Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od oberon »

Já teda stahoval verzi, která byla na WF a tam psali "Nově nahraný digitální dabing nahraný z AXN" a byl to původní ČT dabing. Jinak seriál se vysílá i na Primě, naštěstí tenhle skvělý dabing se Soukupem nikdo ještě nepředaboval, akorát mi trochu trhá uši Magda Rychlíková, která je snad jediným přestřelem, co jsem v tomhle jinak skvělém obsazení našel, trochu mě mrzí, že byla obsazena i v Insurrection, tam už fakt zní jak 70ti letá na 30ti leté.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od Joe Black »

oberon píše:Akorát mi trochu trhá uši Magda Rychlíková, která je snad jediným přestřelem, co jsem v tomhle jinak skvělém obsazení našel.
Jo ta mi taky vadila. Ještě že ji zavčasu vyměnili za skvělou Kamilu Špráchalovou. Ta se na ní hodí velmi dobře.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od oberon »

No zavčasu ani ne...
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od Petr Novak »

No a já bych zase předabovávku viděl docela rád. Vynechejme stranou mou averzi vůči Soukupovi na Picarda, který by bohužel nejspíš zůstal i v předabovávce, ale ty hromady chyb v překladech, mi docela trhají uši. Fázery, transportér pro shuttlecraft místo transportního paprsku ale i drobné nesmysly typu Vlk 359, které mi trhaly uši více než Soukup a Rychlíková dohromady a kvůli kterým mne mrzí, že Prima nenašla odvahu to předabovat, alespoň prvních 5 sérií, protože potom už přišel David Bursa a jeho změny k lepšímu.
Je pravda, že to nebyl, po stránce překladů, takový děs jako DS9, ale stále to je dost hrozné.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od HonzaXXII »

Mám velké obavy že kdyby to někoho nedej bože napadlo předabovat, tak zůstane jen u jednoho člověka který bude mít radost, ostatní půjdou ty "odvážlivce" ukamenovat. Vzhledem k vysoký kvalitě původního dabingu bez ohledu na nějaký ty mouchy (a na mučidlech neřeknu nic jinýho než že Dat je Dat a hotovo :D ) by to byla další redabingová apokalypsa, a takových už jsme tu měli jen za posledních 10 let k**va víc než dost.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od draky »

Já bych taky ráda vyrobila novej dabing, protože jak příšernej překlad, tak ty změny v obsazení jsou dost divoký. Ale přesně už vidím ty reakce. Navíc Kolár už by Worfa nenadaboval a takovou změnu by nám myslím nedaroval nikdo. Plus je to takovej zajímavej záznam určitý části trekkiesovský historie a warpový války by najednou ztratily smysl :)
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od Don Arian »

Petr Novak píše:No a já bych zase předabovávku viděl docela rád. Vynechejme stranou mou averzi vůči Soukupovi na Picarda, který by bohužel nejspíš zůstal i v předabovávce, ale ty hromady chyb v překladech, mi docela trhají uši. Fázery, transportér pro shuttlecraft místo transportního paprsku ale i drobné nesmysly typu Vlk 359, které mi trhaly uši více než Soukup a Rychlíková dohromady a kvůli kterým mne mrzí, že Prima nenašla odvahu to předabovat, alespoň prvních 5 sérií, protože potom už přišel David Bursa a jeho změny k lepšímu.
Je pravda, že to nebyl, po stránce překladů, takový děs jako DS9, ale stále to je dost hrozné.
ač jsem Star Treku nikdy nepřišel na chuť (snad krom Star Treku 4 a 11 :D ), se mi Pavel Soukup jako Picard opravdu líbí...ale to je tak jediná věc co se mi na Nové generaci líbí :D
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od Slipio »

Seriál jsem nikdy dříve neviděl, jelikož mě Star Trek nebaví. Ale někdy na Coolu zahlédnu část dílu a teď k věci. Nechápu, jak někdo může tvrdit, že dabing je dobrý, když není. Magda Rychlíková se vůbec nehodí na poradkyni, zní jak nějaká 70. letá ženská a to tam měla něco přes 30 let. Michal Jagelka má zas moc mladý hlas na Jonathana Frakese, to už byl lepší Bubník, ale stejně mi k němu nejvíc sedí Jiří Plachý z Věřte nevěřte. Vedlejší postavy nemůžu moc soudit, jelikož to nesleduji celé, ale i tak se mi zdá, že slyším pořás stejné hlasy. Jinak ta výměna daberů na hlavní role také není štastná. Jediné pozitivum je Pavel Soukup, jelikož ten se mi asi nejvíc líbí z celého dabingu. Jinak většina hlavních postav je úplně mimo. (To u Leverage každý vidí problém, když je tam věkový rozdíl 20 let. Což nechápu, jelikož se tam na Aleca hodí).

Jelikož tento dabing vznikl před patnácti lety, tak ho nikdo nekritizuje, i když je důvod. Ale u seriálů jako TBBT či HIMYM je spousta keců, jak je dabing hrozný, když je daleko na větší úrovni než tento. Tento dabing je doopravdy na velice nízké úrovni.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od Lukiz »

Slipio píše:Ale u seriálů jako TBBT či HIMYM je spousta keců, jak je dabing hrozný, když je daleko na větší úrovni než tento.
Jenže to jsou komediální seriály, kde záleží na každém slovu, vyznění, překladu to jsou úplně jiný nároky než sci-fi drama s jednoduchým dějem.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Star Trek: Nová generace / Star Trek: The Next Generation

Příspěvek od HonzaXXII »

Cože? Náhodou dabing NG je o hodně lepší než tady těchhle věcí, a hlavně nechápu co je to za řeči o tom že vznikl před 15 lety, to se náhodou dělaly o poznání lepší dabingy než dneska, ne naopak. Souhlasím s tím že Bubník byl lepší než Jagelka, měli ho nechat, bohužel se nestalo. Naprosto nechápu, jak může někoho jen napadnout tady vyslovit slovo "předabovat".
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“