Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Krikri »

Po nějaké době jsem si zase pustil tento seriál a mám další poznatky k ČST dabingu. Jiří Prager tu má uvedeno malé role, jenže jeho role je pravidelná a neměnná, po celý seriál dabuje výhradně jednoho z enzymů v těch bledě modrých monterkách.
Luboš Bíža např. v 16. dílu má několik malých rolí a v dílech 20 a 23 dabuje jednoho z enzymů.
Co se týče učitele ve škole pro amonie v 17. dílu, jak se tu před pár lety ptal franidlo, tak toho daboval Bohuslav Kalva. U ředitele předávající diplomy si nejsem jistý, buď je to Oldřich Janovský nebo Ladislav Krečmer.
A koukám, že doposud nebyl doplněn Zdeněk Jelínek dabující dědečka v posledních třech dílech a v předchozích epizodách různé malé role (a to už jsem ho tu zmínil před téměř pěti lety)! Newmyho už asi hodně dávno přestalo bavit toto téma aktualizovat.
Stále ještě nebylo potvrzeno, jestli velitele protilátek Metro daboval Milan Bouška? Podle mě to nejspíš bude on, hlasová ukázka z jeho profilu sedí.
Rozhlas zřejmě nadaboval Jiří Zavřel. Vím, že na první poslech to vůbec nesedí, ale je třeba si uvědomit, že ten hlas je dost zkreslený, čímž může působit mladší a ubrat jemu typický chraplák, ale intonací to je určitě on. Ve 2. dílu, kde vyvolává buňky do nástupišť mi fakt zní jako Jiří Zavřel. Zvlášť když v některých dalších dílech prokazatelně dabude menší role.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od throwaway-account »

Ve druhém dabingu jsem zaslechl i Jiřího Balcárka.

Tady jsem žel ten první dabing neviděl (i když je možné že možná ano a akorát jsem na to zapomněl, ale nevím), ale z toho, co jsem slyšel, se ten druhý kvalitou tomu prvnímu absolutně nerovná.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Krikri »

A on ti snad někdo brání si to pustit s tím původním kvalitním ČST dabingem? Teď jsem si to schválně nechal vyhledat na Uložto a je to tam. Díly s původním dabingem poznáš snadno, mají logo ČT (to bílo-červené, co se používalo asi do r. 2006). Že byl ČST dabing nesrovnatelně kvalitnější lze odvodit už z počtu dabérů (a to Newmy doposud nebyl schopen do úvodního příspěvky přidat všechny v posledních letech zjištěné dabéry a jejich role).
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Dabingfanda »

Já mám shodou okolností nějaké díly nahrané na VHS i to DVD ,které jsem si ještě nepustil ,ale jak to tady čtu že je tam nový dabing a jaké jsou jeho "kvality",tak ho můžu rovnou hodit do koše . :(
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Krikri »

Tys posledních 12 let žil někde v pralese mimo civilizaci, že jsi se o tom druhém dabingu dozvěděl teprve dnes? Proč mám z vícero tvých příspěvků na Dabingforu pocit, že si tu z nás svojí údajnou nevědomostí tropíš šprýmy?
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Dabingfanda »

Možná že si tropím šprýmy ,ale tohle je pravda ,o novém dabingu Byl jednou jeden život jsem neměl ani tušení.Mám to na kazetě a ani mě nenapadlo,že existuje nějaký 2.dabing.No co,ještě že byl jednou jeden člověk zůstal zachován.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od -kNiGHT- »

Jsem rád že se znovu seriál vrátil na české obrazovky. A ikdyž má renovovaný obraz, připojili k němu původní ČST dabing. Při srovnání s francouzským bluray má odvysílaná verze o minut delší úvodní titulky. Tak uvidíme kolik dílů s původním dabingem odvysílají.

porovnání obrazu ČT vs Seznam:
Obrázek
Obrázek
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Krikri »

Kolik by jich asi tak mohli odvysílat? Na to nemusím být Sybila, abych najisto věděl, že maximálně čtyřiadvacet, tak jak to od roku 2005 vysílali na ČT. 4. díl si těžko vycucají z prstu, když ČST dabing k němu nikdy neexistoval a 23. díl bordeláři z archivu ČT po roce 1997 kamsi zašantročili. Sice je ten díl veřejně ke stažení ze staré VHS s kvalitním zvukem, těžko ale můžeme počítat s tím, že by ho připojili k novému obrazu, když to není z oficiálního zdroje, ale jen z podomácku pořízené nahrávky.
Tak či tak, ten nový obraz není renovovaný, je jen horizontálně osekaný, stejně jako to ČT udělala s Tintinem, Šmouly a dalšími animáky. Já si radši vystačím se starou verzí obrazu ve 4:3. Za kvalitně renovovaný obraz považuji takový, kde nebude po žádných stranách nic chybět, jenže takto upravených obrazů bývá minimum.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od HonzaXXII »

Tak je to jak se dneska říká zremasterovaný (což samo o sobě nemusí znamenat změnu k lepšímu, znám spoustu zejména hraných záležitostí, kde obraz po vyčištění od všeho toho zrnění typického pro filmový pás vypadá pomalu jak CGI), to bez debat. Ale pokud je to ořezaný, tak je to k ničemu, i kdyby snad ty Hormony splašili.

Nejlepší na tom je, že dnes se v jednom kuse nadává, jak špatný bylo za starých časů ořezávat obraz do 4:3. Dobře, je to pravda (pokud vynecháme 50. a 60. léta, kdy by z neořezaného záznamu v tehdejších televizích nebylo vidět pomalu nic), ale teď se dělá úplně to stejný - ořezává se, aby nebyly černý pruhy - jen se stříhá nahoře a dole místo po stranách.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Dabingfanda »

Velice mě potěšilo, že to seznam vysílá .Škoda těch poztracenych dílů,snad to nebudou kombinovat s tím DVD.Jenom je blbý že to není spíš na Déčku,tam by se to hodilo. No doufejme že si to děcka najdou a oblíbí si zase ten původní dabing.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“