Most / Bron

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Most / Bron

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.SÉRIE
V českém znění: Jitka Moučková - Sofia Helin (Saga Norénová), Igor Bareš - Kim Bodnia (Martin Rohde), Vladislav Beneš - Dag Malmberg (Hans Petterson), Marek Holý - Rafael Pettersson (John), Zuzana Hykyšová - Anette Lindbäck (Gry), Vojtěch Hájek - Said William Legue (Navid), Anna Suchánková - Kristina Brändén Whitaker (Anne), Martin Písařík - Christian Hillborg (Daniel Ferbé), David Novotný - Magnus Krepper (Stefan Lindberg), Jitka Ježková - Puk Scharbau (Mette Rohdeová), Valérie Zawadská - Sarah Boberg (Lillian), Lucie Juřičková - Ellen Hillingsø (Charlotte Söringerová), Jaromír Meduna - Morten Hauch-Fausbøll (Anders), Svatopluk Schuller - Gabriel Flores Jair (Patolog), Jiří Plachý - Dietrich Hollinderbäumer (Göran Söringer), Miroslav Táborský - Sten Erici (Erik), Nikola Votočková - Tove Wiréen (Felicie), Jan Vágner - Lennart R. Svensson (Per-Arne Wallin), Tomáš Juřička - Rasmus Hammerich (Hallick / Alfons), Luděk Čtvrtlík - Morten Suurballe (Bjørn Rasmussen), Milan Slepička - Christian Fiedler (Salvatore), Viktorie Taberyová - Fanny Ketter (Anja Björková), Pavel Vondra - Thomas Chaanhing (Technik), Petr Pospíchal - Sadi Tekelioglu (Muhammed Hurani), Jan Šťastný - Lars Simonsen (Sebastian Sandstrod / Jens), Jana Hermachová - Christina Schollin (Elsa Hermansenová), Nina Horáková - Tuvalisa Rangström (Veronika), Stanislava Jachnická - Julie Carlsen (Barbara), Petr Lněnička - Jörgen Thorsson (Kent), Radek Valenta - Peter Secher Schmidt (Frederik), Jan Vondráček - Kristian Lima de Faria (Åke), Robert Hájek - Emil Birk Hartmann (August), Tereza Chudobová - Maria Sundbom (Sonja), Filip Jančík - Magnus Schmitz (Anton), Dana Černá - Yaba Holst (Carina), Oldřich Hajlich - Martin Noren (Lasse), Šárka Vondrová - Helle Jensen (Inga), Petr Neskusil - Dulfi Al-Jabouri (Saif), Jiří Ptáčník, Radovan Vaculík, Lucie Domesová, Martin Janouš, Klára Kubištová, Kryštof Maxa, Nikola Navrátil, Anežka Rosslerová, Lucie Štěpánková, Jindřich Skokan, Milada Vaňkátová, David Voráček, Jindřich Hinke

Překlad: Helena Březinová
Dramaturgie: Jiří Flígl
Mistr zvuku: Zdeněk Dušek
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloš Kostner
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Jiří Kodeš
Vyrobila Česká televize 2014

