Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Na Pfeiffera mi Kalva nevadí, docela k němu hlasově pasuje. Zato na Ramboldovi to byla totální katastrofa, ještě že šlo asi jen o čtyři nebo 5 posledních dílů zakoupených Primou. Pomalu si zvykám i na Rázlovou, i když na Hegerovou pochopitelně nemá ani v nejmenším.
Po dnešku, kdy byl odvysílán díl 57. Der Weinachtsmann ist tot se potvrzuje, že Barrandov koupil tytéž díly co před deseti lety JOJ. Stejně je to zvláštní, všechny naše TV kupují haldy skopčáckých kriminálek o stovkách dílů a zrovna tento 69-dílný seriál, který je z nich jediný sledovatelný a nemá ani tak vysoký počet dílů žádná česká ani slovenská stanice už 20 let není schopna zakoupit celý.:roll: Předpokládám, že zdůvodnění se nikdy nedočkáme.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od cenda »

Kalva je z toho novýho dabingu zřejmě nejlepší (pochopitelně po duu Junák-Talpová). Dneska jsem zkusil vzít po tom prvotním šoku paní Rázlovou na milost, ale fakt to nejde. Hraje jako o život, holt se pozná stará dabingová škola, nezničená účinkováním ve stovkách podřadných seriálů a céčkových filmů, ale se svým hlasem a projevem tu všetečnou stařenku prostě nezvládá (dneska se mi zdálo, že občas nestíhá ani synchron). Nicméně to samozřejmě není chyba její, ale režie. Jen by mě zajímalo, zda se někdo pokusil paní Hegerovou alespoň oslovit nebo to byla jasná volba.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14279
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mark LS »

Od dnešního dílu 55 došlo k přeobsazení Reginy Rázlové a Ruth Drexel dabuje Jana Postlerová, která jí už dabovala v seriálech Agathe a Svědectví vraždy, každopádně ani ta se na ní moc nehodí, v dnešním dílu dabovala i Jana Walterová (konkrétně herečku Luise Deschauer) a právě ta by se na Ruth určitě hodila skvěle, je škoda, že M. Saice nenapadlo manželku obsadit na Ruth, tohle spojení by určitě dopadlo dobře. A k 5.sérii si můžeš dopsat i Tomáše Juřičku, který daboval Rambolda.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9250
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od filip »

x
Naposledy upravil(a) filip dne 22 srp 2018 08:44, celkem upraveno 1 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14279
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mark LS »

V dnešním dílu 56 preláta Hintera dabuje celkem padnoucí Petr Svoboda, Petr Neskusil to byl tedy naštěstí jen v dílu 53.
Mnata
Příspěvky: 61
Registrován: 18 bře 2016 11:26

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mnata »

Tak ten nový díl jsem letmo zahlédl ale o tom že to všechno Prima svého času nedabovala jsem nevěděl, tak jsem to přepnul protože jsem si myslel že Barandov koupil staré díly a kvůli právům či co předabovali část herců.

A bohužel Pí Drexelová, která už není mezi námi, mi prostě tak nějak srostla s paní Hegerovou. Trochu Rázlové jsem slyšel, ale P. Hegerová už tehdy v 90. letech zvládla perfektně hlas staré, všetečné, naivní a přespříliš podnikavé báby, která do všeho rejpe a neustále se dostává do problémů.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Mezi stálé postavy 5. řady je třeba doplnit Petr Gelnar - Moritz Lindbergh (státní zástupce Georg Lenz). Terš jej nedabuje, jak je o kousek výš mylně uvedeno. Terš daboval v 53. dílu toho nájemníka v penzionu Benovy matky, jak jí dával ty hormonální pilule.
Zítra nás česká poslední díl se Sabrinou a od příštího týdne prvních 5 dílů z poslední 6. řady, kde bude mít Ben novou kolegyni Nadine Richterovou. To jsem zvědav, kdo ji bude dabovat?
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Mnata
Příspěvky: 61
Registrován: 18 bře 2016 11:26

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mnata »

To se ani moc nedivím že ta řada je poslední když vyměnili hlavní ženskou postavu. Je pravda že Sabrina nebyla ve všech dílech, ale přesto, byla to ironická, nevázaná měšťačka, přesně šitá na to utahovat si z móresů bohamilných Bavoráků na vsi. Tak když tohle bude chybět, tak opravdu nevím.

