Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
phandl
Příspěvky: 71
Registrován: 19 lis 2008 09:37
Bydliště: Plzeň

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od phandl »

Prima dnes rozeslala médiím tiskovou zprávu, kde potvrzuje, že Simpsonovi se opravdu přestěhují na Prima COOL.

Cituji: Animovaný seriál Simpsonovi, který tento rok oslaví dvacetileté výročí, koupila FTV Prima pro vysílání na svém kanále Prima COOL. Diváci se mohou těšit na kompletní řadu všech dílů Simpsonových, a to i těch, které ještě nebyly v České republice odvysílané. Prima COOL se tak stala domovskou televizní stanicí kultovních animovaných seriálů.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od bloom »

Tak pokud ten článek nelže, tak si začínám ještě více vážit Jiřího Lábuse... :-:
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od DAN K. »

Lidi prosim vas, snad uz jste nekdy v zivote videli jak vypada denik aha, pomer nepravdivych informaci v nem je asi tak 99 : 1 pravdive. Ze server digizone cituje aha je vic nez smutne, v kazdym pripade se to neda brat jako relevantni zdroj. jsem si jistej ze prima se bude snazit zachovat vsechny hlasy, to byli sami proti sobe, kdyby nastvali divaky novymi hlasy.
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Kubaz »

Já si myslím, že Prima si na svých seriálech dává opravdu záležet a osobně si myslím, že takový klenot jako jsou Simpsonovi si nenechá podělat. Vsadím se, že většina tvůrčího týmu dabingu zůstane stejná. A dabéři by přece takové práce jen tak nenechali...přece jen je to velká část jejich života a umělecké kariéry. Být vámi bych přestal zbytečně panikařit a kritizovat, neboť všechny informace o dabérech pocházejí z tak důvěryhodných zdrojů, jako třeba Aha! :D :D
Takže si počkejme na oficiální vyjádření TV Prima k dabingu.
Já tohle Primě přeju...za to jak se v poslední době stará o své věrné diváky si to zaslouží. Jen doufám, že bude probíhat spíše spolupráce s ČT, než jejich vzájemné soupeření.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od HonzaXXII »

DAN K. píše:Lidi prosim vas, snad uz jste nekdy v zivote videli jak vypada denik aha, pomer nepravdivych informaci v nem je asi tak 99 : 1 pravdive. Ze server digizone cituje aha je vic nez smutne, v kazdym pripade se to neda brat jako relevantni zdroj. jsem si jistej ze prima se bude snazit zachovat vsechny hlasy, to byli sami proti sobe, kdyby nastvali divaky novymi hlasy.
Já si taky nemyslím že to pošlou do Brna s hlavními hlasy Junák, Běhůnek, Slavíková, Musilová (nic proti nim) nebo dají Homera Tůmovi a Barta Teršovi (rovněž nic proti nim), ale "bude se snažit" nemusí znamenat "zachová". Někdo bude chtít víc peněz než mu budou chtít nabídnout - šmitec. Někdo nezvládne mnohem rychlejší dabing než na ČT - šmitec. Nikoho přímo nemyslím a nejsem si jistej že se to stane, ale zatím se moc přechodů seriálů z jedný TV na druhou neobešlo bez změny aspoň řady vedlejších hlasů.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
phandl
Příspěvky: 71
Registrován: 19 lis 2008 09:37
Bydliště: Plzeň

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od phandl »

Ještě jedna citace z primácké tiskové zprávy: V České republice si seriál získal velké množství fanoušků, často i díky nezaměnitelnému obsazení českého znění. „Víme dobře, že oblast dabingu je u diváků ostře sledovaná. Proto usilujeme o to, abychom i nadále zachovali zvláště u Simpsonů jeho vysokou kvalitu, na kterou jsou diváci již zvyklí,“ dodává vedoucí odd. dabingu a archivu FTV Prima Jaroslav Richtr.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Markus »

Božíčku, jak správně řekl Dan, celá takhle informace o nových hlasech pro hlavní postavy pochází z AHA a vy stejně budete furt dokola lamentovat. U tohohle si nikdo změnit obsazení nedovolí a tečka. To by jedině museli odmítnout dabéři a o tom také dost pochybuji. Takže to chce klid, nohy v teple a počkat na výsledek... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od chovanecm »

Co mě spíš v pondělí u reprízy na ČT1 zaujalo, že obraz (aspoň v klasické "SD" ČT1) nebyl 16:9*, ale byl ještě víc nahoře a dole oříznut. To bylo patrné zejména u závěrečných titulků, kde byl zkrátka kus useklý. Podle bratra, který se na Simpsonovi díval i den předtím, na ČT2 tento problém nebyl a Simpsonovi byly vysílány 16:9.

*Pro rejpaly: Obraz vysílán v 16:9 byl, ale oříznutý na výšku.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od chovanecm »

Jo, dnes jsem se na to díval v multiplexu O2. Kvalita taky dobrá, na ten animák ta bitrate stačí. Nějak jsem ani nezaregistroval potřebu odstraňovat prokládání, na rozdíl od toho, co běželo po skončení Simpsonů. Chvíli jsem si říkal, jestli náhodou nevysílali progresivně, ale moc se mi tomu věřit nechce.
Snad jen zajímavost na konec: Když pan Velda dočetl závěrečné titulky, zvuk se naráz zesílil a řekl bych, že titulky již nebyly na obrazovce tak ostré. Že by přepnutí na SD verzi? Kdo ví...
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Petr Novak »

Ale no tak, já myslím, že bylo od začátku jasné, že něco takového jako předabovat Simpsonovi si prostě Prima nedovolí.
I když bych se na Primu nezlobil, kdyby opravili pár starých chyb, jako je třeba ten špatně pojmenovaný Levák Bob. Tím nemyslím kompletní předabovávku, jenom předabování těch "vadných" dialogů. Ostatně, tak to už Prima udělala u Pokémonů, kdy opravili česká jména měst, používaná u několika prvních dílů 10. série, na anglická, která se používají v tom dabingu dál. Škoda jen, když už se do toho pouštěli, že v tom dabingu neopravili jiné, mnohem závažnější chyby. Ale chápu, Pokémon je jenom dětský animák a jako takový si bohužel kvalitní dabing nezaslouží. Ještě že Simpsonovi jsou z trochu jiné kategorie
Odpovědět

Zpět na „Seriály“