Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Michel »

Díky za doplnění.
Ad Rambold: A což takle nemyslet a radši prohledat na klíčové slovo Rambold http://www.imdb.com/title/tt0115122/epc ... =ttep_sa_1 (=kompletní herecké obsazení a postavy všech dílů Big Bena na IMDB)? ;-) Podle tamějších údajů vystupoval Rambold rovněž v dílech 37. a 40. I když samozřejmě to nemusí nutně znamenat, že v těchto dílech také mluvil :-) (Třeba policejní režisér Matern se v několika dílech jenom párkrát mihne beze slova - projde kolem Sabriny a Bena do své kanceláře a podobně :-) )

Ad Zirnerová: Tak to jsem nevěděl, díky za info, sám jsem ale u dílu Big Ben: Smrt o Masopustu navrhoval, že by se mi líbila více nežli paní Hofmanová, je vždycky milé, když zjistím, že nějaký režisér měl nezávisle na mně tentýž nápad a podobný vkus jako já, a je to pro mě jedním z důkazů, že je to dobrý nápad :-)

Ad pražský dabing Pfeiffera: Se mnou to snad šlehne! Tak oni si pozvou do Prahy mimopražského herce (alespoň mi není známo, že by pan Kuneš někdy pobýval delší dobu v Praze, aby důvody k jeho obsazení mohly být takovéto), a neseženou ani Pavla Leicmana, ani Rudolfa Kokeše. Pan Kuneš je slušná volba, ne, že ne, ale i tak je to zbytečná změna. A to ani nemluvím o té absurditě, že dabing, který by bylo vhodné z hlediska návaznosti na předchozí série dělat v Brně, se dělal v Praze. Ještě že tohle není žádný umělecky či pro mě hodnotný seriál, jinak bych se asi vážně naštval :-D

Na druhou stranu, přemýšlel jsem, jak by vypadalo obsazení, kdyby se Prima čistě náhodou rozhodla odvysílat zbývající série, tak by alespoň bylo vyřešno, kdo by daboval Pfeiffera. A prelát Hinter má relativně "obyčejný" hlas, takže pro toho by se určitě někdo našel :-)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Manche »

No a na Bena by s panem Junákem taky nemusel být nějaký velký problém, spíš jeho matka by asi dostala novou dabérku... :-?
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Michel »

Pokud vím, tak Zdeněk Junák, Sylva Talpová, Luboš Ondráček, Daniel Dítě a Aranka Lapešová stále bydlí v Brně a dabují. Takže ty jsem ani nezmínil, ti by podle mě šli sehnat bez problému, to jsem tak nějak bral automaticky. A dokonce i Olga Hegerová loni dabovala v seriálu Marina, takže možná i tu by se podařilo sehnat. A možná i Drahomíru Hofmanovou.
Jen bohužel brněnští dabéři preláta a Pfeiffera už bohužel nejsou mezi námi.

Nejlepší by podle mě bylo, kdyby pozvali pány Leicmana a Juřicu. Ovšem pan Juřica teď žije v Praze, takže to by se určitě neoplatilo, zvlášť když by jeho obsazení ocenilo jen pár lidí z dabingfora :-) A pan Leicman žije ve Zlíně a Prima zatím bohužel ani ze Zlína žádného dabéra do Brna nepozvala, přestože teď vede ze Zlína do Brna krásná nová dálnice, takže dojezdový čas je cca 1 hodina, a neoposlouchané zlínské hlasy by podle mě současnému brněnskému dabingu významně pomohly.
Takže to vidím tak, že by nejspíš obsadili pana Kuneše a na preláta by vybrali někoho nového.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14279
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mark LS »

Barrandov vysílá ode dneška premiérové díly (ale od dílu 53 a ne 49 = typický barrandovský chaos v číslování :roll:) a Zdeněk Junák i Sylva Talpová zůstali. :-: Ruth Drexel dabuje Regina Rázlová, jejíž protivný hlas se na ní ani trochu nehodí :roll:, je škoda, že zbývající série nějaká tv nedokázala koupit dřív, kdy ještě mohla být dodržená i skvělá Olga Hegerová. :( Preláta Hintera dabuje Petr Neskusil :shock: :roll: a Pfeiffera dabuje Bohuslav Kalva.

