Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvekod KOMZA » 28 led 2018 19:23

Vidím to podobně. A v takovém případě mi přijde i zbytečné řešit nahrazení Tůmy na Barneym někým jiným, to se už prostě dokodrcá ke konci. Osobně jsem si myslela, že to Simpsonovi utnou na 30. sérii, aby měli hezké číslo, přece jen na tři desítky se kouká líp, ale dočetla jsem se o tom, že Al Jean naznačoval něco i o 31. sérii. Trochu mě to děsí, seriál mi už od 27. neposkytuje moc zábavy, nepřichází s ničím novým, spíš jen recykluje, a tak si říkám, kam to chtějí až dotáhnout... Ale to už je víc mimo téma a diskuzi o dabingu. Myslím, že i kdyby to nakonec mělo Disney, asi by se v obsazení už nehrabali, snad.
KOMZA

Příspěvekod Jack_6428 » 28 led 2018 20:26

Vidíš, na to jsem zapomněl. Co jsem si zjistil, bude sérií nakonec 33 nebo 34. Plus se uvažuje potom buď o filmu anebo pokračování seriálu ještě jinou formou - skrze zábavní parky, web epizody a hry. Jinými slovy Simpsonovi po skončení seriálu jako takového neskončí. Sice se stáhnou z obrazovek, ale budou žít dál úměrně poptávce a době. Otázkou je, kolik z těch věcí "po" obdrží lokalizaci. Ale to je budoucnost ještě několik let vzdálená. Nicméně, proč to výhledově nezmínit. Zas takový off-topic, stejně jako případné převzetí Disney, to není.
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod David1995Gilik » 29 led 2018 23:10

Děkuji za velmi zajímavé a obsáhlé odpovědi. A školníka a hlavně tlustýho tonyho jsem měl nejradši když už jsem si zvykl (Trochu) na dabing lízy.....
David1995Gilik

Příspěvekod Petr Novak » 30 led 2018 09:14

Protože součástí prodeje má být i Sky a britská média Ruperta Murdocha, tak se k tomu, myslím, budou vyjadřovat i evropské a britské úřady. To jen tak na doplnění ;)
Petr Novak

Příspěvekod FragMan » 30 led 2018 13:54

Jak teď běží Simpsonovi zase od začátku na Coolu, občas se na nějaký díl podívám, a docela mě zarazila zvuková kvalita některých (ne všech!) epizod. Vím, že dabingy prvních sérií jsou ze začátku 90. let, ale nechtělo se mi věřit, že by zrovna ČT vyprodukovala něco tak zahuhlaného. Příklad - S03E04 - Bart vrahem. Zvuk je místy fakt příšerný, opravdu se to neposlouchá dobře. Přitom když jsem si sehnal staré nahrávky z ČT, je tam zvuk naprosto v pořádku, čistý.

Docela by mě zajímalo, kde se stala chyba. Celkem nerad si takhle stěžuji, ale je dost škoda, že seriál s tak povedeným dabingem má v televizním vysílání zbytečně nekvalitní zvuk.

Pro srovnání krátké porovnání nahrávky z Primy Cool a z ČT (první je Prima, pak ČT): https://www.uloz.to/!IKr9kCLnMKLX/simps ... l-a-ct-wav
FragMan

Příspěvekod David1995Gilik » 30 led 2018 21:07

a byl čas někdy na digitální úpravu ? Myslím celého českého znění? máš pravdu je to podivné.
David1995Gilik

Příspěvekod Janek3b » 30 led 2018 21:58

Zajímavé, nemůže být horší zvuková kvalita daná zkopírováním z analogu na digitál nebo zpomalením při synchronizaci s novou kopií? Při nedávném opakování první série jsem si všiml ještě jednoho nedostatku, zvuk nebyl přenasazen zrovna nejlépe a na konci se obraz se zvukem mírně rozcházel. Ve druhé sérii jsem již tento problém nezaznamenal.
Janek3b

Příspěvekod FragMan » 31 led 2018 14:23

Verze z Primy v HD i z ČT v SD mají stejnou délku, neliší rychlostí.
FragMan

Příspěvekod Jelimán » 15 úno 2018 11:50

V díle z 29.série s názvem ,,Pískaná´´ se v jedné scéně vyskytoval Tlustý Tony a Kent Brockman zároveň. Oba je dabuje Jaromír Meduna, který se tam tím pádem bavil sám se sebou. :D Oba je dabuje dobře a nepopírám, že pan Hesss již ze zdravotních důvodů dabovat nemůže a má právo na odpočinek. Jenom si prostě musím rýpnout a podotknout, že takovéhle kuriozity kazí samotnou dobrou pověst o českém dabingu Simpsnových. Doby 90.let, kdy se v dabinzích hádal dabér sám se sebou máme snad už za sebou. :)
Jelimán

Příspěvekod bloom » 15 úno 2018 21:44

Mně osobně přijdou ty stížnosti na předávání rolí někomu, kdo už nějakou roli v tomhle seriálu má, trochu úsměvné, protože v originále dabuje ty opakující se postavy v podstatě deset lidí a dialog více postav jednoho dabéra je standardní záležitost každé epizody.
bloom

PředchozíDalší

Zpět na Seriály