Jmenuju se Earl / My Name Is Earl

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
camper
Příspěvky: 122
Registrován: 14 črc 2009 15:00
Bydliště: Zlín

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od camper »

Ale dabing earl se dělal ješte před Big Bang Theory takže nemohli vědet že ho bude dabovat Háma
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od Markus »

Aha, no já se řídil dle titulků, kde je TBBT 2008 a Earl 2009... Ale máš pravdu, že jsem někde četl, že byl dělaný už před časem, tak je to možné. V tom případě bych se za výtku omluvil. :) Ale u Ribisiho si na svém názoru trvám...
Obrázek
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od DavePave »

Jagelka už Galeckiho daboval v Tajemství loňského léta, takže zas tak nepochopitelná volba to nebyla, IMHO nebyl vůbec špatný. Luděk Čtvrtlík na Ribisim mě taky naštval (původně jsem si tedy myslel že to je Zbyšek Pantůček :D ), třeba takový Jan Dolanský (který je stejně hlavním hlasem Coolu a Ribisiho daboval výborně už v Přátelích) by byl mnohem lepší
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od Markus »

Ale ano, pokud Jagelka Galeckiho již někde daboval, tak s tím nemám problém. Navíc jestli dabing vznikal opravdu ještě před TBBT, tak to ani jinak dopadnout nemohlo. Avšak pak mi vrtá hlavou, proč je u TBBT minulý rok a u Earla letošek. Ale nechme to být, je to detail...
Obrázek
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od draky »

Dabér Ribisiho se mi taky moc nelíbil, ale první sezóna Earla se opravdu točila ještě před TBBT. Proč je v titulcích 2009, to nevím...
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od Kubaz »

Tady jsou nové rozhovory s Bohdanem Tůmou a Hanou Ševčíkovou nejen o dabingu Earla.

http://www.prima-cool.cz/info-cool/rand ... ci-pet-piv
http://www.prima-cool.cz/info-cool/earl-ma-velke-kouzlo

Jinak prozatím mi neunikl jediný díl a musím říct, že dabing je opravdu výborný. Hlavní trio Rychlý, Tůma, Ševčíková je fantastické! A byl bych moc rád kdyby jim někdo tyhle komplimenty vyřídil, neboť i sama Ševčíková se v rozhovoru zmiňuje o těch co dabing pořád kritizují a evidentně jí je to trochu líto. Takže jen tak dál. Škoda jen opakování stejných hlasů ve vedlejších rolích, ale naštěstí nejsou nijak zvlášť výrazné a je to bohužel nešvar každého současného dabingu. Zvlášť když je tu v každém díle min. jedna nová postava. :-:
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od Markus »

No tak v tom případě se ke chvále jistojistě přidávám, protože hlavní postavy jsou nadabovány naprosto božsky. 8-) Byl bych za hodně velkého idiota, kdybych prohlásil, že nějakou dabingovou cenu by tenhle dabing klidně mohl dostat? :) Vím, že tento seriál asi nebude zapadat do škatulky pořadů, které by si "fajnšmekři" zrovna představovali oceněné, protože jak správně řekl Dan K., oceňují se spíše díla jako taková, než jejich dabingy a to je smutný fakt...

Jo, ty vedlejší role zamrzí, ale jak říkáš, tohle můžeme za mínus vytáhnout snad u každého v současnosti nadabovaného seriálu. :( Zatím mě nejvíc zklamal již probíraný Ribisi s hlasem Luďka Čtvrtlíka a pak Beau Bridges v podání Zbyška Pantůčka, to bylo taky vcelku peklo...
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od Kubaz »

Jo jo Ribisi hodně zabolel...Dolanský v Přátelích byl prostě bezkonkurenční a mnohem líp hlasově vystihl takovou tu jeho praštěnost. Škoda no. Mě osobně z hlavích překvapila hlavně právě H. Ševčíková. Na Čarodějky sem nekoukal a tak sem jí v dabingu nijak často neslyšel, ale je slyšet, že Joy si fakt užívá. Jen by mě osobně zajímalo jestli má Cool potřebnou sledovanost a jestli se jí tyhle skvělé seriály a dabingy vůbec zapltatí. Osobně doufám, že jo, páč by to byla velká škoda.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od danpiper »

Tak spolu s Čarodějkami je snad nejlepší seriál XD Naprosto mě odbourává Hana Ševčíková XD to jsou takový výtlemy, že to snad už ani víc nejde :D
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Jmenuju se Earl / My name is Earl

Příspěvek od chovanecm »

Tak mám k dnešku malou poznámku k české výslovnosti. Pokud mi paměť slouží dobře (ano, tehdy mi nebylo ani 10 let, ale tohle si snad pamatuji), tak v době, kdy se řešil problém Y2K http://cs.wikipedia.org/wiki/Y2K , mluvilo se o něm u nás jako o "ypsilon dva ká". V seriálu je použita anglická výslovnostá "uái tu kej". Je to detail, ale já bych tam ponechal tu českou výslovnost.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“