Fargo / Fargo

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Fargo / Fargo

Příspěvekod Camulator » 09 úno 2016 21:39

Já to fakt nepobírám, to si jako někdo řekl, že když je to tak skvělý seriál, že ho zkazí aspoň tím dabingem, aby nebyl tak dokonalý, nebo co?
Camulator

Příspěvekod Karel » 10 úno 2016 03:47

Mě to zas až taková tragédie nepřipadá, byť jsem viděl jen jeden díl. Myslím, že se tu dělá z komára velbloud. A to obecně, nejen u tohoto díla. Paní/slečna Regina má krásný mladistvý hlas, co na tom, že je starší než her. představitelka. Paní Adamovská taky mluví podstatně mladší herečky. A na to, že to bylo pro AMC, je docela bohatě obsazené. Originál je originál, dabing je zase něco jiného. Nikdy to nebude originál. Tak se s tím už konečně smiřme. Ti herci a ostatní si s tím dali nějakou práci, abychom my starší či dyslektici nemuseli louskat titulky. Tak se trochu mírněte ve svých soukromých soudech. Příšerný dabing vypadá úplně jinak.
Karel

Příspěvekod bloom » 10 úno 2016 20:21

Karel píše:Příšerný dabing vypadá úplně jinak.

Jak? Pokud tento není příšerný, tak IMHO je od toho jen krok. Nebo je v pořádku, když hlavní postavu dabuje více herců a navíc v jedné epizodě?
bloom

Příspěvekod Karel » 11 úno 2016 12:46

Já nejsem odborník, ani z oboru, jsem obyčejný člověk. A jako normálnímu divákovi mi to nevadí, ba ani jsem nezaregistroval, že by hlavní postavu mluvili 2 herci (kterou a kdo?). Ale dovedu si představit, že řadový kanál zřejmě nezaplatí možnost mít na každou postavu jednoho herce jako to je u "hollywoodských" velkofilmů. A že těch postav tady je. Schválně jsem se zeptal známého, který tento seriál hltá, zda s tímto dabingem má problém a jemu se taky líbil. (Ale kašlete na to, je to jen divák, tomu do toho nic není, že?) Zdá se mi, že se tu vozíte po někom, abyste ukázali svoji "nadřazenost", rádoby profesionalitu a "když to není, jak říkám já, je to špatně".
Karel

Příspěvekod konupka » 11 úno 2016 12:54

Vzhledem k tomu, že dabing by měl být plnohodnotným věrohodným přetlumočením díla včetně věkově a typově odpovídajících dabérů to je chyba. Je naprosto běžné, že v seriálu dabuje jeden herec víc postav, ale když už se tomu tak děje tak jsou to postavy rozsahem drobnější a někdy i v jiných dílech. Ale nezlobte se na mě, více herců na jednu postavu je opravdu známka mizerného dabingu. Je to jako kdyby jednu postavu v seriálu hrálo víc lidí.
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
konupka

Příspěvekod Lukiz » 11 úno 2016 13:00

Buďte rád že vám to nevadí. Bohužel všichni to štěstí nemají a jsou na nedostatky citlivější. Někomu vadí střídání různých hlasů na postavách, někomu malý počet hlasů, někomu špatný zvuk, špatný synchron, nedobrá úprava dialogů atd. Komu nic z toho nevadí, nevšimne si toho a prostě mu stačí, že to nějak mluví česky to je prostě šťastný člověk.
Lukiz

Příspěvekod Fifa.21 » 11 úno 2016 13:07

Jakékoli reakce jsou zbytečné, protože se tady setkáváme buď (podle jeho slov) s obyčejným divákem, který se spokojí s čímkoli, co je alespoň česky, nehledě na vhodnost obsazení, překlad či zvuk daného díla, nebo máme tu čest s jedním z aktérů tohoto dabingu, který se snaží hlava nehlava bránit tento paskvil - což jestli je pravda, tak to je čirá ubohost.
Fifa.21

Příspěvekod Karel » 11 úno 2016 13:23

Ano, takovou reakci jsem čekal. Ne, nejsem herec, jen jsem vyjádřil názor laika. Bylo mi jasné, že mě ukamenujete. Jen jsem nedostal odpověď, kterou hlavní postavu mluví 2 různí herci v jedné epizodě. A na téma: co nejvíce se přiblížit originálu, se nadá ani mluvit. Zkuste si někdy pustit De Funese alias Filipovského. Šišlá, herecky nic moc, o tom, jestli je "synchronní" nemůže být ani řeč. a přesto tolik opěvovaný.
Karel

Příspěvekod Lukiz » 11 úno 2016 13:34

Ahh, tak z naprostého laika co v tomto seriálu nevidí žádnou chybu se klube odborník na synchron, bravo. A o "co nejvíce se přiblížit originálu" tu nikdo předtím nepsal. Dabing je kompromis to tu ví každý.
Ach jo, že já se těmi trolly vždycky nechám vytočit. :->
Lukiz

Příspěvekod Karel » 11 úno 2016 13:54

Odborník na synchron?? Člověk nemusí být na něco odborník, aby nevytušil, že tenhle synchron je věc, která by v dabingu měla být. Tak nějak se mi zdá, že máte potřebu do někoho věčně rýt. Dobrá tedy, neberte můj názor v potaz, vaše věc. Když už nic, alespoň vím, že v tomto oboru se názory nepřijímají. Tak hurá do kritiky, jsme přece anonymní, tak můžeme srát na hlavu každému, kdykoliv, kdekoliv, ať si ulevíme. Slušnost stranou. (A až Vám se podaří něco dokonalého, skvělého, bez jakékoliv chybičky, dejte vědět, rád se podívám) Nashledanou.
Karel

PředchozíDalší

Zpět na Seriály