Městečko záhad / Gravity Falls

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
John B
Moderátor
Příspěvky: 473
Registrován: 13 črc 2020 11:44

Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od John B »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb | Studio Virtual

1. SÉRIE (Epizody 1-10)
V českém znění: Robert Hájek (Dipper), Pavlína Kostková-Dytrtová (Mabel), Ota Jirák (Stan), Tomáš Racek (Soos), Petra Jindrová (titulky)

Epizodní role: Martina Šťastná, Hana Kusnjerová, Petra Jindrová, Milan Kačmarčík, Jan Szymik, Viktor Dvořák, Petr Gelnar, Ondřej Izdný, Vilém Čok, Šimon Lupínek, Ondřej Linger a další

Překlad: Vojtěch Kostiha
Texty písní: Pavel Cmíral
Asistentka produkce: Majda Holubcová
Produkce: Marek Hrazdil
Zvuk: David Tomášek
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie českého znění: Petra Jindrová
Vyrobilo: Studio Virtual 2012

1. SÉRIE (Epizody 11-20)
V českém znění: David Štěpán (Dipper), Klára Šumanová (Mabel), Pavel Šrom (Stan), Bohdan Tůma (Soos), Šárka Vondrová (titulky)

Epizodní role: Oldřich Hajlich (Gideon, Robbie), Roman Hájek (Bud, Borneu, Durland, Chlapák Dan, Davey, Producent, TV), Eliška Bukert Nezvalová (Lína Susan, Candy), Bohdan Tůma (Earl), Svatopluk Schuller (McGucket, Voják, Toby, Doug), Libor Terš (hlas TV, Vodoměr, Lebka), Michal Holán (Grenda, Mermando, Rich), Kristýna Valová (Wendy), Ladislav Cigánek (šerif Blubs), Šárka Vondrová (Turistka, Matka, Donna), Alice Bauerová (Zpěvák) a další

Překlad: Jiří Pondělíček ml.
Texty písní a hudební režie: Petr Wajsar
Úprava dialogů a režie: Ivan Holeček
Vyrobila: DW Agentura 2013

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. SÉRIE
V českém znění: Robert Hájek (Dipper), Pavlína Kostková-Dytrtová (Mabel), Pavel Šrom (Stan), Tomáš Racek (Soos), Petra Jindrová (titulky)

Epizodní role: Luboš Ondráček, Svatopluk Schuller, Martina Šťastná, Jiří Valšuba a další
Naposledy upravil(a) lingros dne 15 čer 2013 21:51, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od Jack_6428 »

Naprosto skvěle nadabovaný parádní animák, doporučuju zkouknout :)

Škoda, že je česky zatím jen těch 10 dílů. Chápu však, že rychleji to nejde. Trochu mě ale překvapilo, že se dabovalo už tak brzy. Tipuju, že na zbytek dojde někdy na jaře.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od Jack_6428 »

Všiml si někdo toho, že v 6. díle zpívá Vilém Čok? :twisted:

Jinak škoda, že nové díly budou v TV pomalu až v létě. Těch prvních deset znám už skoro nazpaměť :mrgreen:
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
matthew.17
Příspěvky: 179
Registrován: 28 led 2012 09:44

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od matthew.17 »

Budúci týždeň majú ísť nové časti a v upútavkach som počul na hlavných hrdinoch Kláru Šumanovú a Radka Škvora (aspoň myslím, ale Dytrtová a Hájek to neboli určite) Strašne sa modlím, aby šlo len o nadabovaný spot, ale potom ako barbarsky preobsadili seriál Královská dvojčata mám veľké obavy...
Obľúbené dabérky: Ivana Andrlová, Kateřina Petrová, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Vlaďka Včelná
Obľúbení dabéri Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Vladimír Brabec
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od DAN K. »

Již jsem tu psal jinde, že dw agentura přetáhla virtuálu podsazením ceny většinu práce pro DC. Někteří maldí dabéři to prý odmítli podporovat, takže muselo logicky dojít ke změně obsazení.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od Jack_6428 »

Teď jsem na to koukal a musím říct, že jsem zklamán. Kvalita dabingu šla rapidně dolů.

David Štěpán - Dipper
Klára Šumanová - Mabel
Pavel Šrom - Stan
Libor Terš - příšera

Je vidět určitá snaha o návaznost, ale už to není ono. Už mě to zkrátka nebaví. Původní obsazení bylo perfektní a velice trefné. Takové uvěřitelné a hravé. Ty postavy žily. Teď jsou nezáživné a takové nijaké. Především pak Mabel, která je až vyloženě otravná.

Chápu, že to není chyba dabérů a že ti pouze dělají svou práci, ale tohle si měl Disney ohlídat. Myslím, že má dobrou sledovanost mimo jiné díky relativně kvalitním dabingům a pokud má být toto nějaký nový trend, upřímně mě to mrzí. Zvlášť proto, že je tento seriál nejen u nás, ale i ve světě, velice oblíbený. Na nové díly jsem se těšil, ale takhle tedy ne. Docela mi začíná vadit, jak Disney slibuje hory doly, kouká jen na peníze (množství reklam) a skutek utek. Už dávno měla vzniknout česká verze a měl vysílat v HD. Jestli si už nedokáže uhlídat ani dabing, tak pak moc nevím, co si myslet. Vyměnit bezdůvodně obsazení v půlce série je totiž docela podraz.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
krpik
Příspěvky: 33
Registrován: 03 srp 2010 15:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od krpik »

Joo koukal jsem dneska na uklazku 2 řady... Vubec jsem nevěřil že by Otu Jiráka vymněnili za Libora Terše ale když od 11 dilu je změna tak ji nechaji i u 2 řady
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od DAN K. »

Jack_6428 píše: Vyměnit bezdůvodně obsazení v půlce série

To neni zadna bezduvodna vymena, disney vymenil drazsi studio za levnejsi, aby usetril. ty hlasy nejsou dodrzeny umyslne, aby to slo za ty mensi penize natocit. Tim prvotnim padouchem je dw agentura, ktera podhazuje cenu,aby likvidovala konkurenci a s ni i kvalitni dabing. Ale ja mit ten kanal predplaceny, tak si okamzite stezuju na snizeni kvality vysilani, tj. neoznámené poruseni smluvnich podminek a chci vratit penize.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od Jack_6428 »

Tomuhle já rozumím. Moje poznámka se spíš vztahovala ke kvalitě dabingu - že z tohohle hlediska důvod ke zmeně nebyl. Občas se stane, že dabér z role "vyroste" nebo nemá čas anebo je kvalita dabingu objektivně špatná. Ani jedno ale v tomhle případě neplatilo, proto ta "bezdůvodnost". Jinak souhlasím, že to, co dělá DW Agentura, je vyloženě sprosté. Je to prostě kšeft. Ze všeho nejvíc mě mrzí, že na tyhle "kšefty" doplácí diváci - v tomhle případě děti, což je ještě hnusnější. Doufám, že Disney ty ušetřené peníze využije nějak moudře a začne konečně vysílat v HD. To jeho 4:3 u placeného kanálu v roce 2013 je ostuda. A ano, budu si stěžovat. Měli by všichni. Pokud chce někdo email kam, napište mi SZ.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Příspěvek od Newmy »

Obávám se, že protesty jsou na nic, pokud jim po změně kvality dabingu nepoklesne zisk z abonentů.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Seriály“