Domek z Karet / House of Cards

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od Eleanor »

DAN K.: Ne, neviděla jsem to v cz, mě stačily ukázky na ČT1, abych byla rozzuřená. Viděla jsem všechny řady v originále. Franka Underwooda bych rozhodně nepopsala, jako někoho, kdo je slizký. Je nemilosrdný, chladný, zlý, tvrdý atd., slizký ne. Otakar Brousek ml. má na tuto roli skutečeně až příliš sympatický hlas, ale Aleš Procházka by tady byl, podle mě, perfektní...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od Lukiz »

V dabingu postrádám výraznější zvukové rozlišení různých prostředí. Všechny scény a postavy bez ohledu na vzdálenost znění tak nějak furt stejně. Očekával bych, že se výrazněji odliší promluva přímo k divákům od běžného dialogu.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od bloom »

I když o tom pochybuji, tak by IMHO nebylo špatné, kdyby zájem diváků vyprovokoval ČT k opětovnému vysílání původní série s Ianem Richardsonem (kterého kdysi nadaboval Bořivoj Navrátil).
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od AngelEyes »

Proč jsou v druhé sérii na Tuskovi dva dabéři, oni se střídali? A jak je řešená Tuskova čínština, mluví dabér nebo nechali originál?
Uživatelský avatar
takezo
Moderátor
Příspěvky: 2984
Registrován: 08 kvě 2011 13:30
Bydliště: Bílina

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od takezo »

Musím říct, že při poslechu ukázek, kdy mluvil Igor Bareš mě to tahalo za uši ale až teď jsem si uvědomil, že to byla skvělá volba a Igor Bareš mě na něm doslova BAVÍ. Seriál jsem neznal, nekoukal jsem vůbec na něj, protože mě nebavil ale teď se vyloženě každý týden těším až si ho pustím. Takže za hlas Bareše tleskám. :-: :-: :-:
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací
Obrázek
Top: Jiří Schwarz,Filip Švarc,Saša Rašilov,Aleš Procházka,Filip Blažek,Vojtěch Rohlíček
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od Jirka007 »

prosim o upravu Raymonda Tuska nedabuje pan Štěpnička ale Pavel Rímský ktery dabuje i Freddyho

dale ještě pan Schwarz Jiří Schwarz - Chuck Cooper (policejni komisař Barney Hull)

Pavel Soukup ještě dabuje herce Reed Birney ktery ztvarnuje postavu Donalda Blythea v 1 a 2 serii se objevi 2x ale ve 3.serii je trochu stala postava

Petr Neskusil - Nathan Darrow (Edward Meechum) hraje Frankova bodyguarda objevuje se všech čtyřech serii

take by mělo byt pokud viš jmeno daberky Catherine Durantove v teto serii se vyskytuje pouze ve 3 epizodach ale v dalši serii co v druhem dile

jinak by si z druhe serie měl sesadit na nizke misto Zoe Barnesovou bo bude jen v jednom dile

jinak ke konci 2.serie se objevi nova postava Heather Dunbarove ktera zase bude hlavni roli ve 3.serii
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od Jirka007 »

tak se pokusim konstruktivně zhodnotit dabing 1.serie

obsazeni postav bylo dobre nejvic sem měl problem s Frankem Underwoodem ktereho prostě mam nejradši s Alešem Prochazkou ktery by ho vystihl nejlepe jako Zlomyslneho, chladnokrevneho a manipulativniho

dalši na řadě kteři mi vadily ale už meně byli Michal Holán na Russoovi a Bohdan Tůma na šefovi The Herald Washington nevadil by mi kdyby ho daboval ten co ho daboval v Imperiu - Mafie v Atlantic City

nejlepši byly Jakub Saic, Simona Postlerová, Vladislav Beneš a Terezie Taberyová a dobra byla i Klára Jandová na Zoe

co mi hodně vadi je že tam často střidaji dabery když Freddyho dabuje Rímsky ale protože je tam Raymond Tusk tak daji jemu a Freddymu daji noveho dabera a tak to prostě je že to neuměj v takovem Kultovnim serialu pohlidat aby se jim hlasy vyrazně neměnily, mohli to udělat lepe

