Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Jakub25
Příspěvky: 568
Registrován: 24 říj 2018 18:13

Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od Jakub25 »

PILOTNÍ FILM

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: VHS
V českém znění: Zdeněk Hruška - Dean Cain (Clark Kent / Superman), Veronika Gajerová - Teri Hatcher (Lois Laneová), Saša Rašilov - Michael Landes (Jimmy Olsen), Jan Pohan, Hana Talpová, Miroslav Saic, Daniela Bartáková, Martina Hudečková a Jan Vágner

Zvuk: Václav Hálek
Produkce: Jaromír Šindelář
Překlad: Petr Vacek
Režie: Jiří Ptáček
Vyrobila: firma AB Barrandov pro Warner Home Video
Distributor: Warner Home Video © 1994

2. DABING: Nova
V českém znění: Rostislav Marek - Dean Cain (Clark Kent/Superman), Tamara Kotrbová- Teri Hatcher (Lois Laneová), Pavel Leicman - Lane Smith (Perry White), Pavel Majkus - Michael Landes (Jimmy Olsen), Eva Daňková - Tracy Scoggins (Catherine 'Cat' Grantová), Vladuna Polanská - K Callan (Martha Kentová), Hynek Kubasta - Eddie Jones (Jonathan Kent), Milan Hloušek - John Shea (Lex Luthor), Helena Čermáková, Ivan Řehák, Jana Tomečková, Jaroslava Tihelková, Daniela Macháčová, Eva Chludová, Karel Hoffman, Jiří Vobecký a Jan Nejedlý

Překlad: Blanka Juřinová
Zvuk: Ladislav Procházka
Produkce: Eva Michalčíková
Dialogy a režie: Luděk Randár
Vyrobila: Akciová společnost Ateliéry Zlín pro ČNTS Nova 1995

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. SÉRIE
V českém znění: Rostislav Marek - Dean Cain (Clark Kent / Superman), Tamara Kotrbová- Teri Hatcher (Lois Laneová), Pavel Leicman - Lane Smith (Perry White), Pavel Majkus - Michael Landes (Jimmy Olsen), Eva Daňková - Tracy Scoggins (Catherine 'Cat' Grantová), Vladuna Polanská - K Callan (Martha Kentová), Hynek Kubasta - Eddie Jones (Jonathan Kent), Milan Hloušek - John Shea (Lex Luthor) a další

Překlad: Blanka Juřinová
Zvuk: Ladislav Procházka
Produkce: Eva Michalčíková a Marcela Bártová
Dialogy a režie: Luděk Randár
Vyrobila: Akciová společnost Ateliéry Zlín pro ČNTS Nova 1995

2. SÉRIE
V českém znění: Rostislav Marek - Dean Cain (Clark Kent / Superman), Tamara Kotrbová - Komínková - Teri Hatcher (Lois Laneová), Pavel Leicman - Lane Smith (Perry White), Pavel Majkus - Justin Whalin (Jimmy Olsen), Vladuna Polanská - K Callan (Martha Kentová), Hynek Kubasta - Eddie Jones (Jonathan Kent), Milan Hloušek - John Shea (Lex Luthor) a další

Překlad: Blanka Juřinová
Zvuk: Ladislav Procházka
Produkce: Eva Michalčíková a Marcela Bártová
Dialogy a režie: Luděk Randár
Vyrobila: Akciová společnost Ateliéry Zlín pro ČNTS Nova 1996

3. SÉRIE
V českém znění: Rostislav Marek - Dean Cain (Clark Kent / Superman), Tamara Kotrbová - Komínková - Teri Hatcher (Lois Laneová), Pavel Leicman - Lane Smith (Perry White), Pavel Majkus - Justin Whalin (Jimmy Olsen), Vladuna Polanská - K Callan (Martha Kentová), Hynek Kubasta - Eddie Jones (Jonathan Kent), Milan Hloušek - John Shea (Lex Luthor) a další

Překlad: Blanka Juřinová
Zvuk: Ladislav Procházka
Produkce: Eva Michalčíková Vondráčková a Marcela Bártová
Dialogy a režie: Luděk Randár
Vyrobila: Akciová společnost Ateliéry Zlín pro ČNTS Nova 1997