2.SÉRIE
V českém znění: Jitka Moučková - Sofia Helin (Saga Norénová), Igor Bareš - Kim Bodnia (Martin Rohde), Vladislav Beneš - Dag Malmberg (Hans Petterson), Vanda Hybnerová - Vickie Bak Laursen (Pernille), Jan Dolanský - Henrik Lundström (Rasmus), Anna Suchánková - Julia Ragnarsson (Laura), Luděk Čtvrtlík - Johan Hedenberg (Axel), Jiří Köhler - Andreas Ahlm (Linus), Libor Hruška - Fredrik Hiller (Marcus), Kateřina Lojdová - Danica Curcic (Beate), Marek Holý - Rafael Pettersson (John), Jitka Ježková - Puk Scharbau (Mette Rohdeová), Petr Lněnička - Daniel Adolfsson (Jakob), Valérie Zawadská - Sarah Boberg (Lillian), Michal Holán - Justus Ragnarsson (Victor), Pavel Dytrt - Alexander Öhrstrand (Niklas), Oldřich Hajlich - Jakob Oftebro (Mads), Dagmar Čárová - Siw Erixon (Fatime), Petr Pospíchal - Michael Moritzen (Niels), Jan Šťastný - Lars Simonsen (Jens), Nikola Votočková - Julie Wright (Anna-Dea), Radek Valenta - Morten Lützhøft (Alexander), Petr Gelnar - Dar Salim (Peter), Ilona Svobodová - Camilla Bendix (Gertrud), Dana Černá - Lotte Munk (Caroline), Lucie Juřičková - Lotte Andersen (Bodil), Andrea Elsnerová - Tova Magnusson-Norling (Viktoria), Svatopluk Schuller - Gabriel Flores Jair (Patolog), Lukáš Hlavica - Claes Bang (Claudio), Ladislav Županič - Peter Damm-Ottesen (Sammy), Růžena Merunková - Eva Fritjofson (Jeanette), Aleš Procházka - Sven Ahlström (Oliver), Karel Richter - Kenneth Milldoff (Sven), Marek Libert - Viktor Melnikov (Rasa), Hana Talpová - Karin Bertling (Helga), Milan Slepička - Erik Larsson (Lennart), Nina Horáková - Linda Elvira (Dona), Mikuláš Převrátil - Elliot Metzdorff (Nikolaj), Jindřich Žampa - Isak Moritz (Tarek), Jan Cina - Simon Åhlander (Albin), Zuzana Hykyšová - Eva Westerling (Karin), Jana Páleníčková - Marie Winther Nørgaard (Astrid), Martina Šťastná - Stephanie Leon (Mathilde), Robert Hájek - Peter Christoffersen (Julian), Ivanka Drozdová - Felicia Womack (Andrea), Alžběta Volhejnová - Freja Frost Barlach (Johanne), Tereza Chudobová, Petr Hais, Lucie Domesová, Monika Krátká, Veronika Bajerová, Alexandr Postler, Radovan Vaculík, Martin Janouš, David Voráček

Překlad: Helena Březinová
Dramaturgie: Jiří Flígl
Mistr zvuku: Zdeněk Dušek
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloš Kostner
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Jiří Kodeš
Vyrobila Česká televize 2015

3.SÉRIE
V českém znění: Jitka Moučková - Sofia Helin (Saga Norénová), Saša Rašilov - Thure Lindhardt (Henrik), Vladislav Beneš - Dag Malmberg (Hans Petterson), Valérie Zawadská - Sarah Boberg (Lillian), Marek Holý - Rafael Pettersson (John), Zlata Adamovská - Kirsten Olesen (Hanna), Vlasta Peterková - Ann Petrén (Marie-Louise), Oldřich Hajlich - Anton Lundqvist (Rikard), Kateřina Lojdová - Sonja Richter (Lise), Martin Preiss - Boris Glibusic (Aleksander), Helena Brabcová - Tina Gylling Mortensen (ředitelka Birgitte), Otakar Brousek ml. - Olaf Johannessen (Lars), Filip Čapka - Asbjørn Krogh Nissen (Morten), Robert Hájek - Adam Pålsson (Emil), Zdeněk Hruška - Magnus Skog (Roland), Klára Jandová - Marall Nasiri (Natalie), Alena Kokrdová - Josephine Højbjerg (Karen), Ivo Novák - Demis Tzivis (Said), Mikuláš Převrátil - Carl Munk Lægaard (Elias), Klára Sochorová - Sandra Stojiljkovic (Samira), Anna Theimerová - Katrine Rosenthal (Alice), Dana Batulková - Petrine Agger (Marianne), Radka Malá - Bodil Lassen (Elise), Svatopluk Schuller - Gabriel Flores Jair (Patolog), Apolena Veldová - Maria Kulle (Linn), Jan Cina - Henrik Söderlind (Benjamin), Dagmar Čárová - Catherine Hansson (Eva), Kryštof Hádek - Michael Slebsager (Marc), Braňo Holiček - Christopher Læssø (Lukas), Petr Lněnička - Joakim Gräns (Hakan), Irena Máchová - Melinda Kinnaman (Anna), Dana Syslová - Lil Terselius (Renée), Marika Šoposká - Sarah-Sofie Boussnina (Jeanette), Andrea Elsnerová - Louise Peterhoff (Annika), Lukáš Hlavica - Reuben Sallmander (Claes), Jiří Krejčí - Besir Zeciri (Mehmet), Petr Rychlý - Nicolas Bro (Freddie), Tereza Bebarová - Anna Björk (Asa), Jan Dolanský - Henrik Lundström (Rasmus), Martina Šťastná - Ida Engvoll (Tina), Jiří Plachý - Björn Granath (Kjell), Nikola Votočková - Josephine Raahauge (Jasmine), Pavel Šrom - Harald Leander (Torbjörn), Jaroslav Horák - Tom Ahlsell (Bror), Karel Richter - Henrik Larsen (Claus), Libor Hruška, Ema Pleskačová, Petr Vágner, Veronika Bajerová, Michal Gulyáš, Jakub Hejdánek, Monika Krátká, Milan Slepička, Milada Vaňkátová, David Voráček, Hana Baroňová, Pavlína Kročová

