Panství Downton / Downton Abbey

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

andrew.k
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2009 21:29

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od andrew.k »

Opravdu. Taky jsme se divil, ale byla to opravdu ona. Jmenovali ji v titulcích a když jsem si to pustil znovu, poznal jsem jí. ;)
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5052
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Joe Black »

Díky, vše doplněno.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Ištván87 »

Od 5. září poběží na ČT 4. série. Předpokládám, že žádné rošády v obsazení nebudou, že ne?
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9288
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od filip »

V ČT určitě ne, současná situace se ji netýká a i kdyby ano, tak by ČT určitě smlouvu s MPG podepsala.
Leda tak budeme mít nového dabéra pro epizodní postavu pana Masona (Paul Copley), kterého daboval bohužel zesnulý pan Kaňkovský. :(
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9288
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od filip »

4.série:

V českém znění: Libor Hruška - Hugh Bonneville (Robert Crawley, hrabě z Granthamu), Klára Jandová - Jessica Brown Findlay (Lady Sybil Crawleyová), Jitka Moučková - Laura Carmichael (Lady Edith Crawleyová), Jiří Plachý - Jim Carter (Pan Carson), Igor Bareš - Brendan Coyle (John Bates), Tereza Bebarová - Michelle Dockery (Lady Mary Crawleyová), Otakar Brousek ml. - Kevin Doyle (Molesley), Andrea Elsnerová - Joanne Froggatt (Anna), Martin Písařík - Rob James-Collier (Thomas), Jakub Wehrenberg - Allen Leech (Tom Branson), Dana Syslová - Phyllis Logan (Paní Hughesová), Simona Postlerová - Elizabeth McGovern (Cora, hraběnka Granthamová), Anna Suchánková - Sophie McShera (Daisy), Vojtěch Hájek - Matt Milne (Nugent), Naďa Konvalinková - Lesley Nicol (Paní Patmoreová), Alena Vránová - Maggie Smith (Violet, hraběnka vdova Granthamová), Růžena Merunková - Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Alena Procházková - Harriet Walter (Lady Shackletonová), Karel Richter - Bernard Gallagher (Bill Molesley), Milan Slepička - Nicky Henson (Charles Grigg), Jiří Dvořák - Charles Edwards (Michael Gregson), Petr Pelzer, Zbyšek Horák (titulky)

Překlad: Olga Pavlová
Dramaturgie: Jiří Flígl
Mistr zvuku: Zdeněk Dušek
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloslav Rež
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Jiří Kodeš
Vyrobila: Česká televize 2014

Všechny postavy jako obvykle samozřejmě zachovány, ten dabing je sérii od série lepší, jen jednu výtku mám, mě by se na Maggie Smith strašně líbila Jana Drbohlavová, ale paní Vránová je rozohodně také dobrá.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Ištván87 »

Ve 4. sérii ještě Jitka Ježková - MyAnna Buring (Edna Braithwaite), Martin Zahálka.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Eleanor »

Musím ČT poděkovat za výborně odvedenou práci. :-: Všichni dabéři se na své role skvěle hodí, dokonce mi hlasově vyhovují i ti, které jsem dosud jako dabéry nemusela (David Švěhlík je tu snesitelný, Igor Bareš je zde překvapivě velmi dobrý a na pana Batese velice sedí) nebo jsem doufala ve spjatější spojení (u Maggie Smith jsem zvyklá na Janu Drbohlavovou, ale paní Vránová mě přesvědčila taky). Velmi mě rovněž potěšilo obsazení Apoleny Veldové, která v dabingu příliš často nefiguruje, přestože má velmi signifikantní hlasový projev.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od cenda »

Panství Downton jsem začal sledovat až teď, když jej ČT opakuje o prázdninách. A musím říct, že se pan režisér Kodeš vytáhl. Geniální dabing od hlavních rolí až po ty nejmenší. Co se týče Maggie Smith tak to je důkazem toho, že je dabing obsazován na postavy a nikoliv na herce, protože sice je paní Drbohlavová jinde výborná, ale nejsem si jistej, jak by si se svým laskavým maminkovským tónem poradila s tou nepřetržitou palbou suchých uštěpačných hlášek, které tu hraběnka Violet trousí - v tom je paní Vránová vynikající.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9288
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od filip »

Doplněna kompletní 5.série.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Panství Downton / Downton Abbey

Příspěvek od Eleanor »

Dovolila bych si doplnit do 4. série: Jan Vondráček - Paul Giamatti (Harold Levinson)

I přes mou předchozí chválu, která samozřejmě stále platí, se mi v dabingu čtvrté série příliš nelíbí obsazení Lucie Domesové a Radka Valenty. Mezi nimi a ostatními dabéry je slyšet PROPASTNÝ rozdíl v hereckém projevu a působí to rušivě... :?
Odpovědět

Zpět na „Seriály“