Řím / Rome

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Řím / Rome

Příspěvekod jackb » 14 črc 2009 14:34

Obrázek
Info: ČSFD | FDB | IMDB

1.SÉRIE:
V českém znění: Michal Dlouhý - Kevin McKidd (Lucius Vorenus), Jiří Dvořák - Ray Stevenson (Titus Pullo), Zlata Adamovská - Polly Walker (Atia), Vladimír Brabec - Kenneth Cranham (Pompeyus Magnus), Valérie Zawadská - Lindsay Duncan (Servilia), Vladislav Beneš - Tobias Menzies (Marcus Junius Brutus), Jitka Ježková - Kerry Condon (Octavia), Tatiana Vilhelmová - Suzanne Bertish (Eleni), Václav Knop - Karl Johnson (Porcius Cato), Vanda Hybnerová - Indira Varma (Niobe), Otakar Brousek ml. - David Bamber (Marcus Tullius Cicero), Jan Maxián - Max Pirkis (mladší Gaius Octavian), Milan Slepička - Lee Boardman (Timon), Oldřich Vlach - Nicholas Woodeson (Posca), Václav Mareš - Paul Jesson (Scipio), Tatiana Vilhelmová - Lyndsey Marshal (Kleopatra), Kateřina Březinová - Coral Amiga (Vorena), Tereza Chudobová - Esther Hall (Lyda), Jiří Štěpnička - Guy Henry (Cassius), Aleš Procházka - Lorcan Cranitch (Erastes Fulmen), Jiří Valšuba - Enzo Cilenti (Evander Pulchio), Karel Richter - Ian McNeice (Zpravodaj), Jan Šťastný - James Purefoy (Marcus Antonius), Boris Rösner - Ciarán Hinds (Julius Caesar), Jan Vágner (titulky)

Překlad: Vít Kabelka
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Hana Krtičková, Jiří Kvasnička
Dialogy a Režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila Společnost SDI Media v roce 2006

2.SÉRIE:
V českém znění: Michal Dlouhý - Kevin McKidd (Lucius Vorenus), Jiří Dvořák - Ray Stevenson (Titus Pullo), Zlata Adamovská - Polly Walker (Atia), Valérie Zawadská - Lindsay Duncan (Servilia), Vladislav Beneš - Tobias Menzies (Marcus Junius Brutus), Jitka Ježková - Kerry Condon (Octavia), Otakar Brousek ml. - David Bamber (Marcus Tullius Cicero), Jiří Štěpnička - Guy Henry (Cassius), Aleš Procházka - Lorcan Cranitch (Erastes Fulmen), Vanda Hybnerová - Zuleikha Robinson (Gaia), Hana Krtičková - Esther Hall (Lyda), Tatiana Vilhelmová - Suzanne Bertish (Eleni), Jan Maxián - Max Pirkis (mladší Gaius Octavian), Michal Jagelka - Simon Woods (starší Gaius Octavian), Radek Hoppe - Allen Leech (Marcus Vipsanius Agrippa), Oldřich Vlach - Nicholas Woodeson (Posca), Tereza Chudobová - Coral Amiga (Vorena), Tatiana Vilhelmová - Lyndsey Marshal (Kleopatra), Milan Slepička - Lee Boardman (Timon), Vanda Hybnerová - Indira Varma (Niobe), Kateřina Velebová - Alice Henley (Livia Drusilla), Karel Richter - Ian McNeice (Zpravodaj), Jan Šťastný - James Purefoy (Marcus Antonius), Jan Vágner (titulky)

Překlad: Daniela Margoliusová
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Hana Krtičková, Jiří Kvasnička
Režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila Společnost SDI Sun Studio v roce 2007
jackb

Re: Řím / Rome

Příspěvekod DAN K. » 15 črc 2009 01:01

oceneni tohoto dabingu cenou za nejlepsi dabing jsem nidky nepochopil, jiri kvasnicka si vybral ty nejlepsi cesky herce, ale obsadil (s vyjimkou pana rosnera, ktery uz hindse nekolikrat vyborne daboval a jana stastneho) na role na ktery se naprosto nehodi, typem, hlasem a predevsim ani vekem, s originalem to nema naprosto nic spolecnyho, to je v cestine uplne jinej serial:( Navic je tam jeste nekde v prvnim dile veta ze z republiky se stane imperium (pan prekladatel asi moc sledoval dabovany Hvezdny valky). Jinak pozdejsi dily delali i petr finkous a daniela margoliusová . ta cena se proste dava za to jak je hodnotnej serial a ne za dabing:(
DAN K.

Příspěvekod ReDabér » 15 črc 2009 10:23

Já viděl první tři díly v originále a poté sem sledoval seriál s dabingem na ČT a nijak mi to uši nervalo. Jen Atia má v originále hodně pisklavej hlas, herečka byla vybraná, aby vytvářela dojem, že i když má už dvě téměř dospělé děti, je stále mladá. Ale myslím si, že se jí naše Z. Adamovská ujala výborně.
ReDabér

Příspěvekod Geser » 15 črc 2009 11:06

Já jsem viděl napřed originál celý. Pak jsem si ze srandy otipoval dabéry a pustil si to česky. Jak já byl zklamanej! Jak říká Dan, ten seriál je česky něco úplně jinýho. Je někdy nějaká šance na předabování?
(pro zajímavost pár mých tipů: Antonius- Vaculík, Atia- Postlerová, Caesar- Beneš. Trefili se mi jenom Jitkou Ježkovou :D )
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Geser

Příspěvekod danpiper » 13 lis 2009 22:03

Takhle by měl dabing seriálu vypadat - opravdu skvostný.
danpiper

Zpět na Seriály