Překlad: Helena Březinová
Dramaturgie: Jiří Flígl
Mistr zvuku: Zdeněk Dušek
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloš Kostner
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Jiří Kodeš
Vyrobila Česká televize 2016

4.SÉRIE
V českém znění: Jitka Moučková - Sofia Helin (Saga Norénová), Saša Rašilov - Thure Lindhardt (Henrik), Martin Stránský - Mikael Birkkjær (Jonas), Valérie Zawadská - Sarah Boberg (Lillian), Jiří Dvořák - Lars Ranthe (Dan), Filip Jančík - Pontus T. Pagler (Richard), Petr Burian - Pontus T. Pagler (Patrik), Apolena Veldová - Maria Kulle (Linn), Stanislava Jachnická - Julie Carlsen (Barbara), Jan Šťastný - Anders Mossling (Frank), Robin Pařík - Erik Lönngren (Christoffer), Pavel Dytrt - Alexander Behrang Keshtkar (Taariq), Andrea Elsnerová - Lisa Linnertorp (Sofie), Jaromír Meduna - Thomas W. Gabrielsson (Niels), Pavel Šrom - Jesper Hyldegaard (Silas), Jitka Ježková - Sandra Yi Sencindiver (Susanne), Oldřich Hajlich - Elliott Crosset Hove (Kevin), Dana Syslová - Lena Strömdahl (Harriet), Tereza Chudobová - Linda Kunze (Elsa), Nina Horáková - Julia Frisberg (Robin), Zuzana Hykyšová - Anna Tulestedt (Lucinda), Mariana Franclová - Alva Ingvarsson (Leonora), Lukáš Hlavica - Leonard Terfelt (William), Marek Holý - Rafael Pettersson (John), Alexandra Horáková - Selma Modéer Wiking (Astrid), Anežka Saicová - Iris Mealor Olsen (Ida), Viktorie Taberyová - Fanny Bornedal (Julia), Jan Vlasák - Michalis Koutsogiannakis (Theo), Otakar Brousek ml. - Johannes Kuhnke (Morgan), Zuzana Ščerbová - Mari Götesdotter (Sarah), Vladislav Beneš - Dag Malmberg (Hans), Dagmar Čárová - Charlotte Fich (Malene), Vojtěch Hájek - Roger Matthisen (Moyo), Zdeněk Maryška - Karsten Jansfort (Lars), Ilona Svobodová - Patricia Schumann (Nicole), Miroslav Táborský - Jakob Fahlstedt (Tobias), Zuzana Slavíková - Ina-Miriam Rosenbaum (Solveigová), Svatopluk Schuller - Gabriel Flores Jair (Patolog), Petr Lněnička - Paw Henriksen (Tommy Petersen), Milan Slepička - Mogens Holm (Douglas), Martina Šťastná, Dana Černá, Martina Kechnerová, Pavel Rímský, Petra Tišnovská, Jiří Köhler, Michal Gulyáš, Hana Baroňová, Martin Janouš, Jiří Krejčí, Monika Krátká, Radovan Vaculík, Veronika Bajerová, Štěpánka Drozdová, Linda Křišťálová, Karolína Křišťálová

