Vikingové / Vikings

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Vikingové / Vikings

Příspěvek od Eleanor »

DAN K. píše:Když někdo pohaní dobře odvedenou práci, tak tím vezme chuť se snažit těm pár posledním lidem, co se ještě opravdu snaží. Proto pokládám tyto tvoje bláboly za nebezpečné a myslím, že by se měly mazat. Já si totiž vůbec nemyslím, že by situace v dabingu byla sluníčková, naopak se dabing řítí do horoucích pekel, ale je to o tom, že chybí u mnoha lidí na různých postech a profesích snaha/motivace, s hereckou akcí a přeobsazováním to nijak nesouvisí. Zkus taky někdy napsat něco pozitivního...
No, já teda nevím, proč by někdo nemohl napsat svůj názor, když je negativní. Když nemá k tomu seriálu říct cokoli pozitivního, proč by měl psát něco pozitivního? Tohle je diskusní fórum, ale taky se tady skoro bojím cokoli napsat, protože se okamžitě sesype kritika, jak to, že si dovolím kohokoli kritizovat. mortyslav nikomu sprostě nenadával. Já viděla kousek jednoho dílu a musím konstatovat, že Marek Holý skutečně na projev Travise Fimmela nemá. Jak už jsem psala u filmu "Velká čínská zeď", projev nyní hojně obsazovaného Marka Holého je, podle mého názoru, nudný a nijaký. Ve vedlejší roli by mi nevadil, ale Ragnar Lothbrok je role hlavní. Zase ale nevím, kdo by byl z českých dabérů k jeho hlasu nejvhodnější. A co se týká Petra Pospíchala, tak to už nesouhlasím ani s mortyslavem, protože i Roberta De Nira DALEKO lépe dabuje Jaromír Meduna a popravdě řečeno si nevzpomínám na jedinou roli, kde by mě pan Pospíchal jako dabér jakkoli ohromil. Ale je to můj názor, je možné, že se většině fanoušků nadabovaní Vikings líbí, já zůstanu u originálu. ;)
Taky je výborné napsat, že by se negativní ohlasy na dabing měly mazat. :D V prvné řadě si nemyslím, že by zdejší názory většinu tvůrců dabingu vůbec zajímaly, natož, aby je demotivovaly. Už se s "dabingovou krizí" pokazilo tolik dabingů seriálů a filmů, lidi tady na fóru nadávali, nikoho to nezajímalo. Dokonce se dabingy kazí čím dál víc (např. se stačí podívat, jak se postupně rozpadalo obsazení seriálu Griffinovi až do nynější takřka neuvěřitelné podoby). Takže nevím, proč cenzurovat, většinu lidí, kteří dabing vytváří, naše názory stejně nezajímají. ;)
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vikingové / Vikings

Příspěvek od DAN K. »

Ty jsi vůbec nepochopila, co jsem se snažil sdělit. A ještě navíc v tom trendu pokračuješ :D Osobní subjektivní averze k některým hlasům se promítají do hodnocení některých uživatelů, které pak přestává být objektivní. Tady neřešíme ani De Nira, ani Velkou čínskou zeď. Natáčení Vikingů probíhalo v úplně jiných podmínkách, pod úplně jinak kvalitním dohledem. A konkrétně Filip Jančík to zde čte. No je na čase, abych zas dal od dabingfóra delší pauzu, nebo bych se mohl zbláznit ... :) Jinak myslím, že tobě by taky neškodilo zkusit napsat někdy něco pozitivního:)
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Vikingové / Vikings

Příspěvek od Jirka007 »

no já za sebe musím říct, že s dabingem seriálu jsem nadmíru spokojený a je udělaný fakt dobře, já ho určitě navrhnu na cenu FF.
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Vikingové / Vikings

Příspěvek od Eleanor »

