Řím / Rome

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Řím / Rome

Příspěvek od jackb »

Obrázek
Info: ČSFD | FDB | IMDB

1.SÉRIE:
V českém znění: Michal Dlouhý - Kevin McKidd (Lucius Vorenus), Jiří Dvořák - Ray Stevenson (Titus Pullo), Zlata Adamovská - Polly Walker (Atia), Vladimír Brabec - Kenneth Cranham (Pompeyus Magnus), Valérie Zawadská - Lindsay Duncan (Servilia), Vladislav Beneš - Tobias Menzies (Marcus Junius Brutus), Jitka Ježková - Kerry Condon (Octavia), Tatiana Vilhelmová - Suzanne Bertish (Eleni), Václav Knop - Karl Johnson (Porcius Cato), Vanda Hybnerová - Indira Varma (Niobe), Otakar Brousek ml. - David Bamber (Marcus Tullius Cicero), Jan Maxián - Max Pirkis (mladší Gaius Octavian), Milan Slepička - Lee Boardman (Timon), Oldřich Vlach - Nicholas Woodeson (Posca), Václav Mareš - Paul Jesson (Scipio), Tatiana Vilhelmová - Lyndsey Marshal (Kleopatra), Kateřina Březinová - Coral Amiga (Vorena), Tereza Chudobová - Esther Hall (Lyda), Jiří Štěpnička - Guy Henry (Cassius), Aleš Procházka - Lorcan Cranitch (Erastes Fulmen), Jiří Valšuba - Enzo Cilenti (Evander Pulchio), Karel Richter - Ian McNeice (Zpravodaj), Jan Šťastný - James Purefoy (Marcus Antonius), Boris Rösner - Ciarán Hinds (Julius Caesar), Jan Vágner (titulky)

Překlad: Vít Kabelka
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Hana Krtičková, Jiří Kvasnička
Dialogy a Režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila Společnost SDI Media v roce 2006

2.SÉRIE:
V českém znění: Michal Dlouhý - Kevin McKidd (Lucius Vorenus), Jiří Dvořák - Ray Stevenson (Titus Pullo), Zlata Adamovská - Polly Walker (Atia), Valérie Zawadská - Lindsay Duncan (Servilia), Vladislav Beneš - Tobias Menzies (Marcus Junius Brutus), Jitka Ježková - Kerry Condon (Octavia), Otakar Brousek ml. - David Bamber (Marcus Tullius Cicero), Jiří Štěpnička - Guy Henry (Cassius), Aleš Procházka - Lorcan Cranitch (Erastes Fulmen), Vanda Hybnerová - Zuleikha Robinson (Gaia), Hana Krtičková - Esther Hall (Lyda), Tatiana Vilhelmová - Suzanne Bertish (Eleni), Jan Maxián - Max Pirkis (mladší Gaius Octavian), Michal Jagelka - Simon Woods (starší Gaius Octavian), Radek Hoppe - Allen Leech (Marcus Vipsanius Agrippa), Oldřich Vlach - Nicholas Woodeson (Posca), Tereza Chudobová - Coral Amiga (Vorena), Tatiana Vilhelmová - Lyndsey Marshal (Kleopatra), Milan Slepička - Lee Boardman (Timon), Vanda Hybnerová - Indira Varma (Niobe), Kateřina Velebová - Alice Henley (Livia Drusilla), Karel Richter - Ian McNeice (Zpravodaj), Jan Šťastný - James Purefoy (Marcus Antonius), Jan Vágner (titulky)

Překlad: Daniela Margoliusová
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Hana Krtičková, Jiří Kvasnička
Režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila Společnost SDI Sun Studio v roce 2007
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řím / Rome

Příspěvek od DAN K. »

oceneni tohoto dabingu cenou za nejlepsi dabing jsem nidky nepochopil, jiri kvasnicka si vybral ty nejlepsi cesky herce, ale obsadil (s vyjimkou pana rosnera, ktery uz hindse nekolikrat vyborne daboval a jana stastneho) na role na ktery se naprosto nehodi, typem, hlasem a predevsim ani vekem, s originalem to nema naprosto nic spolecnyho, to je v cestine uplne jinej serial:( Navic je tam jeste nekde v prvnim dile veta ze z republiky se stane imperium (pan prekladatel asi moc sledoval dabovany Hvezdny valky). Jinak pozdejsi dily delali i petr finkous a daniela margoliusová . ta cena se proste dava za to jak je hodnotnej serial a ne za dabing:(
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řím / Rome

Příspěvek od ReDabér »

Já viděl první tři díly v originále a poté sem sledoval seriál s dabingem na ČT a nijak mi to uši nervalo. Jen Atia má v originále hodně pisklavej hlas, herečka byla vybraná, aby vytvářela dojem, že i když má už dvě téměř dospělé děti, je stále mladá. Ale myslím si, že se jí naše Z. Adamovská ujala výborně.
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Řím / Rome

Příspěvek od Geser »

Já jsem viděl napřed originál celý. Pak jsem si ze srandy otipoval dabéry a pustil si to česky. Jak já byl zklamanej! Jak říká Dan, ten seriál je česky něco úplně jinýho. Je někdy nějaká šance na předabování?
(pro zajímavost pár mých tipů: Antonius- Vaculík, Atia- Postlerová, Caesar- Beneš. Trefili se mi jenom Jitkou Ježkovou :D )
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Re: Řím / Rome

Příspěvek od danpiper »

Takhle by měl dabing seriálu vypadat - opravdu skvostný.
o_ciz
Příspěvky: 245
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Řím / Rome

Příspěvek od o_ciz »

Dabing se mi moc líbí, ale u druhé řady došlo k mírnému poklesu v kvalitě překladu. V první sérii se třeba správně mluví o "Martově poli", ale v druhé je z toho "Marsovo pole". Taky mi přišlo docela zvláštní, když Atia použije spojení "německá děvka", bylo by určitě vhodnější použí výraz "germánská". Nicméně to jsou jenom drobnosti, jinak je dabing opravdu skvělý.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“