Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
UeuAm
Příspěvky: 14
Registrován: 01 črc 2023 19:26

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od UeuAm »

Mohlo by se zde navrhnout, jak bude nahrazen bohužel již zesnulý pan Slepička. Na postavu Chalmerse by se mi líbil pan Jaroslav Vlach, který jej již daboval a téměř jsem nepotřehl změnu (kdybych neznal DF, tak bych o té změně ani nevěděl). Hodil by se i Horatia McCallistera, pokud ještě v Simpsonech účinkuje. Do role inspektora Chalmerse bych si ještě uměl představit pana Táborského.
Co se týče postavy starosty Quimbyho, tam je to těžší. Uměl bych si tam představit pana Študenta kdyby se dokázal dobře nastylizovat, ale myslím, že bych přežil i Pavla Šroma nebo Martina Zahálku. V Griffinových starostu daboval pan Pospíchal, ale zde si myslím, že by to nebylo úplně dobré spojení vzhledem k věku pana Pospíchala a tím, že mu hlas již stárne.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od cenda »

Myslím, že všechny ty postavy jsou natolik vedlejší, že si je spíš rozeberou stávající dabéři.

Co se ještě týče pana Havla, tak podle nedávného rozhovoru v Blesku, s jeho spolužákem, hercem Karlem Háblem, pan Havel odešel do domova seniorů a s hraním i dabováním skončil.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9281
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od filip »

Je to tak, pan Havel se k roli nevrátí, to je již definitivní.
Co se týče náhrady za p. Slepičku apod...typy jsou tu dobré, ale vesměs se tu navrhují lidé skoro 70+, nebo lidi co už nedabují, nebo co už dabing moc nedávají.
Ten seriál asi nějakou dobu ještě poběží, myslím, že by bylo lepší najít náhrady v dabérech třeba 50+, jako je pan Zahálka apod...
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Michal Jaroš
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2020 16:07
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Michal Jaroš »

Pokud je pravdou, že se pan Havel k roli Flanderse již nevrátí, tak doufám, že pan Štěpán vezme názory diváků v potaz a pro Flanderse najde někoho kvalitnějšího. Brzobohatý je pro tuto postavu celkem úlet.
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 446
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

Nebo prý nejhorší to bude dabovat Zdeněk Štěpán.
UeuAm
Příspěvky: 14
Registrován: 01 črc 2023 19:26

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od UeuAm »

Osobně mám samozřejmě obrovskou úctu k panu Štěpánovi a jeho projektech. To, jak skvěle na počátku a postupně dokázal obsazovat dabéry do nových rolí, je pozoruhodné. Samozřejmě asi nikdo v 90. letech neočekával, že ještě v roce 2023 se bude řešit dabing dalších sérií. Bohužel čas nezastavíme, například výborný pan Kalva se již dnes na doktora Dlahu taky úplně nehodí (už to není ten hluboký hlas se specifickým úsměvem), i tam si myslím, že je možné přeobsazení v další sérii/sériích např. panem Stachem, který by to zvládnul.
Ohledně počtu dabérů si myslím, že to asi záleží na financích. Možná kdyby začal dabing dělat Disney například ve studiu Virtual, tak by se k projektu dostalo více lidí...
Každopádně kdyby přišel aspoň pan Vlach nebo pár dalších dabérů (věkově kolem 50, aby to nerušilo jako v případě Flanderse), byl bych nadšený.
peno
Příspěvky: 245
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od peno »

No, nevím, jestli by to u Disneye dopadlo o tolik lépe. On i Disney umí udělat naprosté šílenosti o pár dabérech. Podívejte se například na Pyžamasky, resp. hlavně její 1. sérii, kde Josef Carda mluvil všechny dospělé mužské role. A znělo to opravdu tak příšerně, jak si myslíte. A to říkám při vší mé úctě k panu Cardovi. Takže pozor na to, co si přejete.
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 446
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

Městečku South Park dabuje taky dost postav.
Olda808
Příspěvky: 1039
Registrován: 19 srp 2009 23:08

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Olda808 »

Když se tu řeší ty změny a výměny, tak všechny chápu (úmrtí, stáří), ale v jedné nemám jasno. Možná to tu už někdy bylo řečeno, ale nějak jsem to nepostřehl. Proč už Miroslav Saic nedělá Barneyho, když je jinde v dabingu dál činný?
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od KOMZA »

Mě tahle otázka vždy ještě více zajímala v souvislosti s Tomášem Borůvkou – proč ten se najednou z obsazení vytratil? Vím, že tu před lety tato otázka také padla, ale už si nevybavuji, že by někdy došlo na odpověď. Toho jsem v těch posledních sériích, které jsem ještě sledovala, opravdu hodně postrádala...
Odpovědět

Zpět na „Seriály“