Teorie velkého třesku / The Big Bang Theory

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Teorie velkého třesku / The Big Bang Theory

Příspěvekod Michel » 28 pro 2016 19:37

Já jsem to z toho rozhovoru pochopil tak, že to je čistě osobní přání pana režiséra, že doufá, že se díly jednou předabují:
...a já bych seriálu přál, aby se sjednotil, čili aby se i těch dvanáct dílů s jinými hlasy zpětně předabovalo. Snad to časem vyjde.

Zdroj: http://kultura.zpravy.idnes.cz/dabing-t ... mvideo_spm

Nic konkrétního, že by se na tom pracovalo, že by se někdo snažil tohle realizovat, pan režisér neříkal.

Samozřejmě také seriálu přeji, aby byl dabingově sjednocen, ale obávám se, že po právní stránce to nebude úplně jednoduché. Ty dané díly dabovalo studio S Pro Alfa, další díly se teď dabují ve studiu Babidabi.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel

Příspěvekod Vypravěč » 29 pro 2016 16:26

Ano, tam by se to s největší pravděpodobností muselo udělat tak, že by se ty epizody musely předabovat celé znova a ne jen vyměnit dva hlasy, což je logické, že to není úplně na pořadu dne a že jde jen o zcela teoretické přání, u něhož se možná vyvine nějaká snaha, ale nebude to hned.
Vypravěč

Příspěvekod Lukiz » 29 pro 2016 17:17

Já se právě obávám, že když se to neudělalo hned, tak už se to neudělá nikdy.
Lukiz

Příspěvekod Ištván87 » 11 led 2017 15:40

Nedívali jste se někdo včera nebo dnes na 5. epizodu 8. série? Kluci si tam pouštěli Krotitelé duchů. Nevíte, kdo to daboval Billa Murraye? To byl asi někdo ze štábu - někdo kdo nedabuje.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod oberon » 11 led 2017 15:54

Shodou okolností jsem se na ten díl nedávno koukal a jsem stejnýho názoru, odhadnul bych to na zvukaře. Je to škoda, vzhledem k tomu, že se v průběhu celé série objevoval Pavel Šrom, kterej tu roli dokonce mluvil v dabingu ČT...
Obrázek
oberon

Příspěvekod Ištván87 » 01 úno 2017 21:48

Michel píše:
Slipio píše:9. SÉRIE
Jiří Plachý - Leonard Nimoy (Spock), Martin Preiss - William Shatner (kaptán James T. Kirk)

Tvůrci dabingu mají můj velký respekt, že sehnali dabéry z TOSky jen na tu párvteřinovou scénu - záběr v TV. :-: A nebo že by ty dvě věty koupili od ČT? :-?

Lukiz píše:Ukázka zní stejně jako v TOS, i bych řekl, že Martin Preiss tam má ten mladší hlas, takže usuzuji, že to je přímo kopírované ze seriálu TOS.

Dneska ten díl běžel znovu. Máš určitě pravdu, ale ještě líp se to pozná na hlasu pana Plachého, protože ten už v posledních letech zní naprosto jinak než předtím, takže dneska by to už takhle nenamluvil. Každopádně je to super.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod ReDabér » 21 úno 2017 17:28

Tak jsem právě dokoukal ty osudové díly sedmé série, ve kterých nastala ta tolik probíraná bolestivé změna dabérek na Penny a Amy, a rád bych to zhodnotil. I. Máchová, i když její hlas mám moc rád, byla na Amy zbytečně drsná. Na N. Votočkovou jsem si musel dlouho zvykat, přišlo mi ze začátku, jako by svou postavu spíš ironizovala, ale teď mi na ni dokonale padne.
A u Penny? Musím se přiznat, že by mi RP na ni vůbec nevadila. Její hlas není horší než původní - je jen jiný, dělá Penny jemnější. Nebylo by mi vůbec proti srsti, kdyby na Penny zůstala, ale J. Moučková-Špiková je už spjatá od začátku a neměly by se dělat zbytečné změny.
ReDabér

Příspěvekod Ištván87 » 22 úno 2017 14:24

Mně právě Penny s hlasem Radky Přibyslavské příšla tak o dvě dekády starší než by být měla. Na Nikolu Votočkovou jsem si původně taky musel zvykat, ale přišlo mi, že tak po třech nebo čtyřech dílech už byla vynikající. Irena Máchová se na ní nehodila vůbec a naopak by mi spíš sedla k Penny. Změna z Jitky Moučkové na Irenu Máchovou proběhla už v seriálu 2 $ocky a tam to docela sedlo.

Ištván87

Předchozí

Zpět na Seriály