Angel / Angel

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Angel / Angel

Příspěvek od Markus »

draky: Zakázat jim to nemůžu, ale líbit se mi to nemusí... :) Navíc Jamesi Marstersovi bylo v době natáčení už skoro čtyřicet, dost pochybuju, že panu Jančíkovi je o tolik víc... ;)

P.S. Tak vyšlo hodnocení dabingu třetí epizody na fanstránkách Buffy a Angela a tam si stěžujou, že dabérka nějaké vedlejší postavy z prvního dílu dabuje vedlejší postavu ve třetím díle a pan Junák to samé. Tedy buď je tohle po dlouhé době první dabing, který dotyčná slečna pisatelka viděla, nebo si neumím představit, nad čím se jako pozastavuje. :) To by si měla zvykat, že se opakovat budou jak na běžícím pásu a pro Brno to platí dvojnásob...
Obrázek
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Angel / Angel

Příspěvek od Slipio »

Markus píše: Spika dabuje Jan Kolařík, ach jo... :roll: Snad ho v páté řadě dabovat nebude, i když o tom dost pochybuju...
Asi ne jelikož v páté řadě je Spike i Lindsey zárověň dost dílů. Tak myslím, že by byla troufalost, aby je daboval oba.
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Angel / Angel

Příspěvek od Slipio »

Markus píše:jj to máš vlastně pravdu. No uvidíme, koho Spike nakonec vyfasuje. Snad ne Pavla Vacka, to bych nepřežil... :) Ale zatím s obsazováním hlavních rolí problém nemám, tak už začínám věřit, že Spike snad nebude průser...
Já taky nemám problém s obsazením. Já se nejvíc bojím o dabing Fred/Illyria. Aby dodržely charakter postavy. Na začátku, když byla celá ustrašená a nakonci, když se proměnila v Illyriu, aby ji nedabovala pořád stejně (nebo nechtěl bych slyšet Kláru Sochorovou :) ). Ale toho se už obávám celou dobu. co vím o dabingu. Ale možná budu mile překvapen.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Angel / Angel

Příspěvek od Markus »

Časem přidám další série, jen si na to nemůžu najít čas. Chtěl bych říct, že jsem si na ten dabing překvapivě zvykl. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout Aleše Zbořila na Wesleym. Sice jsem četl na nějakých fanstránkách kritiku hlavně na něj, ale já jí naprosto nechápu. Aleš Zbořil mu parádně odpovídá a krásně vystihuje jeho povahu. IMHO fakt paráda. :-:

Co musím zkritizovat, je bohužel překlad. Někdy je tak volný, že volnější by mohl být jen stěží. :( Tedy na to, že se na tom prý podíleli fanoušci, je to opravdu hodně špatné. (Což nevyčítám fanouškům, ale překladateli a úpravci dialogů) Je sice fajn, že jsou dodrženy termíny jako "přemožitelka", "pozorovatel" a tak podobně, ale to nic nemění na faktu, že to IMHO výsledku už moc nepomůže...
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Angel / Angel

Příspěvek od Markus »

Hmm, tak jestli se nepletu, Spika dnes daboval Petr Štěpán. IMHO dobrá volba. Filip Jančík ani Ivan Jiřík to nejsou, ale nezní to vůbec špatně. Moje největší obava, že ho bude dabovat Pavel Vacek se naštěstí nevyplnila... :lol:

P.S. Další perla z překladu. Na konci čtvrté série, v poslední epizodě, zařídí vedení Wolfram a Hart to, že si Connora nikdo nepamatuje a on s vymazanou pamětí žije s novou rodinou. Jenomže když přijde Angel za kumpánama a řekne Lilah, aby ho vzala za Connorem, tak mu na to v češtině řekne Fred "Kde je Connor?" Čímž divák přirozeně nepochopí, že si ho nikdo nepamatuje a tak je mu celá pointa toho dílu naprosto zazděna. :( Ona má samozřejmě říct "Kdo je Connor?"...

P.P.S. Až seriál doběhne, tak si určitě udělám čas a doplním všechny série, slibuju... :D
Obrázek
Vojt@
Příspěvky: 140
Registrován: 02 dub 2008 16:28
Bydliště: Čejkovice - (okr. Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Angel / Angel

Příspěvek od Vojt@ »

Jako člověk originálem netknutý si nějak nemůžu na překlad stěžovat, ale sem tam si všimnu, že tam něco nesedí a ta Fred ve 4x22 mi tak přišla. Nějak jsem z toho "Kde je Connor?" nepochopil co se s ním vlastně stalo a to ani po skončení dílu. Potom když jsem si to přečetl na netu mi to už přirozeně smysl dávalo. :?
Dabing mi připadal celkem dobrý a na obsazení jsem si taky zvykl (snad až na Faith). Malé chyby v překladu např: v díle kde Willow vracela Angelovi duši místo Koule Tesulu zaznělo Teslova koule :roll: nebo když Lorne vejde do hotelu diví se mýtyckému :roll: těhotenství Cordy místo mystyckému, tak tyto chyby jsem schopný tolerovat (což jsem dělal i u většiny dílu 7. řady SG1) :| , ale tím 4x22 si u mě Brno moc kladných bodů nepřipsalo... :(
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Angel / Angel

Příspěvek od Markus »

Přesně tak, ty drobnosti které jsi vypisoval, to člověk přejde s tím, že mu dojde, co je tím myšleno. Ale když někdo zamění "kdo" za "kde", tak to už se samozřejmě vydedukovat nedá.
Obrázek
fandadab
Příspěvky: 141
Registrován: 04 čer 2009 20:40

Re: Angel / Angel

Příspěvek od fandadab »

Tak tento dabing mi přijde dosti nepovedený, nedokážu se na to s dabingem dívat, budu si bohužel muset sehnat originál :?
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Angel / Angel

Příspěvek od draky »

Vaše připomínky byly předány šéfovi Prima dabingu.
fandadab
Příspěvky: 141
Registrován: 04 čer 2009 20:40

Re: Angel / Angel

Příspěvek od fandadab »

Díky tak třeba příště dobrý seriály do brna nepůjdou :-: :D jen telenovely :)
Odpovědět

Zpět na „Seriály“