Šmoulové / Smurfs

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od richardda »

Zahral sis na "dablova advokata". :D Ale chces omlouvat neomluvitelne. Dobre dejme tomu, ze CT nemela na vyber a dostala od vlastnika prav nabidku, ktera byla - jak sam pises - HNUJ. A ja se ptam proc teda vyplazli za tenhle hnuj penize danovych poplatniku. CT neni komercni subjekt clovece a nema ji zajimat nejaka sledovanost. Sledovanost ma byt jenom prirozenym efektem a ukazovatelem kvalitni prace a zodpovedneho pristupu. U media, ktere je placeno ne primarne z reklamy ale z penez nas vsech. Takze promin, ale ja bych cekal nejakou onu pridanou verejnopravni hodnotu a ne naopak. A ted si trochu zaspekuluju. Co kdyz po CT koupi prava k Smoulum jiny subjekt a najednou nastane zazrak a budou v normalnim formatu a - uznavam, ze prehanim - v puvodnim dabingu. To jsem pak zvedavy jak tenhle verejnopravni slendrian obhajis pak. - A aby se nezapomelo. Nikdo nevysvetlil zahadu jak muze prava k casti puvodniho dabingu vlastnit soukromy subjekt a jeste puvodnimu vlastnikovi prav diktovat jakesi podminky. To je na paragraf.
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

richardda: taky nechápu, jak se jich Jack_6428 může v jednom kuse zastávat a obhajovat jejich rozhodnutí, když on sám do toho nevidí o nic víc než my a jen polemizuje tunami možností typu "a nebo" a "co když". Jak jsem poznamenal o stránku zpátky, dokud nám ČT jasně a bez vykrucování nezodpoví tyto tři základní otázky:
Od koho Šmouly kupovali?
Kdo vydal zákaz použití původního dabingu?
Proč ČT víc nebojovala o odvysílaní kompletního původního dabingu, když jsou jeho jedinými vlastníky?

nebudeme nic vědět jistě a můžeme jen hádat a polemizovat, tudíž je nesmyl se zastávat veřejnoprávního bordelu, když k tomu doposud nemáme sebemenší důvod. A jako bonus bych se taky rád dozvěděl, co si slibovali od toho, že odvysílají Šmouly naprosto přesně tak, jak je před šesti lety odvysílala TV Barrandov? A rozhodně neberu odpověď typu sledovanost a zaplácnutí večerů na celý rok. 25 nebyli schopni vytáhnout Šmouly z archivu, přestože divácká poptávka jistě po celá ta léta byla a najednou, až tak učiní soukromá TV se teprve pak k tomu uráčí? A zejm. když už je jak na původní dabing, tak na původní obraz 4:3 evidentně pozdě? To s tím přišli hodně s křížkem po funuse. Ať se pak v ČT nediví, že takové neprofesionální chování diváky spíš popudí, než potěší.
Když ještě ve 2010 bylo možné odvysílat původní neosekaný obraz, dá se předpokládat, že třeba jen pár let předtím klidně mohlo být možné použití i původního dabingu. Ať mi nikdo netvrdí, že možnost vysílání Šmoulů s ČST dabingem zanikla hned v 1993, kdy bylo vysílání Šmoulů na ČT ukončeno. Určitě ještě řadu let (minimálně do r. 2000) byla možnost použít jak původní dabing, tak i původní obraz, ale to by se těm v ČT muselo chtít. A když se jim po 25 letech zachtělo, už je na všechno pozdě! :vztek: Jo, Slováci, ti jsou na tom podstatně lépe, v STV evidentně mají, na rozdíl od vedení ČT rozum a dokázali si pro vysílání v TV i vydání DVD prosadit svůj původní dabing z konce 80. let, včetně původního obrazu. Ať se pak ČT nevymlouvá, když si to dokázali ošéfovat na STV, mohli i oni, tenkrát v 1988 jistě kupovali práva od téhož vlastníka.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od HonzaXXII »

Ale s těma Slovákama je to fakt. Já teda nevím, jaký rozdíly mají v těchle paragrafech Slováci, ale faktem je, že třeba u Kačerů a Chipa a Dalea dodnes vysílají sice kam až moje znalost sahá pořád jen těch "základních" 52 dílů, ale dodnes v tom jednom a jediném svém dabingu ještě z dob federace. A nevěřím vteřinu, že by jejich verze, vznikající simultánně s naší, měla lepší technickou kvalitu, nebo jiné podmínky ohledně reprízného. Všechno ukazuje na to, že si na ně, stejně jako na ty Šmouly, prostě nenechali sáhnout.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

