Doktorka Quinnová / Dr. Quinn - Medicine woman

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Doktorka Quinnová / Dr. Quinn - Medicine woman

Příspěvekod maly kozel » 28 črc 2009 16:45

Obrázek
Info: IMDB | CSFD | FDB

1.DABING [ČT]
V českém znění: Ivana Milbachová - Jane Seymour (Dr. Michaela Quinnová), David Vejražka - Joe Lando (Byron Sully), Vilém Udatný - Chad Allen (Matthew Cooper), Viera Kučerová - Jessica Bowman / Erika Flores (Colleen Cooperová), Michal Bürger - Shawn Toovey (Brian Cooper 1. a 2. řada), Jan Škvor - Shawn Toovey (Brian Cooper - od 3. řady), Miloslav Mejzlík - Geoffrey Lower (reverend Timothy Johnson), Petr Rychlý - William Shockley (Hank Lawson), Ivan Gübel - Orson Bean (Loren Bray), Milena Dvorská - Barbara Babcock (Dorothy Jennings), Stanislav Lehký - Jim Knobeloch (Jake Slicker), Pavel Pípal - Henry G. Sanders (Robert E.), Ota Jirák - Henry G. Sanders (Robert E. - posledních cca 10 epizod 6. řady), Stanislava Jachnická - Jonelle Allen (Grace), Martin Janouš - Frank Collison (Horace Bing), Claudia Vašeková - Helene Udy (Myra Bings), Luboš Bíža - James Leland Adams (Preston A. Lodge), Milan Slepička - Larry Sellers (Tančící oblak), Martin Luhan - Brandon Hammond (Anthony), Alexej Pyško - John Schneider (Daniel), Viola Zinková - Jane Wyman / Georgann Johnson (Elizabeth Quinnová), Jana Šulcová - Gail Strickland (slečna Olive)

Překlad: Jiří Turek, Eva Kalábová, Jana Mertinová
Dialogy: Boris Adamec, Josef Eismann
Dramaturgie: Helena Křováková
Zvuk: Zdeněk Dušek
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Asistentka režie: Eliška Burešová
Výroba: Zuzana Trymlová
Režie: Aleš Sobotka
Vyrobil: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1995 - 1998

2.DABING [CBS]
V českém znění: Regina Řandová - Jane Seymour (Dr. Michaela Quinnová), Radek Hoppe - Joe Lando (Byron Sully)
Nejoblíbenější dabéři: 1. Pavel Soukup 2. Jiří Prager 3. Saša Rašilov 4. Zdeněk Maryška 5. Oldřich Vízner
maly kozel

Re: Doktorka Quinnová / Dr. Quinn - Medicine woman

Příspěvekod Angus MacGyver » 06 kvě 2014 10:38

Velký prů... zneuctění, znesvěcení, svatokrádež... Lékařsky řečeno exitus...

Dnes na CBS Drama Doktorka Quinnová s "novým" dabingem, poznal jsem dva hlasy ze čtyř... A to Regina Řandová a Radek Hoppe, přičemž ona dabuje Jane Seymour a jeho hlasem promlouvá Joe Lando, ale asi budou dabovat víc rolí. K zaslechnutí byl i Jakub Saic.
Angus MacGyver

Příspěvekod Budy » 06 kvě 2014 10:42

Řekni, že si děláš srandu. :shock:
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod Lukiz » 06 kvě 2014 10:49

K čemu ten údiv? "Ruletový dabing" na CBS Drama standardně má všehovšudy 4 hlasy. "Chlapské" seriály mluví 3 muži a 1 jedna žena, "ženské" seriály 2 muži a 2 ženy.
Lukiz

Příspěvekod Angus MacGyver » 06 kvě 2014 10:59

Lukiz:

To není údiv, to je vztek a smutek dohromady, protože to, co na CBS Drama standardně předvádějí, je dabingový suterén...