Překlad: Helena Březinová
Dramaturgie: Klára Vlasáková
Mistr zvuku: Zdeněk Dušek
Vedoucí produkce: Marie Přívratská
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Jiří Kodeš
Vyrobila Česká televize 2018
Naposledy upravil(a) filip dne 08 kvě 2020 15:57, celkem upraveno 10 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Most / Bron

Příspěvek od Ištván87 »

Nechtělo se mi čekat další týden, tak jsem si třetí díl stáhl v originále. A musím ocenit vynikající obsazení Igora Bareše i Jitky Moučkové. Vynikající volby. Horší je to s některými nuancemi. Občas je tam nějaká ta scéna, kdy jde i o to, že si Švédové a Dáni tak úplně nerozumějí. Ale vzhledem k tomu, že se to odehrává tu ve Švédsku, tu v Dánsku, tak nevím, jestli existuje nějaká možnost jak odlišit jednotlivé národnosti. Kdyby třeba Švédy dabovali Češi a Dány Slováci, tak by to asi bylo nejpřesnější, ale to by se musely švédský části dabovat u nás a dánský na Slovensku, protože by k tomu bylo zapotřebí až moc slovenských dabérů. A možná úplně nejjednodušší by bylo každou větu, která tohle komentuje, vyškrtnout a přleožit to úplně jinak. Aby se na jazykové rozdíly vůbec nepoukazovalo.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Most / Bron

Příspěvek od sud »

V tomhle případě je jasné, že dabing na originál mít nemůže co se týče překladu, ale dle zatím viděného, po překladové stránce to nevypadá vůbec špatně a překladatelé z toho (alespoň zatím) vyšli se ctí. Z obsazení mám trochu smíšené pocity. Když jsem sledoval seriál v originále, tipoval jsem si jen tak pro sebe dabingové obsazení. Na Sagu jsem sice tipoval Hanu Ševčíkovou, ale Jitka Moučková je výborná a sedí báječně. Igor Bareš není špatná volba, hraje to dobře, ale já tipoval Libora Hrušku nebo Jiřího Čapku a ti by IMHO byli lepší. Obsazení vedlejších rolí mi nepřijde příliš výrazné či na své postavy úplně padnoucí (Novotný, Meduna), i když na druhou stranu některé herce jsem přivítal s povděkem (Písařík, Vágner, Táborský). Tenhle dabing má své mouchy, ale IMHO ve výsledku špatný není.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Most / Bron

Příspěvek od Ištván87 »

Mně právě s ohledem na originál přijde Igor Bareš jako vynikající volba. A mile mě překvapil fakt, že jsem ani Jitku Moučkovou, ani Igora Bareše na první poslech hned nepoznal.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Most / Bron

Příspěvek od sud »

To je fakt, oba se hodně snaží a jedou na maximum. :-:
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Most / Bron

Příspěvek od sud »

Tak jsem zkouknul celou první řadu s dabingem a musím říct, že je to skvělá práce. Se švédsko-dánskou jazykovou bariérou se vyrovnali vskutku se ctí a lépe to snad ani nešlo (dokonale to v tomto případě nepůjde nikdy, snad kdyby ten dabing byl česko-slovenský, jak již předeslal Ištván87). Z počátku jsem vytýkal fádní obsazení vedlejších rolí - to beru zpět, i značně výrazné hlasy se objevují v epizodkách (Meduna, Táborský). Moc se mi líbilo obsazení Jana Šťastného (IMHO jeden z jeho nej výkonů minimálně za poslední roky), Vladislava Beneše do pro něho nepříliš typické role, Martina Písaříka coby arogantního novináře či Valérie Zawadské (dle jejích slov v jedné z posledních dabingových rolí - v radiu jsem od ní slyšel, že pověsila dabing na hřebík). Jediný, kdo mi moc neseděl do své role, byl David Novotný, ale nebylo to nejhorší. Hlavní role jsem si nechal nakonec - Igor Bareš se ukázal jako vynikající volba a s Martinem perfektně splynul a Jitka Moučková je na Cenu FF. :-:
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
markt12
Příspěvky: 1374
Registrován: 08 dub 2010 02:40
Poznámka: Uživatel byl zabanován z důvodu: Smazání všech profilů filmů, seriálů a herců, zdiskreditování databázní hodnoty Dabingfora a sabotování práce ostatních lidí, kteří profily doplňují.

