Profesionálové / The Professionals

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Profesionálové / The Professionals

Příspěvekod HonzaXXII » 22 bře 2010 20:29

Tak jsem zkouknul díl "Když přestala vedra / Když se ochladí" v dabingu ČST a moje pocity jsou rozporuplný. Martin Štěpánek na Doyla rozhodně nebyl špatnej, ale zněl dost monotónně, třeba scéna pronásledování Haydona - jako by to četl, zatímco Karel Heřmánek na Nově opravdu zněl jako když mu odpráskli parťáka a má sto chutí vraha zabít. Stejně tak Martin Růžek jako Haydon - můžete mě třeba ukamenovat, ale nic nezměníte na tom že Miroslav Saic na Nově předvedl lepší výkon. Pan Adamíra - to je spíš hodnocení celýho dabingu ,ale až na pár čestných výjimek mi taky přišel monotónní a míň rázný než pan Brousek, což na Cowleyho moc nesedí, ale tady je to skoro jedno, protože tady hraje Cowley s výjimkou závěru druhé housle a tak žádný negativa nevidím. Petr Oliva - zbytečný mluvit, prostě dokonalost sama na ČST i na Nově. U té holky vidím duel Soňa Dvořáková vs Kateřina Březinová tak nastejno, obě byly dobrý. Stejně tak Scott - Haničinec i Kvasnička jsou stejně dobří, víc než dobří. Co se týče hlášek taky tak půl na půl, ale na ČST mě dostala ta hláška v rozhovoru Doyla s Haydonem: "Myslím že jim můžu říct aby ten klíč rovnou zahodili."
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Historik » 27 srp 2010 20:57

Budy, jelikož jde o poměrně významný seriál, nebyl bys ochoten to přepracovat po vzoru seriálů s uzavřenými epizodami, např. Místo činu? Licence2kill už dodal tří díly, já mohu dodat všechny ostatní 1.dabingy. Zpracovat detailně 2.dabingy by bylo pracné, ale možné, jelikož jsou dostupné, možná kromě těch pár ztracených v ČNTS. Epizody by byly chronologicky jak vznikly podle IMDB a každá by měla 1-3 dabingy. Jsem schopen navrhnout začátek topicu, ale pak už bych Ti do toho neševcoval, 1.dabingy bych dodal jako subdodávku.
Historik

Příspěvekod HonzaXXII » 28 srp 2010 13:14

Nic proti tomu, na jednu stranu by to bylo určitě zajímavé to zpřehlednit, ale přece jen se nejedná o až tak "TV filmově" uzavřené díly jako u Columba nebo u Místa činu. Ale pokud vedení fóra nebude proti, mně to nevadí a rád pomůžu s doplňováním aspoň toho co si pamatuju ze ztracených ČNTS dílů.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Budy » 29 srp 2010 19:40

Ok, zítra na to mrknu.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Re: Profesionálové

Příspěvekod Historik » 30 srp 2010 23:06

Pamatuju si na dvě uvedení "problémové" epizody Když přestala vedra. 22.8.1981 to normálně běželo se jménem Martina Štěpánka v titulcích, při repríze 9.6.1983 bylo jeho jméno vystřiženo, ale dabing byl stejný.
Historik

Příspěvekod Historik » 30 srp 2010 23:12

NOVÝ TOPIC BYCH NAVRHOVAL TAKTO: viz výše
Historik

Re: Profesionálové

Příspěvekod Lukiz » 30 srp 2010 23:22

Historik píše:Pamatuju si na dvě uvedení "problémové" epizody Když přestala vedra. 22.8.1981 to normálně běželo se jménem Martina Štěpánka v titulcích, při repríze 9.6.1983 bylo jeho jméno vystřiženo, ale dabing byl stejný.

Jo, to už mě tu někdo upozornil, že k žádnému předabování nedošlo. Každopádně za něco se tenkrát omlouvali, zřejmě tedy, že tam právě v těch titulcích není uveden.
Lukiz

Příspěvekod HonzaXXII » 31 srp 2010 09:22

Historik: To by šlo, jen v případě samostatných epizod by samozřejmě měly být díly seřazeny podle originálního pořadí, ne tak jak je dabovala Československá televize.

HonzaXXII

Příspěvekod Opsha » 31 srp 2010 09:44

Mimochodem, opravdu se při žádném vysílání ČST verzi Člena klanu neobjevil pan Miller? Protože (v mé nahrávce z posledního uvedení v ČT) tam je ten střih tak blbý, skoro uprostřed věty, že to působí jako vystřižené dodatečně, až po dodabování.
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Opsha

Příspěvekod HonzaXXII » 31 srp 2010 10:34

To by mě taky zajímalo. Ty 2 scény na závěr kde sundají kápě těm vrahounům, a ukáže se že ta "bílá chátra/bílý odpad" jsou vlastně černoši, a pak odhalení pana Millera, ty scény když tam nejsou, tak to úplně mění pointu toho dílu. Je to střižený přesně, takže to těžko může být kiks. Ale i ty úvodní titulky vypadají divně. Vždycky tam píšou deset rolí, a nakonec "...a další", a tady nic, tady to končí "Hulton - Edward Judd...Vilém Besser", a najednou po skončení znělky hned přestřih na Cowleyho jak říká"Tohle svinstvo nemám rád." A přitom je chvilku jasně ten obraz v té znělce pozastaven, jako by tam chtěli následně dodat ještě něco (což taky v jiných dílech v případě že to pozastavili vždycky udělali). Sám si lámu hlavu, jestli to opravdu vystříhali už za soudruhů, nebo až dodatečně ČT, nebo si jen pohrál původní majitel nahrávky.

HonzaXXII

PředchozíDalší

Zpět na Seriály