4. SÉRIE
V českém znění: Rostislav Marek - Dean Cain (Clark Kent / Superman), Tamara Kotrbová - Komínková - Teri Hatcher (Lois Laneová), Pavel Leicman - Lane Smith (Perry White), Pavel Majkus - Justin Whalin (Jimmy Olsen), Vladuna Polanská - K Callan (Martha Kentová), Hynek Kubasta - Eddie Jones (Jonathan Kent) a další

Překlad: Blanka Juřinová
Zvuk: Ladislav Procházka
Produkce: Eva Michalčíková Vondráčková a Marcela Bártová
Dialogy a režie: Luděk Randár
Vyrobila: Akciová společnost Ateliéry Zlín pro ČNTS Nova 1998
Naposledy upravil(a) Jakub25 dne 06 lis 2020 11:01, celkem upraveno 2 x.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od HonzaXXII »

Náhodou, co pamatuju, rozhodně to nebylo špatný. A kéž by ty neznámé hlasy účinkovaly víc než ty známé.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od Sen »

Také se mi dabing zamlouval. Souhlasím i s druhou částí předchozího příspěvku. Některé známé hlasy jsou na můj vkus slyšet až příliš často.
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od Geser »

Tenhle dabing je imho výborný:)
Pokud mě paměť neklame, tak dabérku Lois označovali jako Tamaru Kotrbovou-Komínkovou :D Je to kravina, ale jako malej sem se tomu divil...
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od HonzaXXII »

Říkali "Tamara Kotrbová" do (jestli si dobře pamatuju) 2. dílu 2. řady, a od 3. "Tamara Kotrbová-Komínková".
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od Sen »

V titulcích k pozdějším dabingům (vyskytuje se občas i v pražských) se už obvykle objevuje pod jménem Tamara Komínková.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od Markus »

Právě dokoukávám první sérii tohoto seriálu a tak využiji příležitosti zhodnotit tento mimopražský - zlínský dabing a obecně rozvedu svůj názor na tyto dabingy a hlavní problém, který s nimi mám.

Takže shrnuto podtrženo, dabing Supermana se mi VELICE líbí. Dabérské výkony hlavního osazenstva jsou prostě brilantní. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout Tamaru Kotrbovou jako Lois, protože to je něco neuvěřitelného a pak Pavla Leicmana coby Perryho Whita. Opravdu každý díl mě utvrzuje, že tohle je skvělá práce jak režiséra, tak dabérů. Překlad hodnotit nemůžu, páč jsem originál nikdy neviděl, ale do uší mě zatím nic nebouchlo. ;) Jediná výtka, kterou nemůžu vynechat, je prostě opět minimální počet dabérů ve vedlejších rolích. To je prostě nemoc seriálových dabingů a je to opravdu otravné až běda... :(

A teď obecněji. Honza se vždy zlobí, když někdo začne brojit proti mimopražskému dabingu, tak bych chtěl uvést na pravou míru, proč zrovna mně konkrétně není po chuti. Opravdu to není tím, že by mi vadili neznámí dabéři. Naopak zrovna na Supermanovi oceňuju, že v hlavních rolích jsou pro mě naprosto nové hlasy, člověk si je pak lépe spojí s těmi tvářemi. Ale v mimopražském dabingu vidím dva - PRO MĚ - hlavní problémy. Jak už jsem zmínil, je to nedostatek dabérů pro vedlejší role. Ano, je to záležitost i pražská, ale u brněnského (zlínský jestli se nepletu už ani neexistuje) dabingu je to znát ještě mnohem víc. Krásný příklad je Star Trek: Voyager, kde se to opakovalo furt dokola. Což o to, to bych ještě překousl. Mnohem horší problém vidím v nedodržování dvorních dabérů. X herců již má své hlasy z pražského dabingu a bohužel se v 99 procentech případů nepřenáší do Brna. Jsou výjimky typu Terminátor 2 kdy si Pavel Soukup skočí do Brna, ale to jsou spíše výjimky potvrzující pravidlo. :( Takže se pak prostě stane, že se ve Voyageru objeví Geordi LaForge a místo Saši Rašilova ho dabuje Zdeněk Junák, že Angela místo Jana Šťastného dabuje Martin Sláma či Silvestra Stalloneho si dábne Jan Kolařík. A to je prostě něco, přes co se přenáším VELICE těžko. Takže u mě není problém s tím, že bych musel všude slyšet Bohdana Tůmu či Jana Maxiána, ale spíš to, že když je potřeba slyšet je, tak tam prostě nejsou. Jo, kdyby pražští dabéři dojížděli pravidelně do Brna tak, jak to dělají brněnští u pražských dabingů, tak bych s tím problém neměl vůbec žádný. Ale takhle mě opravdu mrzí, že Angel skončil v Brně a to ještě ani nevím, kdo bude dabovat Spika. :(

