Profesionálové / The Professionals

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
urby
Příspěvky: 671
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od urby »

1.DABING

Prozrazená mise
Doplnění:
Jan Řeřicha - Frederick Warder (Smith), Jan Sedliský - Nicholas Amer (Khadi).

Krátké zásnuby
Doplnění:
Miroslav Saic (hlas z vysílačky).
sud
Příspěvky: 801
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od sud »

PROZRAZENÁ MISE/BEZ ŠANCE NA ÚSPĚCH

dabing Nova - doplnění:
Miloslav Študent - Nadim Sawalha (Doad), Ivan Richter - Nicholas Amer (Khadi), Ivan Jurka - Frederick Warder (Smith), Radovan Vaculík - Nayef Rashed (Hassam Alousha)

Tady jsou oba dabingy docela vyrovnané, všechny hlasy sedí v obou verzích. ČST má možná o něco lepšího Soukupa a úpravu dialogů. Jinak je docela zajímavé obsazení pana Holého v obou dabingových verzích na stejnou postavu. V původním dabingu jsem žádnou cenzuru ani střih nezaznamenal.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
urby
Příspěvky: 671
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od urby »

1.DABING

Spojka z Hongkongu
Doplnění:
Daniel Rous - Richard Rees (Johnny Chong), Ladislav Krečmer - Vincent Wong (únosce).

Ztráta paměti
Oprava:
Zdeněk Jelínek - Louis Mahoney (lékař).

Doplnění:
Jiří Prager - Kevin Quarmby (policista Fenton), Karel Houska - Derek Ensor (bankovní manažer), Zbyšek Olšovský (zmrzlinář), Ladislav Krečmer (muž v buřince), Milan Mach (hlas z vysílačky) + (zprávy v rádiu).
sud
Příspěvky: 801
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od sud »

KRÁTKÉ ZÁSNUBY/PODEZŘENÍ

dabing Nova - doplnění:
Slávek Bouchner - William Russell (Holly), Pavel Chalupa - Ray Ashcroft (Turner), Daniel Margolius - Cristopher Guard (Tony), Stanislav Lehký - Peter Godfrey (vikář), Jan Hanžlík - Philip Anthony (komorník), Sylva Sequensová (sekretářka), Josef Nedorost (černoch)

Tentokrát jsem na vahách, zda je lepší ČST či Nova, hlavně díky dabérkám Ann. Zatímco v podání Dany Syslové působí jako zralá femme fatale, Lucie Zedníčková jí zase propůjčila více něhy. Obě polohy se mi líbí, i když na mě jedna a tatáž postava působí úplně jinak. :-? Ostatní postavy nemají moc prostoru (i když Trávníček v malé roli zaujal přeci jen víc). Dialogy bych viděl nastejno, možná na ČST dostali větší péči. P.S.: Na ČST necenzurované a kompletní.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
urby
Příspěvky: 671
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od urby »

1.DABING

Nebezpečné sporty
U Ivo Gübela a Milana Neděly jsou v titulcích ČST chybně přiřazení herci. Při doplňování do hlavního příspěvku si zřejmě někdo všiml, že nesedí spojení herec - postava a přiřadil k nim podle původních titulků správná jména, jenže tím bylo "dílo zkázy" dokonáno. Předtím aspoň podle ČST seděly názvy postav.
Ruby Wax (Lonnie) je Anitina spolužačka z univerzity, jejíž dabérku jsem nepoznal, i když hlas je mi velmi povědomý.
Stephen Bent (Norman) je kulhavý blonďák, majitel auta, z něhož je zastřelen Francisco Cabrero. V dabingu neřekne jediné slovo. Jen co se objeví, nasedne do auta a na prvním semaforu dostane kulku do hlavy.

Oprava:
Ivo Gübel - Harry Towb (překupník Harry Spence), Milan Neděla - Mike Savage (automechanik).

A nikoli Ivan, ale Igor Smržík - Oliver Smith (zabiják).

Doplnění:
Jana Švandová - Elizabeth Spender (agentka Helen Tippettová), Zdeněk Jelínek - Terry Yorke (klubový manažer) + (policista), Radan Rusev (agent 1-0-4), Jiří Zavřel (agent 9-4), Milan Mach (zprávy v rádiu).