Já jsem pamětník skvělého dabingu ČT s I. Milbachovou, D. Vejražkou a spol., takže toto mne "rmoutí", Lukiz, doplňte si, prosím, slovo od "s" :-)

Kdyby to předabovali znovu, ale s pořádným hlasovým portfoliem, tak budu frflat také, ale dokážu "objektivněji" posoudit kvalitu odvedené práce.

Jediný hlas, který je srovnatelně dobrý s originálem, je dabérka Colleen, kterou hraje Erika Flores...

Edit: Budy - bohužel nedělám...
Mám ale otázku - znamená to, že ČT už nemá vysílací práva na Doktorku Quinnovou a ten, kdo by chtěl Dr. Quinnovou vidět se starým dobrým dabingem, tak musí pátrat na internetu a hledat, zda ji někdo nahrál a nasdílel?
Angus MacGyver

Příspěvekod Lukiz » 06 kvě 2014 11:06

Spíš jsem reagoval na Budyho. Mmchd. jakým způsobem to CBS Drama chytáš? Nepřispíváš jim náhodou na tuhle jejich "tvorbu"? ;) Už jsi vynadal svému poskytovali televize, že tam tuhle hrůzu šíří a tím ji platí?
Lukiz

Příspěvekod Angus MacGyver » 06 kvě 2014 11:16

Lukiz: Poskytovatel kabelové TV na tři písmena, pane kolego.
Není mi jasná vazba mezi poskytovatelem kabelové TV a CBS Drama a jejich "ruletovými dabingy"?

Mě děsí, že CBS Drama si koupí leccos, leccos, co máme jako symboly dětství a dospívání a předabují to "ruletovým dabingem". Dynastie, teď Doktorka Quinnová... Co bude příště? BH 90210? NCIS?

Kdyby CBS Drama postupovala, jako třeba v případě Vražd v Midosmeru, kdy jsou dabingy Hallmarku a Primy a oba jsou relativně kvalitní, bylo by to o něčem jiném...
Angus MacGyver

Příspěvekod Lukiz » 06 kvě 2014 11:24

Angus MacGyver píše:Není mi jasná vazba mezi poskytovatelem kabelové TV a CBS Drama a jejich "ruletovými dabingy"?

UPC platí CBS Drama nějakou částku za každého předplatitele balíku, kde je CBS Drama obsaženo. Pokud by ho lidi nechtěli, hledali by důvod, proč zákazníci nejsou spokojeni a tlačili by na televizi, ať s tím něco udělá nebo ji vyřadí. Když si nikdo nestěžuje a všichni v klidu platí, tak jsou v UPC v pohodě a žádný problém s (ne)kvalitou programu je nezajímá.
Lukiz

Příspěvekod kubik-dulik » 06 kvě 2014 12:00

No tak to mě teda po*er :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :-> :->

To je opravdu znesvěcení národní památky!!! ČT si s tím dala takovou práci! To opravdu všechno takhle slušně řečeno zničí?!

A že ta Řandovka nemá nějakou soudnost a neodmítla to!

Bohužel ale cokoliv tahle televize uvede, tak k tomu bude vlastní "ruletový dabing", zhruba před rokem jsem byl v Chellu osobně.

Nebyla by ukázka? Kde všude se dá CBS chytnout?
HBO má 5 kanálů a mezi ně patří taky Cinemax ;)
kubik-dulik

Příspěvekod DAN K. » 06 kvě 2014 12:24

Já to nechci nijak hájit, mylsím, že je to prasárna, na jejíž výrobu nemělo dabingové studio nikdy přistoupit a tak trochu si tím kálejí do vlastního hnízda, ale proste takovahle televize pro par lidi musi byt vyrabena s uplne minimalnim rozpoctem a je logicky, ze si normalni dabing nemuze dovolit. Ale bylo by fer vyrabet titulky, nebo to delat prizanne jako klasicky jedno/dvouhlasy voiceover a ne zadny patvar, co se snazi tvarit jako normalni dabing.
DAN K.

Další

Zpět na Seriály