No sice menší off-topic, ale chtěl jsem vysvětlit, že obecně proti mimopražskému dabingu nemám nic, ale kvůli dvorním dabérům jsem raději, když dabing mého oblíbeného seriálu skončí v Praze. Ne, že by tam byla naprostá jistota, že bude dvorní dabér dodržen, ale pravděpodobnost je mnohem vyšší...
Obrázek
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od HonzaXXII »

Já se nezlobím, já většinou jen oponuju. :lol: S Tamarou Kotrbovou souhlasím, dodnes nechápu jaktože už dávno nedabuje Teri Hatcher i v pražských, obdobně jako Ladislav Cigánek Davida Duchovnyho nebo Daniel Dítě Joe Pennyho. Ten menší počet vedlejších hlasů může opravdu někdy vadit, to je fakt který nepopírám, ale jak sám říkáš, ani v Praze se tohohle neduhu nezbavili. To že se dabing dělá př. v Brně a Stalloneho tam nedělá ani Rímský, ani v první půlce 90. let často na něj obsazovaný Soukup, to je rozhodně špatně. Bohužel se to ale často děje i naopak (viz. nový seriál s D. Duchovnym kde nedabuje Cigánek). Prostě víceméně máš pravdu, ale sám uvádíš že to co kritizujeme na mimopražských dabinzích, to se kolikrát děje i v Praze.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od Markus »

HonzaXXII píše:Prostě víceméně máš pravdu, ale sám uvádíš že to co kritizujeme na mimopražských dabinzích, to se kolikrát děje i v Praze.
Ano to bez debat. Ale sám uznáš, že v Praze je kupříkladu padesáti i více procentní šance na obsazení zaběhnutého dabéra, zatímco v Brně tak dvaceti a méně... :( Navíc v Praze, když je dotyčné studio (televize) obeznámeno s dvorními dabéry, jako například právě u Angela, tak není problém obsadit buď Jana Šťastného nebo Martina Stránského. Jenomže oba neměli dostatek času do Brna dojíždět a tak byl obsazen Martin Sláma. A to je prostě problém. Avšak jinak samozřejmě souhlasím, že neduh omezeného počtu dabérů vedlejších rolí a nedodržování zaběhnutých dabérů, je problémem všude... A dokud se studia budou předhánět, které bude mít hotový produkt za méně peněz, tak tomu asi nebude jinak. I když tohle asi není až tak problém studií, jako spíše zadavatelů. Dokud nepochopí, že kvalitní dabing je žádaný jako cokoliv jiného, tak se budou špatné dabingy sekat jak Baťa cvičky a lidí upřednostňujících originál bude přibývat jako much. Naděje vkládám právě do COOL TV, kde by snad konečně mohlo dojít k nějaké změně. Ale jestli se to promítne i na počtu dabérů ve vedlejších rolích, to si neodvažuji hádat...

Jinak souhlasím, že Tamara Kotrbová měla být dvorní dabérkou Teri Hatcher. Opravdu je neskutečná škoda, že jí nedabuje třeba v Zoufalých manželkách. Mě ten seriál sice nebere, ale jednou za čas bych si tuhle kombinaci s radostí zopakoval... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Superman / Lois & Clark: The New Adventures of Superman

Příspěvek od AGAMENON »

Souhlasím s Honzíkem, pokud se to odflákne, je jedno jestli Petr nebo Pavel, stojí to za prd a je jedno jaký město, jestli Praha, Zlín, Ostrava nebo Brno :!: :P

Podařilo se někomu zachránit pilot z půjčovny?????
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Odpovědět

Zpět na „Seriály“