Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2613
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pan X »

A ví někdo, jestli se jedná o trvalou náhradu a nebo to je jenom pro tuto sérii?
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 446
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

Pokud ne, tak bych měl lepší volbu pro změnu hlasu, kteří dokážou dobře měnit hlasy, Jan Maxián a nebo Michal Michálek. :D
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Eleanor »

Přesně. Ten dabing Flanderse je příšernej! Dokonce jsem nechápala, že se o tom nezmínil nikdo u dílu Springfieldští svatí (s34e13) na ČSFD. Všichni ostatní "náhradní dabéři" se na své role hodí, ale ten Brzobohatý zní jako dvacetiletej floutek, co se snaží dabovat šedesátiletého. Navíc jeho hlas není ani trochu výrazný a ani trochu legrační, jak tomu bylo u pana Havla. Tady by to chtělo určitě Brzobohatého vyměnit.
Michal Jaroš
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2020 16:07
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Michal Jaroš »

Abych pravdu řekl, také jsem byl překvapen, že se vůbec nikde nikdo nezmínil, proč byla postava Neda Flanderse přeobsazena nevýrazným Brzobohatým. Třeba Prima každou chvíli sdílí nějaké články ze světa filmů, ale o tomhle nenapíšou ani čárku. Vždyť pan Havel daboval Flanderse bez přestání už od první série.
Jako četl jsem tady (viewtopic.php?t=17249) komentář, že by v tom mohl být špatný zdravotní stav pana Havla. Ovšem když jsem se tuto informaci snažil ověřit, nic mi to nenašlo. Nevím, zda jde o fanouškovskou konspiraci nebo jestli je to pravda.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pálkman »

Eleanor píše: 03 črc 2023 13:00 Přesně. Ten dabing Flanderse je příšernej! Dokonce jsem nechápala, že se o tom nezmínil nikdo u dílu Springfieldští svatí (s34e13) na ČSFD. Všichni ostatní "náhradní dabéři" se na své role hodí, ale ten Brzobohatý zní jako dvacetiletej floutek, co se snaží dabovat šedesátiletého. Navíc jeho hlas není ani trochu výrazný a ani trochu legrační, jak tomu bylo u pana Havla. Tady by to chtělo určitě Brzobohatého vyměnit.
Mně to teda příšerně neznělo, je to především ohromný nezvyk. Panu režisérovi vůbec nezávidím, že musí řešit náhradu za skvělého pana Havla, který má tak originální hlas, že je prakticky nemožné ho někým jiným nahradit a nenaštvat přitom diváky. Ale souhlasím, že Ned Flanders zněl nepřirozeně mladě. Jenže kdo by byl vhodnější? Napadl mě Jiří Langmajer, ten ale také nemá hlas moc ,,legrační", narozdíl od Josefa Cardy, který by možná mohl být nejlepší náhradou, pokud by Neda odlišil např. ,,nosovým" hlasem. Nejsem si však jistý, zda by byl výrazně vhodnější než Ondřej Brzobohatý (i kvůli Lennymu).
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Maximas
Příspěvky: 53
Registrován: 19 pro 2016 21:58

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Maximas »

Simpsonovi už posledních pár let nijak zvlášť nesleduji, seriál se z mého pohledu zhoršil nejen v kvalitě obsahu, tak i bohužel dabingu. A obsazení Ondřeje Brzobohatého je dalším hřebíčkem do rakve, kdysi jednoho z nejlépe česky namluvených seriálů. Čas nezastavíme, naši milovaní bardi dabingu odcházejí, ale víme, že má pan Štěpán velmi dobré ucho. Již několikrát dokázal, že si s nahrazením dabéra dokáže poradit víc než dobře. V poslední době například s obsazením pana Knota či Stacha. Na druhé straně tu máme ale třeba situaci s panem Vlasákem, který mi prostě k panu Burnsovi nesedí. Další kámen úrazu vidím v tom, že nastal i úbytek dabérů. Když si teď pustíme novější epizodu, na každé druhé postavě slyšíme pana Tůmu nebo Medunu. To trochu odbočuji od aktuálního tématu, ale musel jsem aspoň v krátkosti vypsat svůj smutný pohled na věc.
Ondřej Brzobohatý je z mého pohledu zkrátka jeden z největších failů, kterého jsme za těch 30 let dabingu Simpsonů dočkali. A to vůbec nic proti Ondřejovi, kterého v dabingu slyším často velmi rád. Jen je zde prostě nevhodně obsazen na postavě. Je fakt, že hlas pana Havla je velmi specifický, a najít náhradu, která by se jeho projevu byť přiblížila, je fakticky nadlidský úkol. Neříkejte mi ale, že by se nenašel nikdo vhodnější. Napadají mě třeba páni Cigánek či Zahálka. Celkem si je tam umím představit a alespoň se přibližně shodují s věkem šedesátníka Neda.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pálkman »

Maximas píše: 04 črc 2023 21:59Napadají mě třeba páni Cigánek či Zahálka. Celkem si je tam umím představit a alespoň se přibližně shodují s věkem šedesátníka Neda.
Já si je tam taky dokážu představit a byla by to katastrofa, ti by Neda úplně "zabili". To radši Ondřeje B.. To už by Neda mohl dabovat každý kolem šedesátky. Navíc Ned nemá mít hlas šedesátníka, ale maximálně padesátníka, protože vypadá na přibližně 40 let (plus, mínus) a to že je mu 60 v jedné epizodě neznamená, že to platí pro celý seriál. Ned zkrátka musí mít vysoký hlas podobného typu jako Josef Carda kterému však za pár let bude taky 70, což by mohl být problém do budoucna.

Ještě by za zvážení možná stáli Petr Čtvrtníček, Luděk Čtvrtlík - pakliže by takovou roli přijal, tak by musel "zvýšit" hlas, což je docela námaha na hlasivky a nemuselo by to znít přirozeně o což také hodně jde. Např. Šáša Krusty v podání Stanislava Lehkého nezní vůbec přirozeně, takže jsem si na něj nedokázal dosud zvyknout.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 446
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

A jak by to vypadalo kdyby ho daboval Vladimír Kratina který je o 11 let starší? ale když slyším jeho hlas nezní jako šedesátník, působí na mě tak když začal dabovat nicka furyho v Marvelovkách. :-?

Možná bych našel nejlepší variantu, nesměl by špatně na něm Ondřej Sokol ? také by byla výhoda že je to i do budoucna pro další série, pokud by se nezlepšil stav Jiřího Havla.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pálkman »

Vladimír Kratina by se nehodil a Ondřej Sokol asi trochu ano, ale težko říct.. Každopádně doufám (jako určitě všichni ostatní), že se Jiří Havel v další sérii k Nedovi vrátí.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Jack_6428 »

Podíval jsem se na to, i když nestíhám sledovat nic, a...
a) Ondřeje bych nepoznal
b) zní to divně
c) určitě slabší projev než původní český dabér nebo anglický originál

Připomíná mi to hlas jedné z epizodních postav. Ondřej by byl skvělý Artie Ziff nebo Milhouse. Ale Flanders fakt není. Většina recastingů v seriálu se povedla, v rámci nabídky trhu, ale tady poprvý to je hlasově vedle.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“