překlad byl slušnej ale vadilo mi jak třeba řikali Christin Galagherove měli vyslovovat Kristyn a nepočeštovat to jako Krystyna

takže zatim takovy pruměr kvuli malo hlasum na duležite postavy

doufam že když to ČT koupila zbyle sezony že tam take rošady ve změnach nebudou a pohlidaji si to
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od Jirka007 »

na doplněni k 2.serii

Raymonda Tuska v druhe serii mluvi pouze pan Rímsky

Setha Graysona dabuje pouze David Matásek

Cathy Durantovou dabuje Zuzana Slavíková, ale nevim kdo dabuje Heather Dubarovou

Jiří Schwarz - John Scurti (Wes Buchwalter)
Ladislav Cigánek - Peter Bradbury (generál Dalton McGinnis) + Michael Park (Curtis Haas) (musel jsem dat pryč označeni u Curtise Haase protože to odkazuje na jineho herce)
Petr Pospíchal - John Henry Cox (Willard Erickson)
Pavel Soukup - Reed Birney (Donald Blythe)
Anna Suchánková - Libby Woodbridge (Megan Hennesseyová)
Zuzana Slavíková - Jayne Atkinson (Cathy Durantová)
Šárka Vondrová - Elizabeth Marvel (Heather Dunbarová)
Marek Libert ještě Benito Martinez (Hector Mendoza)

ted k hodnoceni novych postav

klady:
David Matásek a Jan Maxián - byly taky v pohodě

Marek Libert se mi take na Greena docela zamlouval měl takovy dobry hlas

k neutralnimu spojeni patři Anna Suchánková a Petra Hobzová

k zaporum patři Zlata Adamovská na Tricii Walkerovou

problem je taky malo daberu na vedlejši role když ale když prava koupila ČT na dalši serie snad se to zlepši

jsem zvědav na dabing 3 a 4 serii ktere už jsem viděl hlavně na čtvrtou kde budou nove postavy předevšim jsem zvědavy na LeAnn Harveyovou a na generala Brockharta

snad se dalšich dilu dočkame brzo
Naposledy upravil(a) Jirka007 dne 17 úno 2017 21:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od Jirka007 »

tak 3.série skončila tak zhodnotím

nejvíce se mi libila z nových roli Šárka Vondrová, která mi tu kupodivu pasovala

Jan Šťastný byl v pohodě, jedině kde jsem byl na vážkach byla Jitka Ježková na Kate Baldwinovou, čekal jsem Helenu Dytrtovou nebo někoho jiného ale nakonec jsem si zvykl, nic ji kromě věkového rozdílu nejde vyčíst

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pro 4. sérii bych měl tyto nápady na postavy

Leann Harveyová - Tereza Chudobová
Will Conway - Filip Jančík / Filip Švarc
generál Brockhart - tady bych slyšel nejradši Vladislava Beneše ikdyž se v díle vyskyuje i prezident Walker ale scény za sebou nemají, ale to je jen můj názor jinak bych v tom případě slyšel Václava Knopa

na Hannu Conwayovou třeba Zuzana Ščerbová

na Aidan Macallana mě nápada Aleš Procházka

u Toma Hammerschmidta bych možná změnil dábera protože Bohdan Tůma mluví vedlejší role a Hammerschmidt bude mít ve 4. a 5. sérii větší roli
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: Domek z Karet / House of Cards

Příspěvek od Camulator »

Tyjo, a já si u Petrova myslel na Michal Pavlata, přijde mi, že mají hlasy docela podobné. Škoda.
U Hammerschmidta jsem zas dosud žil v domnění, že ho mluví Pavel Šrom. Docela se mi na něj hodí.
Na Conwayovi mi zas z nějakýho důvodu furt vyskakoval nějakej Rašilov, spíš asi Saša, ale když už, tak radši Jančíka než Švarce.
Na Brockharta určitě Knopa, tma podle mě není co řešit.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“