Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1318
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Brocc »

Mně to tedy přijde dost příšerný. Ned má sice v originále takový jemný projev, ale tohle je jako by opravdu byla dabovaná nějaká dětská postava. Nevím teda kdo by dokázal vystřihnout tu polohu, možná pánové Vetchý a Plesl. Ani jsem si neuvědomil kolik má pan Havel vlastně let. Neuvěřitelný výkon. A to jsem ho nedávno viděl v jedné epizodě Hospody a říkal jsem si, že už tehdy to nebyl žádný mladík.
Michal Jaroš
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2020 16:07
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Michal Jaroš »

Pokud je pravdou, že pan Havel byl jen zdravotně indisponován, tak pokud se ke své roli vrátí, tak být na místě pana Štěpána, zvážil bych možnost předabování Flandersových replik. Jasně, byla by to práce navíc a to ani nepočítám ty peníze, ale pro zahlazení tohoto naprostého fiaska by nad tím jednou mohla televize přivřít očko. Ze svého okolí neznám nikoho, komu by se tato změna líbila (a to jsem zažil přeobsazení Lízy a Burnse). A co se diskuzních fór týče, tak ty, kterým by Nedův současný hlas nevadil (píšu nevadil, nikoliv, že by se jim líbil) bych napočítal na prstech jedné ruky.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jack_6428 »

Taky mi nedošlo kolik je panu Havlovi let. Ondřej, leč když se zaposlouchám se snaží, tak zní prostě strašně nevýrazně. Přijde mi to spíš chyba režiséra. Ne, že ho špatně vede, ale že vybral špatného dabéra hlasově. Flanders si zaslouží víc. To by byl už lepší možná i Ivo Novák, který má těch postav málo.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od chrz »

Nevím. Když změnili Homera, jak se říkalo, že vyměnili milého strejdu za tupého ňoumu, že se to nehodí, že se nejde zvyknout. A podobně u jiných dabérů.
Mě by spíš štvalo, že na kdejaké vedlejší či jednorázové postavě je Alzák Tůma, každou starou bábu mluví Skinnerová a special guest star? Zapomeňte, zas se protočí tři čtyři hlasy pro jednorázové postavy.
Taky nechápu tu strategii vystřílet všechny díly za jeden týden. Že by do toho byli hnáni licencí? Pochybuju. Kdyby dávali díl týdně, hlas Flanderse se uzdraví a hotovo. Ale ne, oni to museli mít měsíc od konce v Americe odvysílat celé naráz. Doufám, že ten dabing nedělali ten poslední měsíc ale průběžně, ale umělo by to "omluvit" mnohé.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jack_6428 »

Vysílat x dílů naráz je v tv hlavně venku běžná praxe, dohání tím streaming. Jinak, u těch ostatních náhrad jde o to, že buď tam je nějaká podoba s původním českým hlasem nebo anglickým originálem nebo to má nějaké jiné kouzlo. Ani jedno u novýho Flanderse neslyším.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pálkman »

Jack_6428 píše: 07 črc 2023 15:22 ... To by byl už lepší možná i Ivo Novák, který má těch postav málo.
Zrovna včera jsem si říkal (při sledování jednoho dílu) jak by se Ivo Novák docela hodil i na Flanderse a ještě si teď vzpomněl (díky jeho příjmení) na Ladislava Nováka, který se už v seriálu osvědčil zejména v jednom díle jako Frank Grimes, tam jsem si ho docela oblíbil a myslím, že Flanderse by rovněž dal levou zadní.

Když nad tím přemýšlím, tak je z čeho vybírat. Myslím si, že Zdeněk Štěpán asi opět neměl moc času na hledání záskoku, tak vybral OB, pro kterého to byla samozřejmě nabídka, která se neodmítá. Jak se říká: ,,I mistr tesař se někdy utne." - to jsem si už uvědomil při sledování pohádky Čarovný kamínek, kterou režíroval též pan Štěpán. Nejhorší byl Jiří Panzner dabující chlapce Dominika Budinského, to bylo otřesné.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
peno
Příspěvky: 245
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od peno »

Jack_6428 píše: 08 črc 2023 20:18 Vysílat x dílů naráz je v tv hlavně venku běžná praxe, dohání tím streaming. Jinak, u těch ostatních náhrad jde o to, že buď tam je nějaká podoba s původním českým hlasem nebo anglickým originálem nebo to má nějaké jiné kouzlo. Ani jedno u novýho Flanderse neslyším.
Dohánějí streaming? No, to zrovna u Simpsonů, kde jsou první díly této nové série, pravda, jen s titulky, ale přece, na Disney+ půl roku před odvysíláním na Primě, asi moc neobstojí. Kdyby skutečně chtěli konkurovat streamu, tak se naopak budou snažit to přinést na obrazovky co nejdřív po premiéře v USA, ideálně ještě dřív, než se to objeví na Disney+ (což ale nevím, jestli Prima může, protože přesné podmínky jejich smlouvy pochopitelně neznám). Mě naopak poslední dobou spíš připadá, že jim na Simpsonových už moc nezáleží. Už to zdaleka tolik nepromují jako dřív, o zákulisí dabingu už také neslyšíme, a celkově mi přijde, že i na ten dabing samotný jde méně peněz, což se projevuje hlavně na těch zmíněných vedlejších rolích. Snad se mýlím, ale mě připadá, že Prima už jen čeká, až jim smlouva na Simpsonovi skončí, aby se jich mohla zbavit :(
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 446
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

Já bych řekl že v tom bude asi jiný důvod, Prima má strach že kdyby to nestihli nadabovat tak rychle, a nedostali by to do televize, že by jim časem vypršely licenční práva, a přistáli by zpátky k Disneymu. :(
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od chrz »

"Běžná praxe" nikdy nebylo, že by to vystřileli naprosto všechno naráz. Některé řady uměli dávat po blocích několika dílů naráz a pak pauza, takže se "průběžně dohánělo", ale je fakt, že Disney+ může být nějaký důvod. Jestli čeští diváci neradi stahovali, ale s legálními otitulkovanými Simpsony se spokojí a český dabing už to nijak zvlášť nevytrhne, není to žádná "událost" na kterou by se čekalo a tak je možné to prostě odvysílat maratónem? Nebo to měl být nějaký dárek k vysvědčení? Najelo Prima Cool na takový binge režim i u jiných seriálů při premiéře? Je to servis divákovi, co se odnaučil týden čekat?
Tak jestli se to bude odvysílávat někdy v budoucnu rovnou až pro Disney+, tak nevím jak se bude postupovat. Jestli budou taky dabovat průběžně, na týdenní bázi, jestli dokážou sehnat dosavadní dabéry v takovém režimu, nebo to prostě pak už všechno oddabuje Tůma a třeba Mahdal, ti jsou k dispozici evidentně porád, pro reklamky rozhodně.
Akrej
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2015 13:43

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Akrej »

Já doufám, že dabing na Neda Flanderse byl jen záskok. Protože už všech postav se to vždy povedlo skvěle, ale tady je to prostě "nepanbičkařský" hlas :D
Odpovědět

Zpět na „Seriály“