DAN K. píše:Ty jsi vůbec nepochopila, co jsem se snažil sdělit. A ještě navíc v tom trendu pokračuješ :D Osobní subjektivní averze k některým hlasům se promítají do hodnocení některých uživatelů, které pak přestává být objektivní. Tady neřešíme ani De Nira, ani Velkou čínskou zeď. Natáčení Vikingů probíhalo v úplně jiných podmínkách, pod úplně jinak kvalitním dohledem. A konkrétně Filip Jančík to zde čte. No je na čase, abych zas dal od dabingfóra delší pauzu, nebo bych se mohl zbláznit ... :) Jinak myslím, že tobě by taky neškodilo zkusit napsat někdy něco pozitivního:)
Já v žádném trendu nepokračuju, protože osobní averzi mám opravdu jen k jediné dabérce, a to je Sabina Laurinová a o té tu řeč nebyla. Tam bych skutečně asi byla neobjektivní. :D Velkou čínskou zeď jsem uvedla pro odkaz na to, co jsem psala ohledně projevu pana Holého (spojitost s Vikings), s De Nirem (spojitost s Vikings pře Petra Pospíchala) jsem reagovala na jeden z příspěvků mortyslava, takže to nebylo mimo, stačí si občas přečíst i další příspěvky, nejen ty svoje. ;) Já na tebe reagovala hlavně z toho důvodu, že se mi nelíbí trend tady na dabingfóru, kde se už pomalu nic nesmí kritizovat. Mohou se psát jen pozitivní ohlasy. Což je, pokud se nemýlím, cenzura. A budeš se tomu divit, ale pokud by ses podíval na profily například seriálů, jako je Hra o trůny, Panství Downton nebo Ve jménu vlasti, tam dabingy chválím, protože je považuji za výborné (u Hry o trůny tedy spíš jen první sérii). A myslím, že pokud to skutečně někdo z tvůrců čte, myslím, že by se mohl dabing zkvalitnit právě kritikou, protože, když tu pod každý dabing, kde jsou obsazeni pánové Bohdan Tůma, Igor Bareš, Marek Holý a Ladislav Cigánek na naprosto se nehodící role, napíšete, že je to skvělý a lepší obsazení, po případě po shlédnutí, dabing jste v životě neslyšeli, tak tvůrci vesele pokračují v nekvalitním dabingu a nikdy je ani nenapadne obsadit vhodnější dabéry, kteří jsou třeba v agentuře. Takže tak.
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Vikingové / Vikings

Příspěvek od Jirka007 »

Tak 1. série skončila a s dabingem jsem opravdu nadmíru spokojený, Filip Jančík odvedl výbornou prací

Marek Holý se mi Ragnara líbí, stejně Ondřej Kavan na Rolla a Jakub Saic na Flokiho, příjemně překvapil Petr Pospíchal, čekal jsem Pavla Soukupa, ale Petr Pospíchal odvedl dobrou prací, stejně Viktor Dvořák, libí se mi i Matěj Převrátil, rovněž mě potěšilo obsazení Libora Hrušky a Jiřího Schwarze, z ženských roli se mi samozřejmě libí Martina Šťastná a Dana Černá je hned za ní, i Anna Remková na Aslaug je dobrá

Pane Jančíku musím vám zatleskat za dobře odvedenou práci, seriál nominuji na FF

Off Topic: moje oblíbenkyně je Lagertha, a libí se mi i Aslaug
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Vikingové / Vikings

Příspěvek od Jirka007 »

tak skončila 2.série tak zhodnotím nové postavy

Anna Remková mi přišla dobrá už 1.sérii ale neměla tam velkou roli, stejně tak mi přišel vynikajicí Libor Hruška

Jan Šťastný spolu s Oldřichem Hajlichem byly vybrani dobře.

ještě dopnit, že tvůrci dabingu jsou stejni jako u 1.série
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Vikingové / Vikings

Příspěvek od bloom »

V předchozím příspěvku nějak vypadlo a další, protože někteří dabéři chybí (dokonce i hlavních rolí). Takže doplnění a upřesnění:

Michal Holán - Ben Robson (Kalf), Zdeněk Hruška - Kevin Durand (Harbard), Vladislav Beneš - Lothaire Bluteau (Císař Karel), Terezie Taberyová - Jennie Jacques(Judith), Luděk Čtvrtlík - Steve Wall (Einar), Petr Oliva - Philip O'Sullivan (Biskup Edmund), Petr Burian - Aaron Monaghan (Burgred), Martin Zahálka - Frankie McCafferty (Sinric), Pavel Šrom - Owen Roe (Hrabě Odo), Ivana Korolová - Morgane Polanski (Gisla), Josef Pejchal - Huw Parmenter (Roland) a další ;)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Vikingové / Vikings

Příspěvek od bloom »

Je to tak, zapomněl jsem to přepsat při kopírování.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Vikingové / Vikings

Příspěvek od KOMZA »

Sice jsem teprve minulý týden (ano, až teď...) dokoukala druhou sérii v dabingu (a musím říct, že jsem zatím stále spokojená), ale zahlédla jsem v televizi kousek jednoho dílu z první půlky třetí série - nevím teď přesně, budu si muset třetí sérii tak jako tak připomenout, ale je to jeden z těch dílů, kdy vikingové pomáhají Kwenthrith dopadnout Burgreda - a měla jsem pocit, že jsem na některé postavě z jeho vojska zaslechla Jiřího Schwarze. Zdálo se mi to, nebo tomu tak opravdu bylo? Pokud ano, trochu by mě to nejspíše zklamalo...
Odpovědět

Zpět na „Seriály“