Šmoulové / Smurfs

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvekod Krikri » 02 pro 2016 20:12

Stanley Roe: a kdy naposledy jsi na ČT viděl nějaký animovaný seriál s dlouho nevysílaným původním dabingem, přestože na jiných stanicích byl onen seriál nedávno vysílán s dabingem novým? Co už bylo jednou předabováno, to už ani ČT do vysílání nepustí s dabingem původním, přestože jej má komplet v archivu. ČT už totéž předvedla s několika Disneyovkami, všechny, co šly na Barrandovu v předabované verzi o rok či dva později v téže předabované verzi je odvysílala i ČT, neudělali změnu dabingu ani v jediné epizodě. Už to mají jako zaběhnutý rituál a evidentně nemají důvod ho měnit. Proč by tomu zrovna u těch Šmoulů mělo být jinak a zrovna je by s původním dabingem odvysílali komplet? Kdepak, udělají to naprosto přesně jako TV Barrandov, s původním ČST dabingem odvysílají jen tu třetinu, co na Barrandovu, zbytek v barrandovském dabingu. Co si přeje hrstka pamětníků vedení ČT absolutně nezajímá a když mladá generace snesla předabování starých dílů na Barrandovu, proč neušetřit a nezopakovat totéž na ČT. Nebo ti snad ještě nedošlo, že podvečerní Déčko je přesnou kopií barrandovského Animáčku, včetně naprosto shodných dabingů?
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod Jack_6428 » 02 pro 2016 20:50

Částečně s Krikrim souhlasím v tom, že by Déčko mohlo být vedeno lépe a bylo by ideální kdyby už konečně začalo vysílat i večer a využilo tak naplno svůj potenciál. Určitě některé pořady reprízují častěji než by museli a nezbývá v omezeném čase dost prostoru pro všechno. S něčím sice párkrát mile překvapili, ale obecně je ten program poskládán takříkajíc bezpečně, aby nešel moc napadnout. Sice považuji Déčko svým způsobem za duchovního nástupce SuperMaxu, a v něčem je i lepší, ale s těmi akvizicemi by to chtělo skutečně přidat. A to neplatí jen pro Déčko, ale i Barrandov, Novu, Smíchov a Primu - tam to rotuje o 106 a je ještě o několik tříd níž. Dát na Déčko Šmouli je sice chytré v tom, že vydrží dlouho a mají potenciál sledovanosti, ale kreativně to je za 5. Je to prostě o ničem a mrzí mě, že se přeskakujícími rotujícími seriály nakazilo už i Déčko. O penězích to být nemůže nebo aspoň ne přímo. Výmluva ve formě přechodu programů ČT na HD a DVB-T2 mi přijde lehce trapná. I když poslední roky čím dál tím víc reprízují všichni. Já bych ten kanál vedl zkrátka úplně jinak. Jinak ještě k dabingu. My víme kolik dílů s původním dabingem ČT vlastní? A hlavně v jaké kvalitě? A napadlo někoho třeba taky, že si původní dabing nepřeje vysílat někdo jiný než ČT? Např. u Disneyovek Disney, atp.?
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod DaveTheMan » 02 pro 2016 21:26

"Třetinu epizod můžete vysílat s původním dabingem ČST, ale zbytek ne."
Podivné. :-?
Nej dabéři: Ota Jirák, Dalimil Klapka, Bedřich Šetena
Nej animák: Městečko záhad
Nej hraný seriál: Sherlock
Nej film: Scott Pilgrim proti zbytku světa
Nej dokument: Jak se to dělá
Nej reality show: Takešiho hrad
DaveTheMan

Příspěvekod Krikri » 02 pro 2016 21:52

DaveTheMan píše:"Třetinu epizod můžete vysílat s původním dabingem ČST, ale zbytek ne."
Podivné. :-?