A když to člověk porovná tak je pravda že svého času nám televize podsouvala mraky seriálů z Brněnských dabingových studií, ale sakra hodně z toho byli talentovaní lidi, a dost mě štve že dneska člověk slyší dokola pořád ty samé hlasy. Např. Pí Slavíková mi sedne na Frankie, ale oni ji dávají vážně všude. Stejně tak Libor Terš. Mám ho rád od dob co jsem sledoval Kybernet na Supermaxu (jo to byly časy) ale myslím že by nemusel být uplně všude.

Mimochodem Terše jsem v tom jednom novém díle co jsem letmo zahlédl slyšel, myslím že tam mluvil patologa, každopádně někoho spojeného s vyšetřováním určitě :?
Naposledy upravil(a) Mnata dne 19 čer 2023 23:28, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Mnata: já už ty díly s novou policistkou před lety viděl v SK dabingu, tedy jen prvních 5, posledních 6 dílů evidentně nekoupil ani Barrandov. Bez Sabriny už to není ono a ani ty případy pak nejsou moc zajímavé. Celkově je ta poslední řada o ničem. Mimo Sabriny se v těch dílech nevyskytuje ani Pfeiffer, namísto něj je tam nějaký mladší policista Schmidt. A k dovršení všeho v dílech 64-68 se dokonce nevyskytuje ani Benova matka, tu pak vrátí až v posledním 69. dílu. O to větší je zklamání, že se k nám nejspíš nikdy nedostanou vynechané díly 49-52, kde bychom si ještě užili původní sestavu pohromadě. :cry:
Dodnes nechápu, co to před deseti lety vedení JOJ a letos Barrandov popadlo za idiotský nápad, koupit polovinu z 5. řady a polovinu z 6. řady. :roll: To už radši měli koupit kompletní pátou, tu šestou už bychom oželeli. Každopádně mezi televizemi JOJ a Barrandov musí být nějaká sesterská družba v kupování seriálů. Jak jinak si vysvětlit, že obě koupily nachlup tytéž díly Bena a stejně tak i shodné díly vynechali?
Naposledy upravil(a) Krikri dne 04 bře 2018 19:14, celkem upraveno 1 x.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Mnata
Příspěvky: 61
Registrován: 18 bře 2016 11:26

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mnata »

Krikri píše:Mnata: já už ty díly s novou policistkou před lety viděl v SK dabingu, tedy jen prvních 5, posledních 6 dílů evidentně nekoupil ani Barrandov. Bez Sabriny už to není ono a ani ty případy pak nejsou moc zajímavé. Celkově je ta poslední řada o ničem. Mimo Sabriny se v těch dílech nevyskytuje ani Pfeiffer, namísto něj je tam nějaký mladší policista Schmidt. A k dovršení všeho v dílech 64-68 se dokonce nevyskytuje ani Benova matka, tu pak vrátí až v posledním 69. dílu. O to větší je zklamání, že se k nám nejspíš nikdy nedostanou vynechané díly 49-52, kde bychom si ještě užili původní sestavu pohromadě. :cry:
Dodnes nechápu, co to před deseti lety vedení JOJ a letos Barrandov popadlo za idiotský nápad, koupit polovinu z 5. řady a polovinu z 6. řady. :roll: To už radši měli koupit kompletní pátou, tu šestou už bychom oželeli.
Takže jelikož 69. díl nekoupili, tak už neuvidíme P. Drexelovou ? To je k vzteku : /
Naposledy upravil(a) Mnata dne 10 říj 2021 11:48, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“