HonzaXXII: oni i Slováci mají k některým těm animákům dva různé dabingy (třeba k Letohrátkům a Gumídkům je dabing z STV i Markízy), ale na rozdíl od ČR u nich neznamená, že vytvořením dabingu nového se diváci automaticky mohou navždy rozloučit s tím původním. Komerční stanice (Markíza, JOJ) si vysílají novější dabing a STV zas ten svůj původní a tak jsou spokojeni všichni diváci.
Už jsem to kdysi psal na Lapiduchu, ale pro ty, kdo to ještě neví, někdy kolem roku 2002 jsem na Markíze v bloku Kakao zahlédl několik dílů Šmoulů z prvních čtyř řad a byly mezi nimi jak ty 11-minutové z STV, tak i některé 22-minutové, vše v jednotném dabingu, tudíž dabing musel být tehdy pořízen nový. Ale přesto to STV o několik let později nebránilo odvysílat těch svých 52 půldílů z 1988 kompletně s jejich původním dabingem, jako by ten nový z Markízy ani neexistoval a s STV dabingem taky vyšlo všech 52 půldílů na DVD. To je jasný důkaz, že veřejnoprávní TV si může kdykoliv odvysílat kompletní svůj původní dabing, i když k některým dílům již existuje nový. A určitě nebudou mít veřejnoprávní TV na Slovensku o moc rozdílné zákony v používání dabingů jako v ČR.
STV si holt umí vše líp ošéfovat ke spokojenosti diváků a dabingy se jim záhadně nemažou/neztrácejí. Důkazem je třeba i fakt, že STV, na rozdíl od ČT mají kompletní původní dabing ke všem 26 dílům Byl jednou jeden život, zatímco ČT jeden díl nikdy nekoupila a druhý po 1997 ztratili. To není veřejnoprávní TV, to je veřejný bordel. :->
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od richardda »

Krikri píše:...Jo, Slováci, ti jsou na tom podstatně lépe, v STV evidentně mají, na rozdíl od vedení ČT rozum a dokázali si pro vysílání v TV i vydání DVD prosadit svůj původní dabing z konce 80. let, včetně původního obrazu. Ať se pak ČT nevymlouvá, když si to dokázali ošéfovat na STV, mohli i oni, tenkrát v 1988 jistě kupovali práva od téhož vlastníka.
HonzaXXII píše:Ale s těma Slovákama je to fakt. Já teda nevím, jaký rozdíly mají v těchle paragrafech Slováci, ale faktem je, že třeba u Kačerů a Chipa a Dalea dodnes vysílají sice kam až moje znalost sahá pořád jen těch "základních" 52 dílů, ale dodnes v tom jednom a jediném svém dabingu ještě z dob federace. A nevěřím vteřinu, že by jejich verze, vznikající simultánně s naší, měla lepší technickou kvalitu, nebo jiné podmínky ohledně reprízného. Všechno ukazuje na to, že si na ně, stejně jako na ty Šmouly, prostě nenechali sáhnout.
Takze pokud tohle je pravda (slovenske Smouly nebo Gumidky nesleduju) - tak vymluvy CT jsou LŽI vazeni. Ja jsem schopen naslouchat logickym argumentum, ale neverim, ze by tady u sousedu najednou DISNEY nebo jiny distributor zapomnel na vsechny ty neoblomne smluvni podminky, kterymi nam tady "vydira" nasi chudinku verejnopravni instituci a najednou tady vedle mu bylo to jak se dilo na kterym "rejžuje" odvysila, sum a fuk. Nejde nahodou jen a jen o prachy? Plus lenost? :-?
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

richardda: už to tak bude, viz můj příspěvek výše o srovnání Šmoulů s STV/Markízou.
Ještě mě napadla jedna možnost, co se asi mohlo stát a proč ČT nevysílá kompletní původní dabing. Ono je totiž dost pravděpodobné, že kdyby chtěli odvysílat jenom přesně ty díly zakoupené a nadabované v 1988, mohli by je odvysílat s původním dabingem a nikdy by jim do toho nemohl kecat. Ale ČT nejspíš šlo o to koupit a odvysílat kompletní seriál, aby tím zaplácli co nejvíc večerů a distributor jim asi řekl, že když to chtějí koupit všechno, tak jedině i s tím novým dabingem starých dílů, jak to šlo na TV Barrandov. A ČT na to tedy kývla. Připadá mi to docela jako logické vysvětlení, protože i na Slovensku, když STV odvysílala a DVD vydavatelství vydalo ty staré díly v původním dabingu, tak vždycky šlo pouze jenom o ty staré díly, bez přidání jiných dílů v jiných dabingových verzích. ČT měla velké oči, chtěli odvysílat kompletní seriál a ne jen ty své díly, tak holt museli přijmout předabované verze. Kdyby se spokojili jen s tím, co mají v archivu a nechtěli další díly, určitě by to mohli odvysílat s původním dabingem i v původním obrazu.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od richardda »