A nejde jenom o dabing, minimálně u čtyř dílů obdržel TV Barrandov od distributora obraz, kde byly některé scény vystřiženy, tudíž musel být podle toho upraven (vystřižen) i kus dabingu. Jednalo se o díly Dřevorubci a Šmoulové, Květy zapomnění, Taťka šmoula zasahuje a Šmoulánkové. Dále mám podezření na prostříhání předabované verze dílu Blátostroj, ale neznám původní verzi s ČST dabingem, tak jen hádám. Navíc díl o dřevorubcích šel na Barrandovu v nějaké zrychlené verzi. Takže pokud ČT nevytáhne z archivu i ten jejich původní obraz s česky psanými titulky (což stoprocentně neudělají), i na Déčku poběží ty prostříhané verze.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod HonzaXXII » 02 pro 2016 23:16

Ohledně dabingu se ještě ukáže, ale taky jsem už jaksi ztratil svůj optimismus. Pokud to budou dělat stylem hrk frk na poslední chvíli jako u Místa činu - Dívky na schodech, tak to dopadne špatně. Pravdu nám řekne až někdo od fochu, třeba licence2kill.

Ale jinak souhlas s Krikrim - chci vidět jak u "svých" dílů použijou původní obraz z 80. let, a pokud se tak nestane (jakože ne), tak neuvěřím, dokud na vlastní oči neuvidím, že u těch dílů s různou délkou budou mít zrovna tu plnou délku jako na původních záznamech z 80. let.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod HonzaXXII » 02 led 2017 19:41

No, tak tohle jsem teda opravdu nečekal. Po Simpsonech další seriál s rozmr**ným obrazem. Tak takhle mi je šum a fuk, jestli odysílají všech těch 52 ČST dílů se svým dabingem a v plný délce, nebo ne.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Krikri » 02 led 2017 19:58

Ohledně dabingu jsem již dávno ztratil iluze, takže s ČST dabingem víc jak těch 18 půldílů, co použila i TV Barrandov neočekávám, ale ten 16:9 formát mě dost vytočil! Kdo tohle vymyslel by zasloužil oprátku! Dost brutálně ustřižený kus nahoře i dole, stejně jako v případě Tintina. :vztek:
Obrázky k porovnání z TV Barrandov (kde evidentně na rozdíl od ČT alespoň v tom obrazu měli dostatek zdravého rozumu) a Déčka:
http://img.csfd.cz/files/images/user/pr ... 084b42.png
http://img.csfd.cz/files/images/user/pr ... 2da7a7.png
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Janek3b » 02 led 2017 20:14

Na rozdíl od Simpsonových, kde ořez působí velmi rušivě, ale obrazová kvalita je skutečně lepší, se nedá hovořit o kvalitním obrazu, barvy jsou vybledlé, vysoké rozlišení si rozhodně představuji jinak. Ze závěrečných titulků byly vystřiženy i informace o dabingu. Jediným plusem bylo počeštění nápisu s názvem epizody a úvodního titulku, když si v ČT dali práci s tím, snad alespoň vytáhnou z archivu i původní dabing.
Janek3b

Příspěvekod Krikri » 02 led 2017 20:26

Ale jo, původní dabing vytáhnou, těch pár dílů, co před šesti lety tak velkoryse zapůjčili Barrandovu jako vzorkovou ukázku něčeho, co komplet nikdy neuvolní.;)
Jinak jsem si taky všiml, že nejenže je obraz oproti verzi z TV Barrandov vybledlý, ale tím ořezem, potažmo přiblížením středu obrazu jsou obrysy poněkud rozostřené. Ale hlavně že musíme být za každou cenu moderní a jít s dobou... Však on brzy bude okoukaný a zastaralý i ten formát 16:9, už teď se točí filmy a pomalu i seriály s čím dál tenčím obrazem na střed, kde i u obrazovek 16:9 jsou dole a nahoře černé pruhy stále většího rozsahu.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod HonzaXXII » 02 led 2017 21:21

To už jim nebudou vidět ani hlavy :D

HonzaXXII

PředchozíDalší

Zpět na Seriály