Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od Angus MacGyver »

Mírný OT - Jen aby vůbec "Brenda" někdy ještě něco vůbec natočila... A Petra T. měla tu možnost ji dabovat :-(
tajemná dabérka
Příspěvky: 1
Registrován: 20 úno 2017 17:15

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od tajemná dabérka »

tohle se čte fakt hezky :)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6995
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od Michaela2 »

a co konkrétně ? diskuze o CBS dabingu ? :)
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14313
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od Mark LS »

Papo píše:
PILOTNÍ FILM:

Obrázek

1. DABING: VHS (Celovečerní film - 93 min.)
V českém znění: Bohdan Tůma - Jason Priestley (Brandon Walsh), Petra Hanžlíková - Shannen Doherty (Brenda Walshová), Zuzana Schulzová - Jennie Garth (Kelly Taylorová, více rolí), Aleš Procházka - Ian Ziering, James Eckhouse (Steve Sanders, Jim Walsh, více rolí), Sabina Laurinová - Gabrielle Carteris (Andrea Zuckermanová, více rolí), Martin Sobotka - Brian Austin Green (David Silver), Pavel Chalupa - Douglas Emerson (Scott Scanlon, více rolí), Mirka Součková - Tori Spelling (Donna Martinová), Vlasta Peterková - Carol Potter (Cindy Walshová)

Překlad: ???
Dialogy: ???
Zvuk: ???
Produkce: ???
Režie českého znění: ???
Připravil: ???
Vyrobil: ???
Na známém místě se nedávno objevil VHS dabing pilotu a spoustu dabérů tady máš špatně, například S. Laurinová, M. Součková ani V. Peterková ve VHS dabingu pilotu vůbec nedabovaly... :roll: Kdo tady před lety doplnil dabéry z VHS dabingu pilotu? :-?

Správně je to takhle =

V českém znění: Bohdan Tůma - Jason Priestley (Brandon Walsh), Petra Hanžlíková - Shannen Doherty (Brenda Walshová), Zuzana Schulzová - Jennie Garth (Kelly Taylorová + více rolí), Aleš Procházka - Ian Ziering (Steve Sanders), James Eckhouse (Jim Walsh), Maxwell Caulfield (Jason Croft + více rolí), Helena Dytrtová - Gabrielle Carteris (Andrea Zuckermanová), Tori Spelling (Donna Martinová), Leslie Bega (Marianne Mooreová + více rolí), Martin Sobotka - Brian Austin Green (David Silver), Pavel Chalupa - Douglas Emerson (Scott Scanlon), Deon Sams (Flash + více rolí + Titulky) a Renáta Doleželová - Carol Potter (Cindy Walshová), Pamela Galloway (Jackie Taylorová + více rolí)

Překlad: Jana Čermáková
Zvuk: Oldřich Wajsar
Dialogy: Luděk Koutný
Režie: Ivana Nedvědová
Vyrobila: Společnost Eis ve studiu Fontána

Rok Pavel Chalupa bohužel nezmínil...
Naposledy upravil(a) Mark LS dne 16 bře 2019 21:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6995
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od Michaela2 »

je zvláštní, že dodrželi jen 3 dabéry z 1.série ... Z.Schulzová jako Kelly je šílenost, zní jak čtyřicítka a ne studentka střední školy, stejná hrůza jest A.Procházka a la Steve, H.Dytrtová na Andreu pasovala :-:

podle mě VHS dabing je starší, Petra Hanžlíková v 1.sérii, hlavně v počátečních dílech zní jako holčička, v tomhle VHS pilotu se ten teenagerovský nádech už vytratil, zní více dospěle ...

VHS dabing jsem doplňovala já, Sabina bude má chyba, jela jsem po paměti, zde mě očividně zradila :) Součkovou s Peterkovou si asi někdo domyslel, Cindy jsem si nepamatovala a Donna tam měla jen štěky, které jsem v 93. neuměla identifikovat
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14313
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od Mark LS »

Z. Schulzová zněla na Kelly vážně šíleně, ostaršovala jí tak o 25 let, nelíbil se mi ani A. Procházka ani H. Dytrtová, ta zněla na Andree i na Donně v těch štěcích moc drsně, zajímavě ale zněla R. Doleželová. Já si myslím, že je VHS dabing tak o rok mladší než ČT dabing, já tipuju rok 1993, je škoda, že nebyl rok v titulcích zmíněný, dost by mě zajímal... :(
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6995
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od Michaela2 »

Mark LS píše:Já si myslím, že je VHS dabing tak o rok mladší než ČT dabing, já tipuju rok 1993
jj, takhle jsem to přesně myslela, přestože jsem to napsala naopak :) A souhlasím, RD na Cindy zněla dobře.
basleg
Příspěvky: 21
Registrován: 26 zář 2011 16:17

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od basleg »

U té VHS je na zadní straně obalu uvedený rok vydání 1994, takže to zřejmě bylo nadabované 93 nebo 94.

Jak to tu čtu, tak si ten dabing CBS Drama budu muset sehnat, protože mi to od nich přijde jako kvalitní trolling :)
Dene12
Příspěvky: 68
Registrován: 27 lis 2011 19:00

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od Dene12 »

Ten dabing CBS Drama je neskutečná zrůdnost. Osobně by mě zajímalo jak probíhala realizace, to si tam najednou zavolali čtyři herce, pustili jim to v čistém čase a oni se střídali na různých postavách? Výsledek této práce je tak nesnesitelný, že se to nedá ani poslouchat a absolutně mi díky tomu unikal i samotný děj. Kdysi něco podobného probíhalo na Zone Romantice.

P.S. Šokovala mne účast paní Hanžlíkové v tomto paskvilu. :oops:
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14313
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Beverly Hills 90210 / Beverly Hills 90210

Příspěvek od Mark LS »

Tak dobrá zpráva aspoň je, že CBS Drama v Česku končí - http://www.digizone.cz/clanky/serialova ... cesky-trh/ takže 5.-10.série si dokázaly uchovat jen jeden kvalitní český dabing, protože na CBS Drama jely pořád dokola jen série 1-4...

A taky pořád nedokážu pochopit, proč se k tomuhle před rokem snížila i Petra Tišnovská. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Seriály“