Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Mnata: uvidíme ji ještě v prvních pěti dílech šesté řady, ty Barrandov ještě odvysílá.
Skoč si v této diskusi na první stránku, vypsal jsem tam už před pěti lety zakoupené díly z 5. a 6. řady. Tehdy to platilo pro JOJ, ale teď se to shoduje i s Barrandovem.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Michel »

Krikri píše:Dodnes nechápu, co to před deseti lety vedení JOJ a letos Barrandov popadlo za idiotský nápad, koupit polovinu z 5. řady a polovinu z 6. řady. :roll: To už radši měli koupit kompletní pátou, tu šestou už bychom oželeli. Každopádně mezi televizemi JOJ a Barrandov musí být nějaká sesterská družba v kupování seriálů. Jak jinak si vysvětlit, že obě koupily nachlup tytéž díly Bena a stejně tak i shodné díly vynechali?
Mně přijde mnohem pravděpodobnější, že ty nové díly byly součástí nějakého balíku TV pořadů a JOJ i Barrandov koupili zrovna ten stejný balík. Co jsem se bavil s Danem K., tak TV dnes pořady jinak než v balících prakticky nenakupují.

Ono je klidně možné, že je ani kupovat a vysílat nechtěli, ale prostě je dostali v balíku spolu s něčím jiným (jiná německá kriminálka, telenovela, co já vím...). Možná ani dramaturgie Barrandova netuší, co je to za díly, ani že jsou ještě nějaké další. Nikde v TV programu, ani na stránkách TV Barrandov totiž není uvedeno žádné číslování dílů ani série. A to dělení na série (1.-4.) si vymyslela Prima, v Německu je to co rok, to jedna série. A ty díly 53.-63. odpovídají německé 12. a 13. sérii: https://de.wikipedia.org/wiki/Der_Bulle ... Staffel_12

Je to samozřejmě tristní, že dramaturgie Barrandova si nedokáže potřebné informace zjistit. Stejně tak je od tvůrců dabingu velmi neprofesionální, že se ani nenamáhali dodržet v rámci "svých" dílů dabéry preláta, Bennovy matky. Když se dabovala 1. série u Mikuláše Pánka v Olomouci nebo ty další v Brně, tak alespoň v rámci série vracející se postavy dabéry dodržené měly. Netuším, zda to tvůrčí tým teď fláká nebo je v časovém presu, že si nestíhá díly nakoukat dostatečně dopředu a "zmapovat" vedlejší postavy, ale výsledek je každopádně neprofesionální.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Koukal jsem do programu a něco mi tu nesedí. Pokud TV Barrandov zakoupila pouze těch 11 dílů, co před lety JOJ Plus, měl by být poslední z nich odvysílán v sobotu 24. 3., jenže v neděli dávají Bena taky. Takže buď těch dílů koupili víc a nebo v neděli jedou znovu od dílu 53. Vražda ve zpovědnici a tytéž díly budou protáčet stále dokola.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14230
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mark LS »

Tak Barrandov dnes překvapivě vysílá úplně poslední 69.díl, takže odvysílali díly 53-63 a 69. A bylo by vhodné si doplnit i 6.sérii, například dabérka Nadine už je dlouho známá...
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Před třemi dny jsem psal do Barrandova, jestli hodlají dokoupit i ty přeskočené díly 49-52, zatím žádná odpověď. Tak teď holt soupis přeskočených dílů vzrostl o další čtyři. Celkem tedy s CZ dabingem chybí 8 dílů z 69.
Jinak v dnešním dílu Lenze dabuje Jakub Saic.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14230
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mark LS »

Od soboty 2.6. bude Barrandov pokračovat ve vysílání Big Bena, ale místo toho, aby konečně odvysílali zbývajících 9 dílů, tak budou vysílat 4.sérii, tomu se opravdu říká barrandovská logika. :roll:
kNiGHT

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od kNiGHT »

Dneska jsem si všiml už skoro měsíc staré recenze:
https://www.lupa.cz/clanky/jak-se-poved ... -si-o-ban/

Měli dabing zadat brněnskému studiu a to by si myslím poradilo daleko lépe než to "zmákli" pražáci :)
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Článek vcelku zajímavý a výstižný, je vidět, že autor si dal opravdu záležet, Bena sledoval pozorně a to i ty dřívější díly a má i přehled, kolik dílů dosud všechny české TV stanice divákům bez vysvětlení odpírají. Akorát se nemusel tak podrobně věnovat slovosledu a významu přeložených vět a jestli je to správně, tyto informace zabírají většinu článku. Po pravdě já si těch špatně přeložených dialogů ani nevšiml a pochybuju, že většina diváků ano. Diváci spíš zaregistrují odfláknutý dabing a špatný výběr dabérů, než že je několik vět špatně přeložených nebo nedávají úplně význam či se v nich ztratí vtip. Podle mě vtipné dialogy mezi Benem a Sabrinou zůstaly i v tomto překladu zachovány, včetně toho, jak Sabrina, když Bena popichuje, oslovuje. Co mi trochu vadí, že Benovo bydliště bylo v prvních sezónách přeloženo jako Lázně Tölz, zatímco později a to už od půlky 4. řady, kdy na dabingu začali víc dělat Pražáci rázem pozměnili na originální název Bad Tölz. Je mi fuk, jestli to město budou vyslovovat přeloženě nebo v originále, ale měli to nechat po celou dobu jednotně a neměnit to.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
cenda
Příspěvky: 738
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od cenda »

Krikri: Máš pravdu v tom, že diváci si spíš všimnou odfláknutýho obsazení, ale mě třeba špatnej slovosled tahá za uši a myslím, že rozhodně nejsem jedinej. Ty nový díly jsem nesledoval, ale jestli to tam skutečně bylo tak šílený, jako to popisuje autor, tak bych to stejně znechuceně vypnul. Navíc bych řekl, že ty dialogy a to obsazení jde ruku v ruce. Pokud pan režisér není schopen poskládat pět slov za sebou v smysluplnou větu, tak pochybuju, že bude schopnej si ohlídat ostatní složky dabingu. Jediný, co bych mu nevyčítal, je neobsazení paní Hegerové. Tady kompletně selhala produkce. Holt divadlo už nehraje, v televizi nevaří, tak co bychom se po ní sháněli, že jo. A přitom ona by byla ochotná se (při troše omezení a ohledu ke staršímu člověku) ke své roli vrátit. Když může Lucie Vondráčková dabovat z Kanady, tak proč by paní Hegerová nemohla z Brna? Myslím, že v dnešní době informačních technologií, by to nemusel být problém. Jenže, komu by se do toho chtělo a hlavně, kdo by to zaplatil?
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Petr Novak »

Opravte mě, pokud se mýlím, ale v Brně už myslím dabingy dělá jenom Brněnská soukromá televize a ta má myslím sama práce víc než dost, tak nevím, jestli by šli do toho natočit jednu roli pro seriál, který se jinak točí v Praze.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“