Akta X / The X Files

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Akta X / The X Files

Příspěvekod martin5504™ » 22 dub 2017 22:17

Niekedy ich Prima Cool davala stale dookola ako Simpsonovcov no teraz ked mam chut si ich opat pozriet celych v TV tak nie je moznost, je to skoda... A keby k tomu bolo este aj to HDcko tak by to bola parada.
martin5504™

Příspěvekod Manche » 20 říj 2017 23:41

Neví někdo, kdo v tom brněnském dabingu mluvil Frohika, na to jsem nikdy nepřišel, třeba to ale pozná někdo jiný... :-?
Manche

Příspěvekod Manche » 28 říj 2017 20:48

V tomhle seriálu jsem si nikdy nevšiml nějakých závažných chyb v překladu, ale nedávno jsem všiml jedné zajímavé... V epizodě 2x18 Děsivá symetrie Scullyová dvakrát mluví o kameře na polici, ale místo polici v obou případech říká slovo policii. Dlouho jsem si myslel, že se mi tam to druhé i jen zdá, ale prostě tam je... :?
Manche

Příspěvekod mrx.friend » 29 říj 2017 12:13

Doporučuju pustit si legendární epizodu "Home" ze čtvrté série a porovnat ji s originálem. Tam se totiž český překlad rozchází hodně, některé dialogy jsou až vymyšlené :)
mrx.friend

Příspěvekod richardda » 30 říj 2017 10:25

Manche píše:V tomhle seriálu jsem si nikdy nevšiml nějakých závažných chyb v překladu...

Bohuzel to asi bude jenom nejake zdani. I tento legendarni serial totiz "nabizi" prehrsel prekladatelskych omylu. Staci si projet originalni verze na DVD a porovnat s dabingem. Ale i pre tyto "mouchy" ja osobne hodnotim - zejmena ten brnensky dabing prvnich serii jako vtipny a opravdu povedeny. :-:
NOVA, jedině ona.
richardda

Příspěvekod Manche » 30 říj 2017 10:54

Já jsem to vždycky sledoval jenom s dabingem, originál jsem nikdy nezkoumal, takže tam klidně něco mohlo být a já bych to vůbec nezaznamenal... :( Jen jsem myslel, že mě skoro nikdy nepraštilo v dabingu něco, co na první poslech znělo jako chyba... ;)

I mě se dabing celkově moc líbil, i v těch pozdějších sériích. Jediné, co se mi moc nelíbilo, byl fakt, že Zdeněk Mahdal vystupoval ve spoustě vedlejších rolích celé 3 série předtím, než se v seriálu objevil na nové hlavní postavě...
Manche

Příspěvekod mrx.friend » 30 říj 2017 20:38

Manche píše:Jediné, co se mi moc nelíbilo, byl fakt, že Zdeněk Mahdal vystupoval ve spoustě vedlejších rolích celé 3. série předtím, než se v seriálu objevil na nové hlavní postavě...

Nejspíš máš na mysli sérii pátou, protože všechny dřívější byly až na mytologické díly na pokračování nadabovány v Brně, kde bychom Mahdala hledali těžko :)
mrx.friend

Příspěvekod Manche » 31 říj 2017 08:38

Ano, od páté se tam začal pravidelně objevovat a pak průběžně celou 6+7 sérii. Poprvé snad na tom mutantovi z postmoderního Promethea... :-? Malou roli měl i v jedné z mytologických epizod 3. série...
Manche

Příspěvekod mrx.friend » 31 říj 2017 19:21

Manche píše:Malou roli měl i v jedné z mytologických epizod 3. série...

Pravda, už si vzpomínám, jde o dvojdíl Nisei + 731, Stephen McHattie coby Rudovlasý muž :)
mrx.friend

Příspěvekod Manche » 31 říj 2017 20:02

Jsme si předtím špatně rozuměli, já myslel, že se tam před 8. sérií (kdy nastoupil jako Doggett) objevoval už celé 3 série (5.,6. a 7. série) ve vedlejších úlohách, ne že daboval někoho v 3.řadě (až na ten objevený případ :) ).
Manche

PředchozíDalší

Zpět na Seriály