Akta X / The X Files

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1872
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od Manche »

Toho dílu Herrenvolk jsem si na Primě taky kdysi všiml, to byl hned úvod 4. řady a taky bez úvodní scény... Ještě mám pocit, jestli na Primě nechybělo něco z dvojdílu Dreamland...
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od HonzaXXII »

Jo, už se to tu opravdu probíralo, ale přece jenom je to něco jinýho. Díly Plán 2. část a Max byly nadabovaný i se zbývajícími částmi už pro videokazety jako ucelené filmy, tam skutečně nemohlo být žádný "v minulém díle jste viděli" apod. Tady jde ale o díl normálně dabovaný v Brně pro televizi a v něm normální úvodní scénu, takže je to mnohem divnější.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od mrx.friend »

HonzaXXII píše:Jo, už se to tu opravdu probíralo, ale přece jenom je to něco jinýho. Díly Plán 2. část a Max byly nadabovaný i se zbývajícími částmi už pro videokazety jako ucelené filmy, tam skutečně nemohlo být žádný "v minulém díle jste viděli" apod. Tady jde ale o díl normálně dabovaný v Brně pro televizi a v něm normální úvodní scénu, takže je to mnohem divnější.
Nenarážel jsem na cca půlminutovou sekvenci "v minulém díle jste viděli", ale v případě "Herrenvolku" na celou předtitulkovou pasáž, kdy je pracovník elektrickýho vedení pobodán včelou a celýmu incidentu přihlíží kloni, která se v příběhu později protne s hlavní dějovou linkou; v případě "Maxe" potom na to, jak Mulder prchá z jezera a následně je zadrženej komandama, kdy se v ději navazuje hned po titulkách, takže divák se leckdy může ztratit co a jak. Ale jak jsem uváděl předtím, kdo ví, proč to takhle Prima "obdržela". V případě "Dreamlandu" nic nechybělo, tam jenom oba díly začínají znělkou, protože jsou (jak to říct?) rozpůleny z filmu (VHS edice), jinak na sebe navazujou bez problémů.
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od HonzaXXII »

Jj, taky už jsem si to pozjistil, ale tam taky může být problém, že ta část v úvodu "Plánu 2" a "Maxe" bůhvíproč v té VHS verzi, pro kterou dabing dělali, nebyla (což nemůžu říct s jistotou, jelikož VHS "Plán" jsem měl v rukách naposled na konci 90. let a "Tempus Fugit" někdy v únoru 2000). Kdežto "Teliko" je běžný nemytologický díl, dabovaný v Brně, tam žádný takový problémy nemůžou být.

Bylo by taky zajímavý zjistit, jak ty díly vysílala ještě v 90. letech Nova, jestli ty scény chyběly už tam, nebo až u Primy (i když se mi nechce věřit, že by z nějakýho důvodu vytáhli "od Vávry" neúplné kopie).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od mrx.friend »

Mam za to, že na Nově to bylo cajk. Nepamatuju si, že by mě tam při sledování český premiéry tyhle výpadky zarazily. Mytologii na pokračování jsem si tehdá dokonce na VHSky nahrával, abych si tak trochu vyrobil vlastní originálky a "Tempus fugit" jsem měl komplet :D
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od Tomasak »

Tomasak píše:Nevíte někdo, jestli obsahuje stejný dabing jako vysílali na Primě? https://www.bontonland.cz/akta-x-sezona-10/
(Ptám se, protože 9. serii nadabovanou pro DVD nemohli na Primě vysílat s DVD dabingem) A taky jestli jsou cenzurováné scény v 2. díle dodabované nebo ne. (Když Scullyová vytahuje nůž na dopisy z mrtvoly)
Tak jsem si opratřil zvuk z DVD. Tam to naštěstí není cenzurované, obsahuje "v minulých dílech jste viděli" anglicky (a k tomu české forced titulky) a nemá ustřižené zavěrečné titulky tvůrcu dabingu, jako to bylo u dřívějších sérii :)
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od James55 »

HonzaXXII píše:Jj, taky už jsem si to pozjistil, ale tam taky může být problém, že ta část v úvodu "Plánu 2" a "Maxe" bůhvíproč v té VHS verzi, pro kterou dabing dělali, nebyla
Tempus Fugit mám origoš VHSku a ten úvod z Maxe tam je.
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od Tomasak »

Ten VHS dabing pro 8x01 a 8x02 by měl mít stejný tvůrce jako 7. série VHS, jelikož kazeta Requiem (podle anglický fan wiki) obsahuje jak Rekviem (7x22), tak Zevnitř a Zvenku.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1872
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od Manche »

2. série - VHS dabing:

Martin Kolár - Andrew Johnston (agent Barry Weiss)
Ladislav Novák - Colin Cunningham (poručík Terry Wilmer)
Jiří Kvasnička - Frank C. Turner (doktor Del Hakkie), Tom Butler (agent Ambrose Chapel)
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od mrx.friend »

11. SÉRIE:
V českém znění: Ladislav Cigánek - David Duchovny (Fox Mulder), Jana Musilová - Gillian Anderson (Dana Scullyová), Václav Knop - Mitch Pileggi (Walter Skinner), Petr Oliva - William B. Davis (Kuřák), Dagmar Čárová - Annabeth Gish (Monica Reyesová), Filip Jančík - Chris Owens (Jeffrey Spender), Antonín Navrátil - Dean Haglund (Richard Langly), Brian Huskey (Reggie Něco), Daniela Bartáková - Karin Konoval (Judy Poundstoneová), Libor Terš - Karin Konoval (Chucky Poundstone), Karel Richter - Stuart Margolin (doktor Oni), Pavel Šrom - Louis Ferreira (detektiv Costa), Ondra Novák, Bohdan Tůma

Překlad: Petr Finkous, Silvie Šustrová
Zvuk: Pavel Balcar
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Režie: Bohdan Tůma
Vyrobila: FTV Prima s.r.o. ve studiu babidabi v roce 2018

Jedná se o info, které jsem pochytil během dubnové návštěvy ve studiu. Během června by se měla dodělat ještě druhá půlka série, celek by pak měla Prima zařadit do vysílání na stanici COOL nejspíš během léta (podobně jako v domovské Americe, ani u nás nebyla sledovanost desítky taková, aby se Prima rozhodla ponechat novým Aktům příhodnější čas).
Odpovědět

Zpět na „Seriály“