Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jelimán »

Nikdo se v této diskuzi nezmínil o odchodu hlavního symbolu českého dabingu Simpsnových pana Vlastimila Bedrny. Jeho odchod mě hluboce zasáhl, protože jeho Homer byl legendární, to co z tou postavou udělal se nedá popsat slovy. On ji dodal úplně jiný rozměr, který v originálním znění neměla. Jeho Homer byl humorná ale zároveň milá a srdečná postavička, ve které se člověk mohl i najít. Každá věta v jeho pojetí byla vtipná, předváděl při dabování za mikrofónem geniální komediální výkon. Nedaří se mu všechno co z jeho Homera cítím dobře vystihnout ve slovech, tak hrozně jsem vždycky jeho dabing obdivoval, že je pro mě těžké o něm mluvit v nějaké konstruktivní kritice. A stále poté víc a víc začínám litovat, že zatraceně nenadaboval víc a víc sériíí, protože na jednom videu z yotubu přibližně z roku 2006-7 si můžete poslechnout přímo z jeho úst, jak plánuje odjet brzy na Kavčí hory a pokračovat v dabování dalších dílů. Ale bohúžel k tomu nedošlo. I kdyby Zavřel nadaboval třeba 1 000 000 epizod, ten pravý Homer bude vždy jenom jeden.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od cenda »

Možná by nebylo špatný zjistit, jestli se konal nějakej casting i začátkem 90. let, když se Simpsonovi začali dabovat. Někde jsem o tom něco četl, dokonce na Homera měli údajně zkoušet i Jiřího Sováka, ale jestli je to pravda, to nevím.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Olda808
Příspěvky: 1039
Registrován: 19 srp 2009 23:08

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Olda808 »

Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pálkman »

Školníka Willyho dabuje v nových dílech někdo jiný než pan Meduna (který se mi na něm líbil víc). Přijde mi, že je to Zdeněk Štěpán, co myslíte?
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jelimán »

Nevím, možná je to on. Ale zní to docela děsivě. :D
David1995Gilik
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2016 18:11

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od David1995Gilik »

Jelimán píše:Nikdo se v této diskuzi nezmínil o odchodu hlavního symbolu českého dabingu Simpsnových pana Vlastimila Bedrny. ...


Myslel jsem na něho Při každé epizodě i když už Simpsonovi daboval někdo jiný. Takže mě zasáhla smrt víc než si můžete myslet a docela mi vadí že o něm v novinách nebyl ani půlstránkový článek jen malý odstavec. Nedávno prý s ním byl rozhovor v časopise Sedmička.
Naposledy upravil(a) David1995Gilik dne 22 bře 2018 13:57, celkem upraveno 1 x.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jelimán »

Ano. Věnovali mu krátký suchý článek a ještě s chybou. Že prý Homera daboval do roku 2005. :evil: :vztek:. Taky jsem na něho myslel snad v každé epizodě a litoval, že tam neslyším jeho hlas. Tak tedy ještě jednou sbohem a skutečně děkujeme. Jinak tady je ukázka z toho rozhovoru, který až dojímá: https://sedmicka.tyden.cz/rubriky/herec ... 69188.html
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pálkman »

cenda píše: ,,Možná by nebylo špatný zjistit, jestli se konal nějakej casting i začátkem 90. let, když se Simpsonovi začali dabovat. Někde jsem o tom něco četl, dokonce na Homera měli údajně zkoušet i Jiřího Sováka, ale jestli je to pravda, to nevím."

To psali v časopisu Aha!, pak ještě zmínili Vlastimila Brodského.

Jelimán píše: ,,Ano. Věnovali mu krátký suchý článek a ještě s chybou. Že prý Homera daboval do roku 2005." :evil: :vztek:.

Tato chyba se prvně začala objevovat myslím v časopise Aha!, Blesk zase psal, že p. Bedrna daboval H. Simpsna 15 let a bohužel spousta médií tyto chyby okopírovala (i na Slovensku). Prostě hrozná neprofesionalita novinářů.

A tady je celý rozhovor: https://sedmicka.tyden.cz/rubriky/prect ... 70569.html
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
David1995Gilik
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2016 18:11

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od David1995Gilik »

Dobrý den , chci se zeptat kdo dabuje v osmé epizodě nové 29. série " Michaela Jacksona " a kdo jej daboval předtím- myslím toho plnoštíhlého pána a Bart říká - Mám tady další verš atd. Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pálkman »

Myslím si, že to byl ten David Gránský, který pak daboval v epizodě Ha Ha Land Brendana.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“