Akta X / The X Files

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Akta X / The X Files

Příspěvekod mrx.friend » 27 pro 2017 20:40

HonzaXXII píše:Jo, už se to tu opravdu probíralo, ale přece jenom je to něco jinýho. Díly Plán 2. část a Max byly nadabovaný i se zbývajícími částmi už pro videokazety jako ucelené filmy, tam skutečně nemohlo být žádný "v minulém díle jste viděli" apod. Tady jde ale o díl normálně dabovaný v Brně pro televizi a v něm normální úvodní scénu, takže je to mnohem divnější.

Nenarážel jsem na cca půlminutovou sekvenci "v minulém díle jste viděli", ale v případě "Herrenvolku" na celou předtitulkovou pasáž, kdy je pracovník elektrickýho vedení pobodán včelou a celýmu incidentu přihlíží kloni, která se v příběhu později protne s hlavní dějovou linkou; v případě "Maxe" potom na to, jak Mulder prchá z jezera a následně je zadrženej komandama, kdy se v ději navazuje hned po titulkách, takže divák se leckdy může ztratit co a jak. Ale jak jsem uváděl předtím, kdo ví, proč to takhle Prima "obdržela". V případě "Dreamlandu" nic nechybělo, tam jenom oba díly začínají znělkou, protože jsou (jak to říct?) rozpůleny z filmu (VHS edice), jinak na sebe navazujou bez problémů.
mrx.friend

Příspěvekod HonzaXXII » 27 pro 2017 21:15

Jj, taky už jsem si to pozjistil, ale tam taky může být problém, že ta část v úvodu "Plánu 2" a "Maxe" bůhvíproč v té VHS verzi, pro kterou dabing dělali, nebyla (což nemůžu říct s jistotou, jelikož VHS "Plán" jsem měl v rukách naposled na konci 90. let a "Tempus Fugit" někdy v únoru 2000). Kdežto "Teliko" je běžný nemytologický díl, dabovaný v Brně, tam žádný takový problémy nemůžou být.

Bylo by taky zajímavý zjistit, jak ty díly vysílala ještě v 90. letech Nova, jestli ty scény chyběly už tam, nebo až u Primy (i když se mi nechce věřit, že by z nějakýho důvodu vytáhli "od Vávry" neúplné kopie).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod mrx.friend » 27 pro 2017 23:09

Mam za to, že na Nově to bylo cajk. Nepamatuju si, že by mě tam při sledování český premiéry tyhle výpadky zarazily. Mytologii na pokračování jsem si tehdá dokonce na VHSky nahrával, abych si tak trochu vyrobil vlastní originálky a "Tempus fugit" jsem měl komplet :D
mrx.friend

Příspěvekod Tomasak » 05 led 2018 17:49

Tomasak píše:Nevíte někdo, jestli obsahuje stejný dabing jako vysílali na Primě? https://www.bontonland.cz/akta-x-sezona-10/
(Ptám se, protože 9. serii nadabovanou pro DVD nemohli na Primě vysílat s DVD dabingem) A taky jestli jsou cenzurováné scény v 2. díle dodabované nebo ne. (Když Scullyová vytahuje nůž na dopisy z mrtvoly)

Tak jsem si opratřil zvuk z DVD. Tam to naštěstí není cenzurované, obsahuje "v minulých dílech jste viděli" anglicky (a k tomu české forced titulky) a nemá ustřižené zavěrečné titulky tvůrcu dabingu, jako to bylo u dřívějších sérii :)
Tomasak

Příspěvekod James55 » 13 led 2018 19:53

HonzaXXII píše:Jj, taky už jsem si to pozjistil, ale tam taky může být problém, že ta část v úvodu "Plánu 2" a "Maxe" bůhvíproč v té VHS verzi, pro kterou dabing dělali, nebyla

Tempus Fugit mám origoš VHSku a ten úvod z Maxe tam je.
James55

Příspěvekod Tomasak » 23 led 2018 16:56

Ten VHS dabing pro 8x01 a 8x02 by měl mít stejný tvůrce jako 7. série VHS, jelikož kazeta Requiem (podle anglický fan wiki) obsahuje jak Rekviem (7x22), tak Zevnitř a Zvenku.
Tomasak

Příspěvekod Manche » 11 úno 2018 13:57

2. série - VHS dabing:

Martin Kolár - Andrew Johnston (agent Barry Weiss)
Ladislav Novák - Colin Cunningham (poručík Terry Wilmer)
Jiří Kvasnička - Frank C. Turner (doktor Del Hakkie), Tom Butler (agent Ambrose Chapel)
Manche

Příspěvekod Mirec0910 » 17 bře 2018 12:28

Bohdan Tůma bol včera hosťom u Šípa vo Všechnopárty a hovoril, že bude režírovať novú sériu Akta X :)
Obľúbení dabéri: Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Ladislav Cigánek, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jaromír Meduna, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra, Zdeněk Mahdal
Mirec0910

Předchozí

Zpět na Seriály