Šmoulové / Smurfs

Pokračování příště

Moderátor: Markus

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvekod HonzaXXII » 12 led 2017 10:08

Tak když se kupovalo jen několik dílů z celku (a důvod byl jasnej - devizy), tak se na pořadí kašlalo, viz. Columbo, Kojak, Profesionálové, Místo činu,... Proč kupovali jen půldíly a ještě je vysílali rozkouskované, to nevím, ale zřejmě už od začátku počítali s tím, že půjdou v rámci nějakého pořadu (Studio Kamarád, Magion), a tam prostě neměli místo na celej 22-minutovej díl. Takže by sice bylo opravdu fajn, kdyby koupili a odvysílali například úplně první díl Šmoulinka, ale prostě neměli kde.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod richardda » 12 led 2017 10:17

Co kdysi CST vysilala a jak to vysilala je uz dnes podle mne absolutne nepodstatne. Podstatne je, ze TAJEMNY NEKDO prodal puvodni dabing (nebo abych byl presny cast puvodniho dabingu) NEJAKE FIRME a ta ho nasledne prodava dal a nejen to! Ona ho zpatky prodava vlastnikovi prav k tomuto dabingu a jeste si dovoluje diktovat tomuto vlastnikovi podminky za jakych tento dabing muze odvysilat. Tak nevim co tady kdo resi. Vzdyt tohle je bud do nebe volajici neprofesionalita nebo prachsprosta zlodejina. Ja odmitam verit tomu, ze by CT svuj, opakuju jeste jednou svuj vlastni dabing nemohla nebo dokonce NESMELA vysilat. Co to je za nesmysl? Jako verejnopravni instituce by mela okamzite zverejnit smlouvu ktera takoveto jednani umoznuje. A ne takoveto jednani jeste omlouvat nebo snad logicky zduvodnovat.
NOVA, jedině ona.
richardda

Příspěvekod Krikri » 12 led 2017 10:22

Pokud by šlo jen o to, aby se díl vešel do Magionu/Studia Kamarád, to klidně mohli koupit i některé 22-minutové a nebo dva půldíly spojit dohromady. Vždyť hlavní seriál těchto pořadů, vysílán až jako poslední byl pokaždé 25-minutový, to byla tradice a Studio Kamarád se jí drží dodnes. Takže v tom to nebude. Spíš asi tím rozdělením půldílů chtěli vyvolat dojem, že je jich víc. Ostatně, proto i ty časté reprízy, hlavně v těch prvních letech 1988-91, zatímco díly, které se na obrazovku dostaly až v 1992 nebo 1993 odvysílali zpravidla jen jednou.
Sháním v CZ seriály:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměnou nabízím:
HELENA A JEJÍ CHLAPCI
ROZMARY LÁSKY
CANDY CANDY
a další cenné nahrávky z 90. let, viz. profil Kri-kri na ČSFD.
Krikri

Příspěvekod Krikri » 12 led 2017 10:30

richardda: ČT je z Američanů připosraná, takže i kdyby v té smlouvě existovala právní skulinka, jak využít možnost odvysílat všechny staré díly v původním dabingu, tak už ze strachu a servility ji nevyužijí. Museli by se s Američany o ty práva na dabing soudit, což by možná i vyhráli, ale jim se do toho prostě nechce. Jednak jim to za to nestojí, pár desítek nasraných pamětníků je nevytrhne a milionům diváků je beztak fuk, kdo jak mluví a pak, proč si zbytečně znepřátelit a popuzovat "spojence". Plazení se před velmocí by ČT šlo bravurně, ale ozvat se, i když jsou v právu, to ani omylem.
Sháním v CZ seriály:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměnou nabízím:
HELENA A JEJÍ CHLAPCI
ROZMARY LÁSKY
CANDY CANDY
Krikri

Příspěvekod Pomajz » 12 led 2017 11:10

richardda píše:Jenomze k Smoulum pokud je mi znamo zadny dabing UPF neexistuje. Nebo ano? A myslis, ze by byla situace jina kdyby existoval? :-?

