěvekod videofil » 11 dub 2015 18:12

Říkat, že v tomhle sporu stojím na straně televizí a ne na straně agenturních dabérů je asi zbytečné, to tady ví všichni. To ovšem neznamená, že bych jedné straně chtěl nadržovat a tu druhou za každou cenu znevažovat. Mezi agenturními dabéry je také spousta těch, jejichž práce si vážím, a pan Zdeněk Hruška společně se svým bratrem Liborem k nim patří. Oba v minulosti propůjčili hlas mimo jiné některým mým oblíbencům. Zdeněk Hruška Seanu Kananovi a Libor Hruška třeba Kurtu Russellovi nebo Dolphu Lundgrenovi. Samozřejmě i já bych byl rád, kdybych jejich hlasy mohl bez problémů slyšet. To zase ne že ne. Ale stejně tak, jako dabéři mají svobodné právo nechat se zastupovat agenturou ( jak zde někteří uživatelé v minulosti poznamenali ), tak i televize mají svobodné právo vybrat si, s kým chtějí spolupracovat.

A jak jsem někde napsal, bylo to tuším v nějaké debatě na Novinky.cz, obě strany musí za své rozhodnutí také nést odpovědnost. Ano, nejlepší by bylo, kdyby si všichni sedli k jednomu stolu a začali se spolu bavit. Tomu nelze nic vytknout. Ale v takovém případě musí obě strany hledat kompromis, dělat ústupky. A to takové, které jsou pro druhou stranu akceptovatelné. Jinak další debata dle mého opravdu nemá smysl a je bezpředmětná.
videofil

Příspěvekod FilipSS » 15 zář 2015 00:13

Neviete náhodou kedy bude dabing na 5 sériu ? ďakujem za odpoved
FilipSS

Příspěvekod takezo » 07 říj 2015 18:56

5.SÉRIE (tv Prima)
V českém znění: Jan Kolařík - Alex O'Loughlin (Steve McGarrett), Martin Sláma - Scott Caan (Danny Williams), Zdeněk Podhůrský - Daniel Dae Kim (Chin Ho Kelly), Jolana Smyčková - Grace Park (Kono Kalakauaová), Zdeněk Junák - Chi McBride (Lou Grover), Bohdan Tůma - Jorge Garcia (Jerry Ortega), Vojtěch Hájek - Masi Oka (Dr. Max Bergman)

Dále hrají: Ivo Novák - Ian Anthony Dale, Pauly Shore (Adam Noshimuri, Jake Lockhard), Terezie Taberyová - Amanda Setton, Grace Phipps, Rebecca Mader, Paige Hurd (Dr. Mindy Shawová, Erica Youngová, Nicole Boothová, Samantha Groverová), Pavel Šrom - Taylor Wily, Timothy V. Murphy, Daniel Baldwin, Mykelti Williamson, Mark Ivanir, Brad William Henke (Kamekona, Nick 'Valentine' Mercer, Paul Delano, Clay, Garig Dobrian, Richie Malloy), Ludvík Král - Anthony Ruivivar, Steven Bauer, David DeLuise, John Billingsley, Mark Dacascos, Eric Roberts, Willie Garson, Grant Bowler, Robert Knepper (Marco Reyes, Jimmy Sykes, Brad Weiss, Eugene Goodman, Wo Fat, Richard Sheridan, Gerard Hirsch, Ben Hamilton, detektiv Rex Coughlin), Jakub Saic - Ned Vaughn (Jonathan Redmond), Petr Burian - William Mapother, Shawn Mokuahi Garnett, Will Yun Lee (Eric Porter, Flippa, Sang Min), Libor Bouček - Brian White, Brian Yang, JR Lemon, Jaleel White (Jason Hollier, Charlie Fong, Jordan Lewis, Nolan Fremont + titulky), Zdeněk Maryška - Dennis Chun, Patrick St. Esprit, Carmen Argenziano, William Sadler, William Forsythe, Gregory Itzin (Duke Lukela, Admirál Graham Rhodes, Albert Bagosa, John McGarrett, Harry Brown, Alex Mackey), Libor Terš - Jonny Rees, Lee Tergesen, Doug Savant (Thomas Farrow, Gordon Bristol, Robert Young), Šárka Vondrová - Mirrah Foulkes, Anna Belknap, Michelle Hurd (Ellie Claytonová, Amy Langová, Renee Groverová), Oldřich Hajlich - Dane Cook, Christopher Sean, Laiman Severson, Wilke Itzin, Charlie Carver, Brian Letscher, Charlie Saxton, Steven Krueger (Matt Williams 5x03, Gabriel Waincroft, Aaron Cole, Tai Gable, Travis Kealoha, Mark Dupont, Ricky Schiff, Eran Dobrian), Rudolf Kubík - Eric Dickerson (sám sebe), Daniela Bartáková - Carol Burnett (Deb McGarrettová), Petra Hobzová - Josie Davis, Andrea Roth, Melina Kanakaredes (Patti Gableová, Kiana Thompsonová. Kathy Millwoodová), Ladislav Županič - Dennis Chun, Wings Hauser, Terry O'Quinn (seržant Duke Lukela od 5x12, Walter Russell, Joe White), Kristýna Skružná - Carlie Casey (Annie Reesová), Kateřina Peřinová - Lili Simmons, Claire van der Boom (Amber Vitaleová, Rachel Edwardsová), Pavel Vondra - Kevin P. Farley (Mickey Dickson), Vladislav Beneš - Jon Lovitz, Raphael Sbarge (Barry Burns, Sam Alexander), Radka Malá - Cloris Leachman (Ruth Tennenbaumová), Bohuslav Kalva - Frankie Valli (Leonard Cassano), Adéla Kubačáková - Michelle Borth (Catherine Rollinsová) a další

Překlad: Renata Polišenská, Barbora Jarošová-Kinská
Zvuk: Jan Neskusil
Produkce: Filip Brázda, Leoš Lanči
Vedoucí výroby: Marie Přívratská
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a Režie: Tomáš Tintěra
Vyrobila: FTV Prima s.r.o. ve studiu Médea Promotion Dabing, člen skupiny Médea Group 2015
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací dabérů !!!
Obrázek
takezo

Příspěvekod tomas5566 » 16 říj 2015 18:21

Zkusil jsem zavolat na informace TV Prima a zeptat se, proč u Hawaii 5-0 původní dabéry nevrátili, když u Teorie velkého třesku ano. Odpověď byla, že je to věc dabingových studií a TV Prima je o tom informována, což je vlastně v rozporu s kodexem, který TV Prima před několika měsíci vydala. :)
tomas5566

PředchozíDalší

Zpět na Seriály