Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Příspěvekod filip » 02 zář 2014 16:13

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Aleš Háma - Logan Grove (Gumball), Marek Holý - Kwesi Boakye (Darwin), Martina Randová - Teresa Gallagher (Máma), Mojmír Maděrič - Dan Russell (Táta), Barbora Šedivá - Kyla Rae Kowalewski (Anais), Tomáš Karger - Mic Graves (Banán Joe), Dušan Kollár - Stefan Ashton Frank (Robinson), Jiří Panzner - Hugo Harold-Harrison (Tobias), Jan Holík, Ivo Novák, Ludmila Molínová, Luděk Čtvrtlík, Zbyšek Horák, Martin Janouš, Radka Krninská, Jana Mařasová, Jan Maxián, Barbora Mošnová, Zbyšek Pantůček, Klára Sedláčková, Kateřina Šildová, Martina Šťastná, Radovan Vaculík

Překlad: Petr Putna
Dramaturgie: Jiří Flígl
Mistr zvuku: Jozef Kušnír
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí výroby: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobila Česká televize 2014
filip

Re: Gumballův úžasný svět / The Amazing World of Gumball

Příspěvekod Animaniac » 30 zář 2017 09:01

Nový dabing od Cartoon Network
TAWOG je snad můj nejoblíbenější moderní cartoon a jeho česká verze od ČT je skvělá.
To však bohužel neplatí u novějšího dabingu od CN, který je jedním z nejhorších, který jsem za dlouhou dobu slyšel.
Zdá se mi,že např. Richard má stejný dabing jako u ČT, čili Mojmír Maděrič
Nicole & Anais mi také nevadí, i když nemůžu přijít na to kdo je dabuje, v dabingu zase tam sběhlý nejsem.
V čem je problém je dabing Gumballa a Darwina, hlavních postav, oni pokazí dabing těch nejdůležitějších postav!
Gumballa dle mého dabuje Pavel Tesař, který se snaží trošku pištět, aby se přiblížil originálu, ale ve výsledku mi to prostě rve ušli. A osobně ho mám spojeného s jinými postavami.
Nemám ponětí kdo dabuje Darwina, hlas mi něco připomíná, ale na jméno si nevzpomenu. Každopádně se k němu ten hlas vůbec nehodí! Je hrubý a to, že se snaží pištět, aby se to přiblížilo k originálu, který snad nedokáže nikdo napodobit.
Nikomu se to zatím nepodařilo, ale CN udělalo dabingy, která se mi nelibí tak, že je až nenávidím.
Nový dabing Gumballova úžasného světa je asi nejhorší, který Cartoon Network udělal, opravdu se mi nelíbí.
Edit: Ukázka pro představu - https://youtu.be/Xdw5s5EJ8nI
Animaniac

Příspěvekod ReDabér » 30 zář 2017 22:01

Gumballa dabuje opravdu Pavel Tesař.
ReDabér

Příspěvekod Mitchell » 30 zář 2017 22:56

Darwina myslím dabuje Petr Gelnar.
Mitchell

Příspěvekod Animaniac » 01 říj 2017 10:57

Petr Gelnar? I to je možné, každopádně je v tom slyšet, jak se nutí mluvit vysokým pisklavým hlasem.
Nová ukázka, kde jde dabing skutečně porovnat: https://youtu.be/wXhwQ_FlCQU
Animaniac

Příspěvekod Mitchell » 01 říj 2017 11:34

Jsem si tak na 99 % jistý, že je to Gelnar. Když si pustím South Park epizodu 13x01, tak tam Gelnar dabuje Mickey Mouse a zní přesně jako Darwin v těch nových ukázkách.
Mitchell

Zpět na Seriály