Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Pan X »

Podle mě je to velká škoda, zvlášť když by paní Hegerová ráda se k roli vrátila. Nu málokdo by na to asi dal peníze nebo se pokusil to nějak udělat, což je podle mě opravdu opravdu škoda :roll: :-x .
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14277
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mark LS »

V neděli 9.9. bude Barrandov v české premiéře vysílat 50.díl Mrtvý z močálu (Der Tölzi), takže Barrandov zřejmě nakonec dokázal koupit i zbývajících 9 dosud neodvysílaných dílů, ale opět bude chaos v číslování, místo toho, aby začali dílem 49, tak začnou dílem 50.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Včerejší díl jsem zameškal a na Uložto zatím není.:-( Kdo ho shlédl, mohl by osvětlit, jak je to u těchto dílů s obsazením dabérů? Zůstali alespoň Junák s Talpovou? A kdo Resi dabuje tentokrát?

Jinak další u nás poprvé vysílané díly budou tyto:
15.9.2018 14:00 - V dobrých rukách (In guten Händen)
16.9.2018 13:55 - Zázrak z Wemperdingu (Das Wunder von Wemperding)
22.9.2018 13:55 - Řád mravní čistoty (Wenn die Masken fallen)
23.9.2018 13:55 - Velký filmový sen (Das Ende aller Sitten)
To už by měly být všechny díly se Sabrinou. Jestli koupili i zbylé díly s Nadine z r. 2008 se nejspíš brzy dozvíme.
Naposledy upravil(a) Krikri dne 12 zář 2018 14:18, celkem upraveno 1 x.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14277
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mark LS »

Z. Junák a S. Talpová zůstali a Ruth Drexel dabuje (bohužel) pořád J. Postlerová, změna akorát nastala u dialogů a u režie, ty už neměl na starosti M. Saic, ale Jozef Kušnír.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Nevím jestli to není už trochu rezignace, ale nějak si pomalu na Postlerouvou coby Resi začínám zvykat. Jistě že na paní Hegerovou nemá, ale poslouchat se to dá.

V programu se už objevily další dva díly:
29.9.2018 13:55 - Polda a medvěd (Bulle und Bär)
30.9.2018 13:55 - Strom pokání (Die Leonhardifahrer)
Předpokládejme, že začátkem října odvysílají i ty zbylé dva díly. To to ale trvalo, na českých obrazovkách zkompletovat seriál po dvaceti letech. Ani nechci pomyslet, kolik diváků se těch posledních dílů kvůli neschopné Primě nedožilo.:( Alespoň že máme TV Barrandov, dohání mnohaleté resty jiných stanic a nejen v případě Bena.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14277
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mark LS »

V dnešní části Zázrak z Wemperdingu dabuje známou herečku Moniku Baumgartner Petra Tišnovská. :roll: Škoda, že si Barrandov nedokáže líp ohlídat dabing epizodních postav...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Michaela2 »

Herečku neznám, ale od pohledu se na ní Petra hodí. :D
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Dnešní díl Velký filmový sen už je odvysílán v 16:9. Přijde mi nesmyslné měnit formát u posledních pěti dílů, ale co už.:roll: Nevím jak jiným, ale mně dost vadí, jak režiséři českého znění na roli Dr. Lenze nesmyslně střídají Gelnara a Saice. V jednom dílu ho dabuje Gelnar, v dalším Saic, pak zase Gelnar a stále dokola. A k tomu oba ještě v dílech, kde se Lenz nevyskytuje dabují různé epizodní role. Tohle je fakt šlendrián.:-x
A v závěrečných titulcích dnešního dílu jsem si všiml, že dabing byl vyroben už roku 2016. Zvláštní, že jsme museli dva roky čekat na uvedení.:-?
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Michel »

Mně tedy na změně formátu nic zvláštního nepřijde, formát 16:9 začaly v letech cca 2005-10 postupně požívat všechny evropské i americké TV. Spíše se divím, že u Big Bena přišel až u dílů natočených v roce 2008.

Střídání pánů Saice a Gelnara na jedné postavě šlendrián je, ale že je v dílech bez Dr. Lenze obsadili na jiné postavy, to bych tvůrcům nevyčítal. Úplně stejné to totiž bylo i u těch předchozích sérií, třeba i Přemysl Přichystal daboval v dílech bez preláta epizodní role.

Jinak mě mile překvapilo, že s příchodem pana Kušníra na pozici úpravce a režiséra se rapidně zlepšila úroveň dialogů. Konečně je to hezky český slovosled, přirozeně znějící, který nijak neruší, a ne ty krkolomné věty, nad nimiž člověk musí uvažovat, co tím chtěl básník vlastně říci.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Tak dneškem jsme se konečně dočkali zkompletování Big Bena, tj. všech 69 epizod v češtině. Že to ale trvalo.
Mimochodem, jsem jediný, kdo si všiml, že u dílů Polda a medvěd a Strom pokání v těch Barrandovem vytvořených závěrečných titulcích udělali dost velkou chybu? V soupisu herců místo herečky Katharina Abt uvedli Nadine Richter, což je jméno její role. Fakt imbecil, kdo to měl na starost sepsat. Důkaz máte tady:
https://uloz.to/!w008tbNz6kRL/vlcsnap-2 ... 00s140-png
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Odpovědět

Zpět na „Seriály“