To je taky moznost, ale pak mi vysvetli proc k nekterym dilum co vysilaji, puvodni dabing je? Kde se vzal? Odkud ? Vzdyt ho vytvorila CST a jeho vlastnikem je CT. Tedy ho musel poskytnout nekdo z CT. A to nedava smysl.
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

richardda píše:To je taky moznost, ale pak mi vysvetli proc k nekterym dilum co vysilaji, puvodni dabing je? Kde se vzal? Odkud ? Vzdyt ho vytvorila CST a jeho vlastnikem je CT. Tedy ho musel poskytnout nekdo z CT. A to nedava smysl.
To by spíš byla otázka pro TV Barrandov, jak je možné, že se do jejich vlastního nového dabingu přimíchalo pár starých z ČST a proč si to tedy nepředabovali komplet. Každopádně si myslím, že toto byla podmínka pro ČT od distributora, pokud chtějí odvysílat celý seriál ve všech třech dabinzích (ČST, Nova, Barrandov), tak jedině přesně tak, jak to šlo na Barrandovu a nesmějí si dosazovat na díly, ke kterým má Barrandov vlastní dabing ten svůj ČST.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od richardda »

Myslim, ze v televizi Barrandov asi neresili puvodni/nepuvodni dabing a proste a pragmaticky dodabovali to co jim distributor s dabingem nedodal. Ale jestli se v CT nikdo nepozastavuje nad tim, ze jim nekdo prodava cast jejich vlastniho dabingu a narizuje jim, ze ho nesmi odvysilat kompletni ale jen tuto dodanou cast a jeste v priserne obrazove kvalite, pak to zavani... radsi nebudu rikat cim. Pro jistotu.
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1717
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Jack_6428 »

Já ČT neobhajuju, ale taky nebudu na někoho házet jen tak popel když něco evidentně není 100% jeho chyba. Jen předkládám některá fakta a kladu smysluplné otázky, proč to je či není tak či onak. Krikri si v jednom příspěvku, když nepočítám co jsem tu psal já, možná i odpověděl sám - proč by ze seriálu kupovali a vysílali jen část? To je prostě z principu blbost a dělá to dnes už málokdo a u málo čeho. Ano, ČT je sice navenek oficiálně veřejnoprávní instituce, ale díky Dvořákovi dost zkomerčněla a často v číslech dohání, ne-li překonává, Novu - kde původně působil. Ono jim o sledovanost bezpochyby jde. Možná ne především, ale jde. A samo to nevzniklo. Posledních pár let po r. 2000 už ČT docházel dech. Nějakou změnu to chtělo. A že to vyhrál zrovna on? Dalo se čekat, že se tím ČT dost změní. Pro vás dva možná k horšímu. Ale většina populace to vidí opačně, jinak by na ČT nikdo nekoukal. A ani by nezískávali různé ceny. Něco zřejmě dělají dobře. Jo, taky se mi některé věci nelíbí. Třeba občasná (ne)objektivita jejich zpráv anebo (ne)vysílání některých starých pořadů. Přesto ale je na tom ČT celkově (hodnotím program a prezentaci všech stanic + modernost a technologie) mnohem lépe, než když do ní Dvořák před 6 lety vstoupil. Tobě může to vysílání Šmoulů vadit a já to chápu. Ale zase jistě chápeš, že celej systém funguje trochu jinak, než si možná zkresleně Krikri myslíš. Sám si našel logický důvod, proč to tak možná vysílají a jistě uznáš, že vysílat to jinak (pochybné pořadí, beta/vhs technická kvalita a malý počet dílů) je prostě v dnešní době mimo. Kdyby ČT byla takovej ďábel, nebude se namáhat vysílat původní dabingy u ničeho. U filmů to je prostě snazší a jde to často i novýma kopiema v HD. Kdyby v tom neměla ČST bordel už před 30 lety, možná by to bylo u Šmoulů snazší i dneska. Není jinak podle mě nutné generalizovat a téměř veškerý obsah našich českých stanic démonizovat jen kvůli převaze USA tvorby když už není tak "in" jako před 20 lety, kdy měla "boom".
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“