Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6987
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od Michaela2 »

já jsem druhou polovinu Heleny (kde právě Adéla vystupovala) a Rozmary lásky vůbec neviděla, zřejmě to dávali v blbej čase a já musela bejt ve škole. Nevíš, kdy to dávali ? mně se něco vybavuje kolem 14:20, ale jistá si nejsem :) Adélu si pamatuji jen z 1 dílu a vím, že mě právě zaujala hlasem Kateřiny Halešové :) dabingové obsazení bylo určitě kvalitně provedeno, ale vím, že lidem hodně vadila ta francouzština pod českým dabingem. I Patrick Puydebat má takový drsný hlas jako Jakub Saic. Nevíš, proč se z Adély stala později Manuela ? aspon dle titulků tedy ano, napadá mě, že by se v seriálu vydala na pěveckou dráhu a Manuelu zvolila za svůj umělecký pseudonym :mrgreen:
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od Krikri »

A pokaď jsi vlastně ještě seriál sledovala? Viděla jsi alespoň jak Johana odjela už podruhé do Texasu, protože její mámu operovali a mezitím se Kristián dal dohromady s Lindou? Pak se Johana vrátila, Kristián se s ní usmířil, už to vypadalo, že se k sobě vrátí, ale pak Linda s Kristiánem otěhotněla a Kristián zmizel. Pár dílů nato definitivně odjela i Johana. V těch dílech už byli Adéla i Kryštof a Johana se těsně před odjezdem pokoušela dát je dohromady. Linda pak o pár dílů později potratila, pravděpodobně v důsledku havárky na motorce se Sebastiánem.
Adéla a Kryštof v seriálu byli od dílů, vysílaných u nás asi od dubna 1997 (Kryštof od ep. 145, Adéla od 157), poslední díly s Johanou a Kristiánem byly odvysílány asi v polovině května (Kristián se objevil naposledy v ep. 175, Johana v 182).

Když dávali Helenu poprvé v 1995, tedy prvních 120 dílů, tak to běželo myslím v 16:20 (+ - pár minut, nikdy to nebylo úplně pravidelné) a druhý den asi kolem půl desáté ráno byla repríza dílu z předchozího dne. Pak od reprízy v 1996 a i ty další díly běžely někdy kolem půl třetí odpoledne a už bez jakýchkoliv repríz, takže díly 121-280 + Rozmary 1-65 bylo možné vidět v TV pouze jednou. Ty časy si dobře pamatuju kvůli nahrávání, dost často jsem spěchal ze školy přes celé město domů, abych zastihl nahrávání včas. V kterých měsících běžely které díly už jsem myslím kdysi zmínil na první straně.

Pokud jde o Adélu, tak ta se na Lindino doporučení v 27. dílu Rozmarů přihlásila do modelingové agentury jako manekýna a hned v 28. dílu odjela fotit do zahraničí. V agentuře jí řekli, že jméno Adéla už používá jiná modelka, tak si vybrala jméno Manuela a když se pak v 60. dílu vrátila, už byla zvyklá na Manuelu a ostatní jí tak začali taky říkat. Zřejmě šlo o záměr scénáristy ztotožnit další jméno postavy se jménem herečky (možná tím trochu i podpořit pěveckou dráhu Manuely Lopez). Ostatně skoro polovina všech herců měla shodné jméno se jménem svojí role, to byla taková zvláštnost seriálu.:)
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6987
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od Michaela2 »

tak je to jasné, mně škola končila minimálně ve 13:40 a gympl byl na opačné straně města a neměla jsem šanci to vidět, ale vím, že mě to štvalo, protože v té době jsem to milovala :-) viděla jsem tedy prvních 120 dílů, ještě krom těch hlavních postav si vybavuji jakousi Anežku, vím, že mě prudilo její jméno... už je to dlouhá doba, ale Johana se musela vytratit nějak i během těch 120 dílů, ne ? jelikož vím, že v seriálu nebyla... a mám pocit, že když běžela Helena, tak na Premiéře běžely Polibky a že jsem to musela přepínat :D mi v té době doma video neměli :-D ale před týdnem jsem u rodiců našla kazetu, na kterou jsem si tehdejším spolužákem nechala nahrát asi 5 dílů Heleny, tehdy jsme jeětě video neměli a ted už ho zase nemáme, tak mám stejně smůlu, ale mrkla bych na to po 18 letech :D tenhle program pro děcka dávali fakt v úplně debilní čas...

PS: že někam Christián odjel a pak i Johana se mi taky vybavuje ,ale to jsem musela vidět jen náky pasáže, protože ty nové postavy jako Oliver, Manu atd. už mi nic neříkají ;)
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od Krikri »

Když běželo těch prvních 120 dílů v 1995, tak jsem taky ještě neměl video, ale v té době jsem seriál začal sledovat od 9. dílu a nahrávat od 35. dílu alespoň na MC kazety. Ono to u tohoto seriálu zas až tak nevadilo, z 99% to byla čistá konverzačka, takže mi to v tu chvíli stačilo, lepší než nemít nic. Naštěstí těch prvních 120 dílů od léta 96 zreprízovali a to už jsem video měl, jinak by mi prvních 34 dílů chybělo úplně a jak tak po letech pozoruju, už nikdy bych je nesehnal.

