Agenti S.H.I.E.L.D. / Agents of S.H.I.E.L.D.

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Agenti S.H.I.E.L.D. / Agents of S.H.I.E.L.D.

Příspěvek od oberon »

Proč bych to nemyslel vážně? Kdo tady mluví o nějaký filmografii? Jsme pokud vím na Dabingfóru, takže když se řekne neherec, myslí se logicky neherec v dabingu. Ona totiž většina lidí, co dělá v Česku dabing, jsou herci, akorát se někteří tolik nevystavují v televizi a raději se věnují pouze divadlu. Takže se tady "neherec" v jiným slova smyslu skoro ani říct nedá ;) ...
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Agenti S.H.I.E.L.D. / Agents of S.H.I.E.L.D.

Příspěvek od Ištván87 »

Ten kdo v nováckém dabingu Posledního Mohykána daboval Duncana - ten neuměl intonovat. Jiří Strach prakticky v čemkoliv neuměl dabovat. Vladimír Kratina má problém s přízvukem, ale to měl svého času třeba i Ladislav Lakomý. Že by neuměl intonovat, to bych rozhodně neřekl. A navíc - spousta dabingových herců intonuje perfektně a je jim to na prd, jelikož nejsou dobří herci.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Agenti S.H.I.E.L.D. / Agents of S.H.I.E.L.D.

Příspěvek od oberon »

Nevím, jestli má tohle tvé tvrzení nějakou váhu, když často hlásáš, že máš rád, když herci nezní dabingově. To by potom bylo lepší nechat hodnocení toho, kdo v dabingu dobře hraje těm, kteří mají rádi dabing a né antidabing. Navíc Kratina nemá problém s přízvukem, ale s výrazem. Spousta známých českých režisérů tvrdí (a je to pravda), že nejdůležitější je to, aby herec nějaký výraz měl, a to Kratina nemá. Všechno mluví naprosto monotónně. Co se týče intonace, já nenapsal, že to neumí, jenom že některé věty nedokázal ani v podmínkách kinodabingu zaintonovat správně, což je smutné...

Ale dost už toho, já tady Kratinu zmínil jenom proto, že se tu jeden domáhal, proč nejsou obsazeni méně oposlouchaní lidé a druhý se dotazoval, proč v tomhle seriálu není právě on obsazen, takže mi to připadalo jako nejlepší příklad. Určitě nestojím o to, aby se tady znovu otevíralo dlouhosáhlé téma ohledně Avengers 2, u kterého jsme si myslím všichni vyjasnili svoje názory a to už někdy před čtvrt rokem. Takže pokud má stále někdo potřebu vychvalovat ten überbožský Virtual, atp., tak ať k tomu prosím využije topic příslušného filmu...

Jen pro info, já u každého dabingu Marvelovky i v dobách LS nejprve napsal svoje prvotní pocity, potom na film šel normálně s dabingem a nakonec se podělil o svůj výsledný názor. Ze spousty zdejších reakcí mám pocit, že většina tenhle dabing odsoudí, aniž by se na něj vlastně podívala, což upřímně nechápu a připadá mi, že potom ty reakce ztrácejí smysl. Sem tam nějaké to "No holt uvidíme po premiéře" by neuškodilo...
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Agenti S.H.I.E.L.D. / Agents of S.H.I.E.L.D.

Příspěvek od Sen »

oberon píše:Ona totiž většina lidí, co dělá v Česku dabing, jsou herci, akorát se někteří tolik nevystavují v televizi a raději se věnují pouze divadlu.
No zrovna tohle mi tedy vysvětlovat nemusíš. Já se tu snažím, mimo jiné i z tohoto důvodu, označovat poskytovatele českých hlasů jako herce, nikoliv jako dabéry, kterýžto pojem mi přijde zbytečně omezující.

Jinak tedy děkuji za vysvětlení, to už dává větší smysl ;). Já pojem neherec chápu v jeho obvyklém významu.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Agenti S.H.I.E.L.D. / Agents of S.H.I.E.L.D.

Příspěvek od oberon »

Sen píše:
oberon píše:Ona totiž většina lidí, co dělá v Česku dabing, jsou herci, akorát se někteří tolik nevystavují v televizi a raději se věnují pouze divadlu.
No zrovna tohle mi tedy vysvětlovat nemusíš. Já se tu snažím, mimo jiné i z tohoto důvodu, označovat poskytovatele českých hlasů jako herce, nikoliv jako dabéry, kterýžto pojem mi přijde zbytečně omezující.

Jinak tedy děkuji za vysvětlení, to už dává větší smysl ;). Já pojem neherec chápu v jeho obvyklém významu.
Za málo. Příště raději napíšu nedabér nebo dabérský neherec, abychom se podobnému slovíčkaření vyhnuli (i když vím, že pojem "dabér" samotní herci nemají příliš v lásce). Já osobně se pravda při používání pojmů herec/dabér příliš nehlídám, napíšu to tak, jak mi to přijde na klávesnici a vždy tady píšu v rámci dabingu, ale to bude asi tím, že já pojem dabér jako takový nevidím zas až tak jako omezující. Takové označení "herec a dabér" mi zbytečné připadá, ale jakmile se řekne pouze "dabér", je jasné, že jde o herce, který také dabuje, naopak když se řekne "herec", není jasné, jestli někdy daboval, nebo jestli je toho vůbec schopný...

No, každopádně to už trochu začíná smrdět OT, tak snad už je všechno OK a jasné :) ...
Star-Prince píše:Nevíte,kde se na to podívat s dabingem ?
Až se bude vědět, kdy a na kterém kanálu Skupiny Nova seriál poběží, určitě tady dám vědět...
Thaedhas
Příspěvky: 2
Registrován: 09 pro 2012 07:18

Re: Agenti S.H.I.E.L.D. / Agents of S.H.I.E.L.D.

Příspěvek od Thaedhas »

Zdravím. Prosím pěkně, nemáte někdo nějaké informace ohledně 4. série agentů? Už je to značná doba, co skončila 3. série a jsem zvědavý i na další série v ČJ. :roll:
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 228
Registrován: 25 srp 2012 04:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Agenti S.H.I.E.L.D. / Agents of S.H.I.E.L.D.

Příspěvek od Obelix »

Ke mně žádná novinka nedoputovala.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Agenti S.H.I.E.L.D. / Agents of S.H.I.E.L.D.

Příspěvek od oberon »

Bohužel já zatím taky o ničem nevím, ale pořád doufám že se to časem změní.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“