Naruto / Naruto

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

desabrion
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě 2016 17:32

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od desabrion »

Nic ve zlym , český dabing u Naruta stojí za houby, nechci tím nikoho urazit ale než na Naruta koukat v českém znění raději si pustím Evu a Vaška !! Podle mě je výběr dabérů jeden velký omyl. tímhle výběrem jste celé anime pokazily. Když už musíte mít český dabing tak at se barva hlasu a hlavně projevy podobají originálu z japonštiny.. Nepopírám velké zklamání z češtiny , a nejen já , ale i mnoho fanoušků tohoto anime . Zde vámi vypsaný seznam opravdu dobrých herců , kteří propůjčili hlasy tomuto anime , dle mého názoru je velký omyl těch kteří vybírali dabery. Tohle se vám nepovedlo ani trochu .
Taderst
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2011 17:35

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od Taderst »

Zdravím vás všechny.

Je to už dávno, ale kdysi, zhruba před cca 10 - 12ti lety vysílali na Jetixu první série Naruta v českém dabingu.
Bylo tehdy nadabování pouze 5 sérií, ostatní 4 ze starého naruta jsou ponechány v originálu.

Vím, že stejně tak vysílali český dabing i na animaxu, ale s jinou verzí, přičemž hlavní roli si v ní vzal Filip Švarc.
Mám takový dojem, že dabing u Naruta skončil na animaxu podobně, jako na Jetixu, tzv. že zpracovali nějak 4 až 5 sériií a zbytek nic.


Jenomže, teď, po těch deseti letech jsem našel tento díl v českém dabingu, ve znění Filipa Švarce, díl je 155tý, což bude asi 7má série. Chci se zeptat, jestli nemáte někdo nějaké bližší informace? Protože mi to příde dost zvláštní.

Díl je zde: https://prehrajto.cz/naruto-155-cz-dabing/58cd1b82b98db
maty93
Příspěvky: 192
Registrován: 21 úno 2012 15:07

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od maty93 »

Na Jetixu běželo 104 dílů (resp. 103, protože přeskočili rekapitulační epizodu 26).

Animax odvysílal seriál komplet, dabing byl tuším do dílu 156, zbytek japonsky. Kupovali to tehdy v balících po +- 52 dílech na rok a ten konec časově vyšel už do období, kdy stanice v rámci úspor plošně přešla na titulky.
Shikoto
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2018 22:15

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od Shikoto »

Ten dabing nebyl podle mého nejlepší ale ani nejhorší, ale chtěl bych říct že jsem viděl Naruta a Shippuuden dokonce s titulkami, ale přeju si aby celkově byl cz dabing ve víc anime a aby to bylo trochu více kvalitní a dali si záležet myslím si že kdyby znovu přeložili Naruta tak by to bylo lepší a třeba to vysílali na ČT :D/art kolem 8 hodiny vždycky.... ale to je asi jenom moje touha no. je možné nějak zkusit napsat jim nebo něco takového? PS: Myslím že by to mělo velkou sledovanost.
bojka135
Příspěvky: 1
Registrován: 05 dub 2019 14:34

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od bojka135 »

chtěl bych se zeptat jestli jěšte vubec bude někdy cz dabing do dalšich dilu naruta
bondicek98
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2018 17:51

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od bondicek98 »

No řekl bych že ČT nebo ostatní stanice Naruta vysílat rozhodně nebudou, protože kašlou na starší děti (věk 13-16) proto budou furt dokola vysílat seriály pro mrňata např: Sofie První, Phineas a Ferb atd... Ale šance je u streamovacích služeb jako např Hbo Max který má sekci Crunchyroll.
peno
Příspěvky: 245
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od peno »

Bohužel, ta sekce Crunchyroll z HBO Max brzy zmizí, pokud už nezmizela. Crunchyroll totiž, vlastně před pár dny, definitivně odkoupilo Sony, což je velká škoda, nejen proto, že jsme tak přišli o možnost integrace těchto platforem (což mimochodem Warner plánoval, když CR před lety kupoval), ale i proto, že Sony získá na západním trhu ve streamování anime výrazný monopol, což není nikdy dobré pro diváka. I z tohoto důvodu bych bohužel na Naruta na HBO platformách zapomněl. Na druhou stranu, kdo ví, třeba Sony oživí Animax, teď když se k těm všem anime takto dostalo. No co, snít snad můžu, ne? :lol:
bondicek98
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2018 17:51

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od bondicek98 »

Aha tak to jsem nevěděl, škoda no, ale mám pravdu s tím Animaxem ale spíš bych to viděl na streamovací službu Crunchyroll protože televizní kanály už nikdo moc nesleduje
peno
Příspěvky: 245
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od peno »

No, kdo ví. Na CR jsou občas zajímavé věci, třeba německý dabing Detektiva Conana (byť blokovaný pouze pro německy mluvící země). Třeba by tam mohlo Sony hodit svůj dabing Conana z Animaxu, byť to také nebyl žádný zázrak. Uvidíme, co Sony s CR plánuje.
bondicek98
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2018 17:51

Re: Naruto / Naruto

Příspěvek od bondicek98 »

Díky dabingu Animaxu v ČR si více lidí začalo myslíte že dabing v anime je ohavnost což je mi hrozně líto protože spousta lidí v ČR anime nesleduje kvůli absenci dabingu. Jinak dabingy Naruta nebo Bleache by si zasloužili nový dabing protože to co jsem slyšel u Naruta je katastrofa. V jednom díle jednu postavu dabují klidně 3 dabéři a celkově se furt přeobsazuje. Brzy sem vypíši kompletní seznam postav kdo co v jakém díle daboval.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“