To byla odpověď na tvůj předchozí příspěvek, nikde nepíšu že Šmoulové měli kinodabing ÚPF. ;)
Nazdar kedlubni !
Modrý mauricius nalezen
Mé přepisy i na
Obrázek
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
VIVA CSFD
Pomajz

Příspěvekod richardda » 12 led 2017 11:44

No jo, ja zil v iluzi, ze jsme pravni stat. A ze smlouva je smlouva a pokud je v ni neco spatne, nebo dokonce nezakonne uvedeno, tak by se mela sjednat naprava. Ale pokud je to jedno, budiz.
NOVA, jedině ona.
richardda

Příspěvekod cenda » 12 led 2017 14:32

Já teda nevím kluci, ale nevychází z toho co psal Jack spíš to, že jim to takhle diktují Belgičani a vysílá se to podle zbytku Evropy zatímco Amerika jako jediná ještě odolává?
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod Krikri » 12 led 2017 17:00

cenda píše:Já teda nevím kluci, ale nevychází z toho co psal Jack spíš to, že jim to takhle diktují Belgičani a vysílá se to podle zbytku Evropy zatímco Amerika jako jediná ještě odolává?

Já tedy nevím, ale že by nějaká TV po listopadu kupovala nějaký seriál od Begličanů se mi nevybavuje. A když je to v případě Šmoulů americko-belgická koprodukce, tak je mnohem jasnější předpoklad, že to koupí od Američanů. A od koho se kupuje, ten diktuje práva.
Ono by taky vedení ČT neubylo, kdyby nám to objasnili důkladněji - od koho kupovali, kdo vydal zákaz původního dabingu a proč nebojovali o odvysílaní původního. Hezky polopatě, bez těch jejich výmluv a nicneříkajících frází. Dokud nebudeme mít přesně na tyto otázky jasné odpovědi, můžeme jen hádat a polemizovat.

A ještě si uvědomuji, už před těmi šesti lety, kdy Barrandov začal vysílat Šmouly a z toho starého dabingu dostali jen pár dílů museli v ČT vědět, že když budou chtít Šmouly taky vysílat, dopadne to s nima jako s Barrandovem a že kompletní původní dabing nebudou moct použít. Proč se tedy vůbec po Barrandovu odhodlali k vlastnímu vysílání Šmoulů, když předem věděli, že co se dabingu týče, nebudou moct divákům nabídnout nic, než přesně totéž co Barrandov a přesto do toho šli. A ve výsledku ještě v horším provedení, než Barrandov, ten si dokázal alespoň zařídit normální obraz 4:3. Ať si ČT teď zhodnotí, jaký smysl mělo Šmouly kupovat a že to nikomu nepřineslo žádný užitek, spíš naopak. Naprosto zbytečná investice.
Sháním v CZ seriály:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměnou nabízím:
HELENA A JEJÍ CHLAPCI
ROZMARY LÁSKY
CANDY CANDY
Krikri

Příspěvekod FragMan » 12 led 2017 17:24

Nemyslím si. Bohužel. Podobný případ jako Kačeří příběhy - my, pamětníci sice zapláčeme, ale dětem a ostatním to bude úplně jedno.
FragMan

Příspěvekod cenda » 12 led 2017 17:44

Jenže právě Jackův příspěvek to myslím celkem jasně osvětluje a tudíž není potřeba o ničem polemizovat. ČT to mohla říct zrovna, ale teď jsem se ztratil v té záplavě příspěvků a tak mi to možná ušlo - ptal se jí na to někdo? Jasně, že to v ČT museli vědět, ale počítám, že jim šlo primárně o to nasadit Šmouly a až teprve potom pátrat po možnostech dabingu. Ono je to strašně těžký, když primární cílová skupina se narodila až v době tvorby toho barrandovskýho dabingu, tudíž té je to úplně putna, většině jejich rodičů taky a těch pár pamětníků (já vím, je jich víc než pár) je moc velká minorita na to, aby se kvůli tomu vedly letitý a nákladný spory o práva nebo o vyjímky.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

PředchozíDalší

Zpět na Seriály