Objednávka na smrt
Doplnění:
Jan Sedliský - Raymond Brody (hotelový recepční), Milan Mach - Len Howe (hotelový portýr), Jan Kotva a Miroslav Saic (hlasy leteckých techniků na kazetě), Zdeněk Jelínek (muž na ulici), Jiří Zavřel (hlas z vysílačky).
sud
Příspěvky: 801
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od sud »

ZTRÁTA PAMĚTI

dabing Nova - doplnění:
Ivan Jiřík - Kevin Quarmby (policista Fenton), Ivan Vyskočil - Sylvester Morand (Parker) + (policejní doktor), Jiří Ptáčník (pilot helikoptéry)

V tomto případě mám o něco radši dabing Novy, především díky výborné Veronice Žilkové. Milena Steinmasslová byla rovněž dobrá, nepropůjčila jí však tolik něhy a sex appealu. Navíc podoba herečky s VŽ je nepřehlédnutelná. Pavel Šrom mi na Bena Crosse rovněž sedí o trochu víc, než Jiří Štěpnička. Co se týče Murphyho a souboje Mrkvička/Dlouhý - to vidím nerozhodně, oba velmi dobří. Na ČST nejspíš rovněž necenzurované a kompletní.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
sud
Příspěvky: 801
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od sud »

OBJEDNÁVKA NA SMRT/TAJNÝ FOND

dabing Nova - doplnění:
Jan Hanžlík - David Swift (sir Kenneth), Josef Nedorost - Timothy Carlton (Seymour), Lucie Zedníčková - Victoria Burgoyne (kráska v hotelu), Pavel Chalupa a Jan Kravka ml. - Mario Renzullo a Ricky Wales (chuligáni)

Zde je u mě jasný vítěz ČST dabing. Má lepší hlášky (Pepa Pečenka mě vždycky dostane :-)) a především obsazení hlavního záporáka. Jiří Krampol jej sice trochu ostaršil, v jeho podání však zní Van Nikirk jako opravdový zabiják a nebezpečný týpek, na rozdíl od příliš chlapecky znějícího Ondřeje Vetchého. Taktéž obsazení ostatních rolí se mi pasovalo víc (Pípal, Konvalinková), možná bych Přeučila upřednostnil před Brouskem, ale je to spíš plichta. Výraznější střihy jsem nezaznamenal, drobná cenzura v překladu (vypuštěna zmínka o Angole, Churchillovi či Trumanovi).
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
sud
Příspěvky: 801
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od sud »

TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
sud
Příspěvky: 801
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od sud »

PŘEPADENÍ

doplnění:
Petr Svoboda - Denis Lill (Merhart), Karel Chromík - Dave King (Harry), Simona Stašová - Jill Baker (Amanda), Jitka Sedláčková - Rachel Davies (Deborah), Radan Rusev - Richard Murdoch (sir Alan), Otakar Brousek ml. - Mark Eden (Ross), Lucie Svobodová - Jill Dixon (Amandina matka), Petr Pospíchal - Robert Rietty (velvyslanec), Zdeněk Hess - Stephen Yardley (Swetman) + Michael Worsley (agent), Ivan Jurka - Patrick Durkin (Wally) + Anthony Douse (Dusty) + (agent), Miloslav Študent - Nicholas Donelly (inspektor) + James Snell (zabiják), Josef Carda - Lloyd McGuire (seržant) + (hlasy ve vysílačce)

P.S.: V této epizodě se objeví i Steve Alder (Murphy), nepromluví však jediné slovo.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
urby
Příspěvky: 671
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvek od urby »

DABING ČST

Liščí doupě na střeše
Jan Řeřicha mimo již uvedeného také - Peter Joyce (agent Bud).

Doplnění:
Milan Riehs - Richard Simpson (lékař), Ladislav Krečmer (George), Jan Kotva (agent "Vážka"), Zbyšek Olšovský (policista), Jan Rosák (zprávy v rádiu).

Operace Susie
Doplnění:
Bohuslav Kalva - Andrew MacLachlan (Powell), Vladimír Salač - Jim Wiggins (Dr. Roberts), Zdeněk Jelínek (policista), Jiří Kvasnička (muž sledující Doylea a Bodieho).

A měl by být smazán Aleš Procházka. Colm Daly (student) rozhodně není on.

Tajemný hlas
Doplnění:
Miloš Hlavica - Iain Blair (seržant Watson), Jan Pohan - Rex Robinson (komisař), Milan Mach - Vass Anderson (lékař), Miloš Vávra - Simon Templeman (Neville Grant), Zdeněk Jelínek - Barrie Cookson (Mason), Bohuslav Kalva (policista za přepážkou), Jaroslav Horák (hlas z vysílačky) + (agent u radaru).
Odpovědět

Zpět na „Seriály“