Šmoulové / Smurfs

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
jajda0
Příspěvky: 234
Registrován: 04 led 2012 20:17

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od jajda0 »

Budu hodnotit dabingy Šmoulů:

ČST: Já mám bohužel problém rozpoznat hlasy daných postav, hlavně menšinoví Šmoulové mají hlasy zkomolené a úplně stejné navzájem. I když víc mluví v jedné scéně. Tímhle mi to o stupínek snižuji body dabingu, na druhou stranu, hlasy Gargamela, Azraela a hlavních Šmoulích postav si zatím vychutnávám, ty emoce a pasují k postavě.

NOVA: asi tento dabing nejvíc vychutnávám u každé postavy. Díky, že se zatím zachoval. Nezdá se mi, že by Gustav Bubník daboval tolik postav, to spíš Jaroslav Horák.

Barrandov: Tolik by mi nevadilo onen dabing, díky němu aspoň poznáme všechny díly Šmoulů. Hlasy Taťky Šmouly, Šmoulinky, Koumáka, Siláka, Fešáka, Lenocha mi ani tolik nevadí, aspoň pasují k těm postavám. Ale hlas Gargamela bohužel ne, nejvíc k původní verzi by pasoval z dnešních dabérů Tomáš Sagher, jeho hlas ve filmu "Ošklivé káčatko, elfové a draci" zněl podobně jako Císler na Gargamela a taky to byla postava podobná ke Gargamelovi - ale to už je Brněnský dabér. Bohužel hlas Azraela už nezní vždy skřehotavě a je vidět, že je tam únava a masová výroba. I přesto, že v jiných dabinzích v okolních letech dabovala stále tak typicky Azraelovsky. V některých scénách není Azrael dokonce vůbec v českém znění! A nejvíc mě baví dabing Hogathy, ten mi na ní sedí nejvíc.
jajda0
Příspěvky: 234
Registrován: 04 led 2012 20:17

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od jajda0 »

Petr Novak píše:O hlasech ani nemluvě. Když Kutil jednou promluví hlasem Ondřeje Havelky, podruhé Martina Zounara a po třetí Antonína Navrátila, těžko si může takovou postavu nějak zlidštit.
Jenomže onen mix hlasů byly i v Barrandovském dabingu. Hlasy Gargamela, Baltazara, Nitky, Strašpytla, Berta (či jak se jmenuje ten muž z Hašteřákova?), Taluly a skřítka Michaela, Čejka a další byly taky každý z nich dabován různými dabéry.
safink88
Příspěvky: 62
Registrován: 28 srp 2009 20:30

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od safink88 »

ČT vysílá nový dabing od TV Barrandov. Trochu nepochopitelné.
Tomáš Slach
Příspěvky: 715
Registrován: 19 črc 2016 12:04
Bydliště: Praha

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Tomáš Slach »

safink88 píše:ČT vysílá nový dabing od TV Barrandov. Trochu nepochopitelné.
Sice úvodní titulky přepsaly do češtiny, ale ty závěrečné čtené titulky vystřihli jako úvodní, ale závěrečné titulky nepřepsali do češtiny nebo alespoň nedodali v závěrečné stopáži jako u dabingu z roku 1988. Čili chybí informace o dabérech. U Nováckého dabingu jsou epizody neremástrované, ale úvodní a závěrečné titulky jsou remástrované. Do Nováckého dabingu místo úvodní písně z Nováckého dabingu dali úvodní komentář Josefa Dvořáka z Barrandovského dabingu. Tohle se ČT nepovedlo. Kdyby Šmouli vysílala ČT před 12 lety nebo i 19 lety, tak by možná kvalita byla lepší a mohly být dodabované zbylé díly šmoulů a původní ČST dabing by byl stále k dispozici. České filmy a seriály bývají pečlivě zachované. To samé by mělo platit i pro dabing před revolucí i po revoluci
David1995Gilik
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2016 18:11

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od David1995Gilik »

ahoj. Chci jen napsat že česká televize vysílá tu 6-9 sérii v dabingu TV Barandov. Nebo alespoň některé díly.....
jajda0
Příspěvky: 234
Registrován: 04 led 2012 20:17

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od jajda0 »

Tomáš Slach: A taky vynechali kolem 10 dílů ze 7. řady (nepočítat ty sváteční), namísto toho tam dali 9. řadu, Johana a Čejku a pak už zase odznovu od 1. řady a nyní i každodenně.
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od throwaway-account »

V barrandovském dabingu:

Vojtěch Hájek (Markošmólo)
Bohuslav Kalva (kapitán pepřových pirátů)
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

throwaway-account píše:V barrandovském dabingu:

Vojtěch Hájek (Markošmólo)
Bohuslav Kalva (kapitán pepřových pirátů)
V barrandovském dabingu měla většina dabérů desítky, možná i stovky epizodních rolí. Rozhodně nemíním je do úvodního příspěvku vypisovat všechny, to by bylo na hodně dlouho. Postačí snad, že každý dabér tu má uvedeno několik hlavních a vedlejších rolí a k nim jako hromadný dodatek + více rolí).
Mimochodem, připomněl jsi mi zdejšího uživatele Cifera, ten se taky piplal v každém štěku dabérů u Šmoulů.;)
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od throwaway-account »

Pokud vím tak ten Markošmólo a pepřoví piráti se tam objevili ještě párkrát, nejen v díle Markošmólo a pepřoví piráti. Ale pořád to nebyly nějaké "obrovské" hlavní role.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

Proč vysílat původní dabing a plnou verzi, když můžeme odvysílat levnější dabing převzatý z jiné TV stanice a verzi, kde jsou některé scény vystřiženy. Hlavní je obraz osekat na moderních 16:9. Kdo by taky v dnešní době chtěl koukat na zastaralý formát 4:3? Ano, přesně takto uvažuje vedení naši milé veřejnoprávní televize.
Tady je ukázka neprostříhané verze v původním dabingu: https://www.youtube.com/watch?v=V9hdhpQBXGQ
Kdyby někoho zajímalo, kde jsem k tomu dílu přišel, před lety mi jej spolu s několika dalšími díly poskytl eXPert z bývalého Lapiduchu. Možná že si ho někteří pamatujete, čas od času se ukázal v tamním klubu Gumídci.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Odpovědět

Zpět na „Seriály“