Re: Most / Bron

Příspěvek od markt12 »

Dne 5. 9. začíná druhá řada seriálu na programu ČT 2.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Most / Bron

Příspěvek od ocypuc »

Skvělý dabing. Igora Bareše jsem nepoznal. Jinak Saga mi připomíná Kůstku ze Sběratelů kostí :)
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Most / Bron

Příspěvek od Ištván87 »

I u druhé série je zatím dabing výborný - ale jednu výtku můžu zveřejnit hned po shlédnutí prvních dvou epizod. V první epizodě Petr Pospíchal dabuje toho psychologa (Nielse). Ale když jsem ho hned na začátku druhého dílu slyšel dabovat nějakého policistu, tak mě to trochu zklamalo. Být to někdo s nevýrazným hlasem, tak se to ztratí, ale zrovna u pana Pospíchala to bilo do uší. Tak doufám, že už tam ten psycholog nebude
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2602
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Most / Bron

Příspěvek od KOMZA »

4. SÉRIE
V českém znění: Jitka Moučková - Sofia Helin (Saga Norénová), Saša Rašilov - Thure Lindhardt (Henrik), Martin Stránský - Mikael Birkkjær (Jonas), Valérie Zawadská - Sarah Boberg (Lillian), Apolena Veldová, Stanislava Jachnická, Jan Šťastný, Jiří Dvořák - Lars Ranthe (Dan), Filip Jančík - Pontus T. Pagler (Richard), Petr Burian - Pontus T. Pagler (Patrik), Robin Pařík, Pavel Dytrt, Andrea Elsnerová, Jaromír Meduna, Pavel Šrom, Jitka Ježková, Oldřich Hajlich, Dana Syslová, Tereza Chudobová, Nina Horáková, Milan Slepička a další

Překlad: Helena Březinová
Dramaturgie: Klára Vlasáková
Mistr zvuku: Zdeněk Dušek
Vedoucí produkce: Marie Přívratská
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Jiří Kodeš
Vyrobila Česká televize 2018

---------------
Abych byla upřímná, tak jsem docela zklamaná... Na začátku roku jsem si dala první díl s anglickými titulky, ale protože dabing pro mě byl u Mostu neodmyslitelnou součástí, rozhodla jsem se zbytek nesledovat a počkat si na ČT. Těší mě návraty na postavy, těší mě obsazení Martina Stránského po vzoru druhé série Zločinu, a Jitka Moučková se Sašou Rašilovem jsou opět výborní. Ale rozhodně mě netěší návrat tolika dabérů z předchozích sérií, navíc některých, kteří dabovali obzvlášť důležité postavy (tuším, že jsem napočítala šest případů?). To je opravdu velká škoda a nemyslím si, že by byl takový nedostatek dabérů, aby se museli "recyklovat" ti, které jsme v seriálu už slyšeli... :(
Ale nedá mi to a krátce se vyjádřím i k těm předcházejícím třem sériím - dabing byl skvělý a především musím vyzdvihnout mimo Jitku Moučkovou i Igora Bareše, protože jeho spojení s Kimem Bodniou mi přijde perfektní a ráda bych jej znovu někdy slyšela. Celkově byly tyto série herecky výborně odvedené, tak doufám, že alespoň v tomto ohledu čtvrtá nezklame.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“