Ano, je to tak, Helena na Nově se v určitou dobu časově prolínala s Prvními polibky na Premiéře. To je právě ten důvod, proč jsem nemohl nahrávat První polibky, i když už jsem video měl, musel jsem si vybrat jen jeden z těch dvou seriálů. Ale taky si pamatuju, že v létě 1995, zrovna když na Nově běžely poprvé díly, kdy Kristián fetoval, dávali ve stejný čas na Premiéře japonský animák Malá Memol. Po skončení Heleny jsem to pak vždycky hned přepnul na Premiéru a z Memol jsem zachytil druhou půlku dílu, proto i z Memol se mi podařilo zachytit jen velmi málo dílů.:cry:

Johana poprvé odjela v dílu 103. Když se ucho utrhne a vrátila se v dílu 115. Anežčino tajemství. Mezi těmito díly Kristián podvedl Johanu s postarší narkomankou Arielou, která mu pak taky dávala drogy. Anežka byla kamarádka Lindy, taky manekýna a zamilovala se do Kristiána, jenže on si uvědomil, že stále miluje Johanu a napsal pro ni tu písničku "Možná v září" (Peut etre qu´en Septembre). Vlastně to byla jediná písnička v seriálu, z které byla alespoň část přeložena do češtiny. Přeložená část zní takto:

Mnoho jiných i krásnějších je
pro mě jsi jen ty, stále jen ty
i v kavárně u všech stolů ty
vidím jen tebe, jen tebe.
Nemůžu jinak, než tě čekat
vím, že se mi vrátíš, vrátíš se k nám.
Nemůžu jinak, než tě čekat
možná že v září vrátíš se k nám.


Abych ti trochu přiblížil ty nové postavy, Olivier byl dlouholetý kamarád Kryštofa, taky bubeník. Dost dlouho chodil s Rózou (to byla taková trochu trhlá holka, scénáristé ji do děje vložili jako náhradu za Johanu, podobnost byla i v tom, že Róza stejně jako Johana občas šplhala ke klukům po okapu a navíc Oliviera oslovovala přezdívkou "Jojo"). Róza měla sestru Zazu, ta se taky objevila v pár dílech a co je zajímavé, hrála ji Isabelle Bouysse, která pak v Les Vacances de l'amour hrála Jeanne.
Manu, nebo přesněji Manuel byl nevlastní bratr Natálie, objevil se poprvé až několik dílů po odjezdu Johany a Kristiána. Byl nešťastně zamilován do Lindy v době, kdy se ona zas na chvíli vrátila k Sebastiánovi. Pak Manu na dost dlouho zmizel, vrátil se až v 21. dílu Rozmarů lásky, v tu dobu byl v nějaké sektě, do které chtěl zavléct i Lolu. Po problémech se sektou se Manu opět nešťastně zamiloval do Josého sestry Flo a dokonce se zapletl s pašeráky drog a skončil ve vězení. Bohužel díly, v nichž byl Manu propuštěn už Nova nekoupila. :cry:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od ReDabér »

Přátelé, nejste v tom sdělování zážitků a připomínání významných momentů seriálu nepatrně off-topic? ;)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6987
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od Michaela2 »

Papo : správně je Laure Guibert a Annette Schreiber

Krikri: a tu Rozu daboval kdo ? :-?
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od Krikri »

Rózu dabovala Lucie Svobodová. Někomu by to sice možná mohlo vadit, protože Svobodová v dílech 91-120 dabovala Natálii, ale Róza se vyskytovala až v epizodách 199-245, což je dost daleko. Olivier pak po Róze krátce chodil s Taxi, která se vyskytovala v epizodách 261-280 a většinu dílů ji dabovala Tereza Duchková. Na čtyři epizody ji sice zaskočila Petra Hanžlíková, ale ta se na ni vůbec nehodila, dodneška mi díly s Hanžlíkovou v roli Taxi rvou uši.
Škoda že Rózina sestra Zaza se objevila jen v sedmi dílech (209-213, 240-241), měla dost dobrý hlášky, třeba na Joseho: "Učeš si paruku, Mozarte!" :lol:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od Krikri »

Proč je Stephane Baudier (Franck) mezi účinkujícími uveden dvakrát (poprvé s doplněnými dabéry a podruhé o dva řádky níž jen s otazníkem bez dabérů)?
Dále bych prosil u nověji nadabovaných dílů odebrat Dramaturgie: Alena Canevová. Tato úloha i jméno zazněly jen v prvních dílech seriálu, z těch novějších už v žádném.

Natrefil jsem na poměrně nový článek o Helene Rolles a její účasti v Heleně, Rozmarech lásky a navazujících seriálech. Těm, kteří se v této tetralogii lépe vyznají určitě neunikne několik chyb v článku.
http://zivot.cas.sk/clanok/19049/helena ... ou-serialu

Mimochodem, letos je to přesně 20 let, kdy se seriál Helena a její chlapci poprvé objevil na českých TV obrazovkách! :-: Já toto jubileum oslavím, jak jinak, než letním maratonem shlédnutí celého seriálu! :D
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od AGAMENON »

Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Helena a její chlapci / Hélène et les garçons

Příspěvek od Krikri »

Našel jsem ukázku 14. dílu s tureckým dabingem! Docela zajímavý zážitek na poslech.:lol:
https://www.youtube.com/watch?v=zp0lo3kgdDM

Pokud už někdo stáhl ten soundtrack, mohl by objasnit, co za hudbu obsahuje? Mně se nějak nechce věřit, že by vůbec kdy nějaký soundtrack vyšel, ani jsem o tom nikde nečetl. Taky co by v něm bylo, vždyť těch pár písní, které v několika epizodách zazněly se už v době natáčení seriálu objevily na CD Hélène Rolles.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Odpovědět

Zpět na „Seriály“