Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
David1995Gilik
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2016 18:11

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od David1995Gilik »

a byl čas někdy na digitální úpravu ? Myslím celého českého znění? máš pravdu je to podivné.
Janek3b
Příspěvky: 139
Registrován: 31 kvě 2009 18:37

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Janek3b »

Zajímavé, nemůže být horší zvuková kvalita daná zkopírováním z analogu na digitál nebo zpomalením při synchronizaci s novou kopií? Při nedávném opakování první série jsem si všiml ještě jednoho nedostatku, zvuk nebyl přenasazen zrovna nejlépe a na konci se obraz se zvukem mírně rozcházel. Ve druhé sérii jsem již tento problém nezaznamenal.
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od FragMan »

Verze z Primy v HD i z ČT v SD mají stejnou délku, neliší rychlostí.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jelimán »

V díle z 29.série s názvem ,,Pískaná´´ se v jedné scéně vyskytoval Tlustý Tony a Kent Brockman zároveň. Oba je dabuje Jaromír Meduna, který se tam tím pádem bavil sám se sebou. :D Oba je dabuje dobře a nepopírám, že pan Hesss již ze zdravotních důvodů dabovat nemůže a má právo na odpočinek. Jenom si prostě musím rýpnout a podotknout, že takovéhle kuriozity kazí samotnou dobrou pověst o českém dabingu Simpsnových. Doby 90.let, kdy se v dabinzích hádal dabér sám se sebou máme snad už za sebou. :)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od bloom »

Mně osobně přijdou ty stížnosti na předávání rolí někomu, kdo už nějakou roli v tomhle seriálu má, trochu úsměvné, protože v originále dabuje ty opakující se postavy v podstatě deset lidí a dialog více postav jednoho dabéra je standardní záležitost každé epizody.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jelimán »

Tak já vím, že v originále je taková věc úplně běžná. Ale o kvalitě originálního znění celkově jenom v dobrém:D. Ne, já vím, že je blbost kritizovat americký dabing. Američani by na něho zdřejmě nedali dopustit. Ale příjde mi stejná blbost ho zmiňovat, když tady hovořím o českém, který byl od toho amerického vždy úplně odlišný. A nikdy se v něm neopakovali hlasy tak jako teď. Chápu, že někteří dabéry již dabovat nemůžou, ale teď se dabuje komplet celá série. To je těžké na ni sehnat nějaké nové hlasy aby všechny vedlejší nebo epizodní postavy nedabovali pan Meduna (kterého mám jinak jako dabéra moc rád), Slepička a Tůma. Proč už třeba v Simpsnových nedabuje mimo jiné i Tomáš Borůvka?
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9281
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od filip »

Nedabuje se právě celá série, což způsobuje tyhle problémy. Točí se po šesti dílech.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jelimán »

Nevím jestli se zde už ukázal odkaz na video od kolegy Pomajze, který zkusil pro představu udělat jak by zněl Homer v podaní Vladimíra Menšíka. Podle mě by se na něho bez nadsázky hodil lépe než pan Zavřel.
https://www.youtube.com/watch?v=sgwKX0Rv-xY¨
Ale je zajimavostí, že když se v roce 2003 dělal těžký konkurz na nového Homera, zúčastnil se ho mimo jiné i pan Heřmánek, Postráněcký, Zbyšek Pantůček a dokonce i Richard Genzer. :D Zajímavá jména.
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od fabec122 »

No on by z těch jmenovaných se i Genzer nejlíp hodil. Pantůček by taky šel, v animácích je vždycky výborný, ale byla by to větší rutina. Heřmánek i Postránecký jsou mimo
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jelimán »

No, to nevím jestli by se Genzer hodil. Sám je to jenom komerční produkt rádobykomika komerčních stanic. Dokázal by možná dobře vystihnout Homerovo buranství, ale tu jeho naivitu už ne. Dost by tomu chybělo. Pantůček animované postavy umí, ale zrovna na Homera by se absolutně nehodil. Mě by náhodu připadali co se rýče návaznosti na Bedrnu, Heřmánek s Postráněckým nejlepší. Obvzlášť Heřmánek by nemusel být špatný. Ale stejně jsem nakonec rád, že to dostal pan Zavřel. Už se mi sice teď nelíbí tolik jako v dabinzích ČT, ale ono to bude tím, že to co dělají v nových séeiích z Homera je otřesné. Už prakticky jenom mele, jinak je úplně bez srdce, duše, emocí.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“