E =

Pořadí premiérových dílů na Barrandově =

53. Der Zuchtbulle (Vražda ve zpovědnici)
57. Der Weinachtsmann ist tot (Santa je mrtvý)
54. Liebesleid (Láska a utrpení)
55. Ein erstklassiges Begräbnis (Prvotřídní pohřeb)
56. Mord im Kloster (Vražda v klášteře)
58. Kochkünste (Smrt kritika)
59. Keiner kennt den Toten (Smrtící žárlivost)
60. Feuer und Flamme (Oheň a žár)
61. Schonzeit (Milostný trojúhelník)
62. Wiener Brut (Vídeňská krev)
63. Krieg der Camper (Vražda bez oběti)
69. Abenteuer Mallorca (Dvojitý únos)
50. Der Tölzi (Mrtvý z močálu)
49. In guten Händen (V dobrých rukách)
51. Das Wunder von Wemperding (Zázrak z Wemperdingu)
52. Wenn die Masken fallen (Řád mravní čistoty)
64. Das Ende aller Sitten (Velký filmový sen)
65. Bulle und Bär (Polda a medvěd)
66. Die Leonhardifahrer (Strom pokání)
67. Der Zauberer im Brunnen (Smrt kouzelníka)
68. Der Kartoffelkönig (Bramborový král)
Naposledy upravil(a) Mark LS dne 07 říj 2018 12:12, celkem upraveno 24 x.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Krikri »

Nemusí jít o vyloženě barrandovský chaos, ale převzatý model od JOJ Plus. Tam totiž odvysílali jen díly 53-63 (tzn. půlku 5. a půlku 6. řady), zato ale zbývající díly 49-52 a 64-69 z těchto posledních dvou řad nekoupili. Tak třeba Barrandov koupil jenon přesně totéž, co před deseti lety JOJ Plus. Ani bych se tomu moc nedivil. Každopádně měly JOJ Plus a Barrandov snahu přikoupit alespoň některé z těch dílů, které Primě už byly zatěžko.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6965
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Michaela2 »

Neskusil? :D A to jsou díly ze 70.let nebo co ? I když je pravda, Neskusil dnes zvládne i padesátníky, někteří režiséři by si už měli užívat důchodu a přenechat řemeslo schopnějším.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14279
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Mark LS »

Ano, tehdy 52-letého Michaela Lerchenberga (preláta Hintera) opravdu dabuje 26-letý Petr Neskusil, dabing premiérových dílů režíruje Miroslav Saic, tak tím se to vysvětluje. :D

Barrandovské rychlotitulky =

Překlad: Marcel Šůcha
Zvuk: Daniel Němec
Produkce: Karolína Bělohlávková
Dialogy a Režie: Miroslav Saic
Vyrobila: Médea Promotion Dabing, člen skupiny Médea Group pro skupinu Barrandov v roce 2018
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od cenda »

Já teda chápu, že je prakticky vyloučený chtít po 85-leté paní, aby jezdila dabovat z Brna do Prahy, zvlášť, když už tři roky nedabuje ani v Brně, ale Rázlová? To jako fakt? Ta je totálně věkově, hlasově a typově mimo. Jako by byl problém obsadit tam paní Merunkovou nebo Šecovou, který by myslím seděly daleko líp. Co se týče Neskusila, tak tam ani není třeba se vyjadřovat. Na roli se nehodí, je pro ni příliš starý, myslím, že vhodnější volba by byl David Štěpán nebo Matěj Převrátil. Tak nějak nevím, vždyť pan Saic je starej chlap, kterej výborně nadaboval spoustu rolí, to je mu vážně potřeba se na starý kolena takhle zesměšňovat? Možná by bylo lepší, aby přestal režírovat, protože to evidentně nezvládá a místo toho začal radši zase dabovat Barneyho Gumbla. Rozhodně by to bylo lepší trávení důchodu, než tahle sériová výroba zmetků.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Manche »

Pana Přichystala (který na preláta výborně seděl) dnes už bohužel nikdo neobsadí, ale Petr Neskusil? V těch později dabovaných dílech ho tuším mluvil Antonín Navrátil, který na něj nebyl špatný a dodnes ho v dabingu hojně slýcháme, škoda že ho tady nedabuje... :( Ani ne třicetiletej mladík na padesátníka, to zní jako z nějaký parodie... Reginu Rázlovou jsem v dabingu snad nikde neslyšel, nějak si to neumím představit, každopádně škoda paní Hegerové... Ten Bohuslav Kalva na Pfeiffera zní jako docela slušná volba, ten by mu mohl sedět... :-?
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Big Ben / Bulle von Tölz, Der

Příspěvek od Petr Novak »

No, ten Kalva asi není špatná volba, ale nevím, jestli je to dobrá volba po té, co (sice jen v pár dílech ale přesto) mluvil Rambalda, tedy jinou hlavní roli. Ale budiž, no.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“